Skocz do zawartości

[Karta graficzna] Wentylator się odkręca


RogerNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z kartą graficzną (mój model to Gigabyte Radeon HD 5850, a dokładniej ten: https://prohardver.hu/dl/upc/2012-03/77000_285665_gigabyte-gv-r585oc-1gd-radeon-hd-5850.jpg )

Otóż są tam dwa wentylatory, z czego jeden działa poprawnie, a drugi (na obrazku ten po prawej) normalnie odkręca mi się, delikatnie wypada i przestaje działać. Po rozmontowaniu obudowy i "dociśnięciu" z powrotem wentylatora zaczyna działać, ale po paru dniach jest znowu to samo (a czasem nawet odpada po raz kolejny po włączeniu PC). Karta już swoje ma, ale działała bez zarzutów.

 

Z jakiego powodu on się odczepia?

Ktoś może wie, czy da się to jakoś przymocować z powrotem oraz czego to jest wina?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Małe wentylatorki kart graficznych na ogół charakteryzują się tandetnym wykonaniem i niską trwałością. Poza tym, jak stwierdziłem doświadczalnie, najgorzej zachowują się wiatraczki pracujące w płaszczyźnie poziomej, w odróżnieniu od tych w płaszczyźnie pionowej. Podobnie jak z dyskami.

Jeśli taki mały wiatraczek rozpada się, to moim zdaniem nie warto go już reanimować, bo efekt i tak będzie krótkotrwały.

Najprościej kupić jakiś wentylatorek o podobnej wielkości (łatwiej będzie trochę większy) i korzystając z własnej pomysłowości i zmysłu technicznego zamontować go nad właściwym miejscem karty graficznej. Oczywiście po wyrzuceniu starego. Należy tylko zwrócić uwagę na kierunek dmuchania, no i oczywiście napięcie zasilania. Zwykle 12V. Jeśli na karcie było niższe (sprawdzić miernikiem), to można podpiąć go do wtyku na płycie głównej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...