Skocz do zawartości

UWAGA: Jak otrzymywać oficjalne poprawki do Windows XP - dostępne do 2019 roku.


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Microsoft nadal normalnie wspiera XP. Co miesiąc daje aktualizację MRT.

Microsoft wyśledził, że 5 lat nie mam skype i użył gmaila 11 sierpnia, czyli niecałe tydzień temu, żeby mi przypomnieć warunki użytkowania skype, który zmienili, żeby jeszcze namówić mnie do wspieranego skypem XP, żebym zainstalował skype. Takie to spamerskie...

Nawet najnowszy office online - jest dla XP. Specjalnie uruchomiłem office online rejestrując się na konto MS.

WU proponuje w ie8 - frameworki, silverlighta i inne niepotrzebne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

nie testowałem osobiście czy to działa czy nie bo już nie mam XP.

 

a czy to nie jest czasami sprawa XP, ale XP przeznaczonego  "jakby"  dla troche innych sprzetow niz pecety, laptopy?

- jeno jakies kasy fiskalne, bankomaty? Tam jest - zdaje sie - troche inna wersja xp, hmm?

Poza tym:

czy nie trzeba najpierw klasycznego XP "zmienic" troche znanymi z sieci wpisami w rejestr i w ten sposob "upodobnic" go formalnie do tej wlasnie wersji XP, czyli wersji "bankomatowej"?

Odnośnik do komentarza

Raczej nie chodzi o  wersje xp "bankomatową"/"kasowo-fiskalna".

 

moze i  wspiera xp, ale raczej tylko "wspiera", czyli wycinkowo; ja bym jednak obstawial, ze to jest ta wersja "fiskalna xp", znana byla i jest sprawa niewielkiego wpisu w reg:

http://news.softpedia.com/news/How-to-Update-Windows-XP-after-End-of-Support-443631.shtml

 

Ale: moze jest TWARDY dowod, ze to o czym piszesz dotyczy standardowego xp... A jest?

Odnośnik do komentarza

moze i  wspiera xp, ale raczej tylko "wspiera", czyli wycinkowo; ja bym jednak obstawial, ze to jest ta wersja "fiskalna xp", znana byla i jest sprawa niewielkiego wpisu w reg:

http://news.softpedia.com/news/How-to-Update-Windows-XP-after-End-of-Support-443631.shtml

 

Ale: moze jest TWARDY dowod, ze to o czym piszesz dotyczy standardowego xp... A jest?

To jest to samo, ale cały czas działa i nie ma żadnych przeciwwskazań, by tej sztuczki nie stosować (może poza wyjątkiem tzw. systemów mission critical). Windows Embedded POSReady 2009 to jest Windows XP. Różnice między nim a "normalną" wersją XP są minimalne, pomijając jedynie instalator, który oparty jest o WIM. Poza tym to jest ten sam system. Jeszcze przed wycofaniem wsparcia dla XP aktualizacje dla obu się pokrywały (do sprawdzenia w MS Update Catalog).

Odnośnik do komentarza
poza tym:

jesli juz, to mnie interesuja wylacznie poprawki w plikach do zainstalowania, nie automatycznie.

Pomijając zasadność czy jej brak odnośnie modyfikacji dla POS-ów, to przecież nie ma i nie było obowiązku pobieranie wszystkiego, jak leci. Wciąż odnośnie XP jest możliwość pobierania dowolnych/wybranych aktualizacji do XP za pośrednictwem strony aktualizacji Windows otwieranej w IE. Mam XP i właśnie tak pobrałem aktualizacje w ostatnią sobotę.

Odnośnik do komentarza

przyjmuje do wiadomosci :)

ale:

juz dawno czytalem dosyc duzo ("tu i tam", takze w tzw dobrych miejscach), zeby nie dac sie zwiesc, bo jednak sa roznice miedzy systemami tymi i tak z marszu to raczej nie brac tych poprawek...

poza tym:

jesli juz, to mnie interesuja wylacznie poprawki w plikach do zainstalowania, nie automatycznie.

Pojedyncze aktualizacje są dostępne do pobrania w podanym przeze mnie wyżej MS Update Catalogu pod hasłem "Windows XP Embedded" :).

 

tylko nie za bardzo czuje, co robi w opisie (link) watek windows 7

Mój błąd. Poprawny adres to https://microsoft.com/download/details.aspx?id=11196.
Odnośnik do komentarza

Pojedyncze aktualizacje są dostępne do pobrania w podanym przeze mnie wyżej MS Update Catalogu pod hasłem "Windows XP Embedded" :).

 

jeszcze jakby byly do obejrzenia w innej niz ie przegladarce (np. ff) - byloby ok. Poki co w firefox droga wiedzie najpierw tutaj -> https://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Thanks.aspx?id=140

potem tutaj --> http://www.microsoft.com/en-us/download

a po wklepaniu w okno "search" -> windows xp embedded -> http://tinyurl.com/zajmo9l

- sytuacja raczej malo komfortowa.

Odnośnik do komentarza

Update Catalog działa tylko pod IE (im starsza wersja, tym lepiej, bo strona pisana była pod IE6), ale jak już się na nią wejdzie i zainstaluje wymagany ActiveX, to same aktualizacje można ściągać bardzo sprawnie. Całość ściągana jest za jednym razem po uprzednim dodaniu do koszyka, gdzie można najpierw dodać wszystkie szukane poprawki, wybrać wersje językowe, itp.

 

Te aktualizacje nie są dostępne na ogólnodostępnej stronie MS, więc szukanie ich tam nic nie da.

Odnośnik do komentarza

Update Catalog działa tylko pod IE (im starsza wersja, tym lepiej, bo strona pisana była pod IE6),

Im starsza wersja ie  tym lepiej? :)  to jakis absurd.

przeciez Win Emb. POS to jest dzisiaj funkcjonujacy system i zabezpieczenie go ma byc wazne do 2019,tak? A to, ze mozna poprawkami dla niego utykac klasyczne starociowe xp, to kompletnie inna sprawa. Czyli uzytkownicy ciagle wspieranego POS musza uzywac  ie a juz najlepiej w wersji  z kamienia lupanego?

Odnośnik do komentarza

To był trochę taki żart, bo strona tak naprawdę działa też w nowszych wersjach IE, ale faktem jest, że tworzona była w czasach IE6 i niewiele się od tamtej pory zmieniła. Nie wiem tylko, czy akurat tutaj krytyka MS jest uzasadniona, bo z definicji Update Catalog kierowany jest do administratorów, a nie "zwykłych użytkowników". Istnieją także inne metody pobierania i instalacji aktualizacji offline, np. WSUS, itp.

 

MS i tak zawsze zalecał automatyczne aktualizacje przez Windows Update, co akurat moim zdaniem w przypadku użytkowników mniej zaawansowanych jest bardziej niż zalecane, bo w przeciwnym razie większość osób aktualizacji nie instalowałaby w ogóle :P.

 

Co do "przestarzałego XP", to istnieją niestety sytuacje, gdzie aktualizacja systemu bądź wymiana sprzętu nie jest możliwa z różnych powodów, np. braku funduszy czy też niekompatybilnego sprzętu (drukarki, skanery, itp.). Skoro jest możliwość otrzymywania takiego "półoficjalnego" wsparcia, to czemu nie skorzystać? Zawsze to lepsze rozwiązanie niż praca na dziurawym systemie.

Odnośnik do komentarza

piszesz to o xp embedded?przez wsus? bo o xp emb. piszemy teraz, nie o teorii windows. :)

od lat tylko wsus uzywam. sygnalu nawet nie mam , ze wsus obsluguje ten przypadek i sciaga z poletka xp emb. wszystko co potrzebne dla zwyklego xp

Updating POSReady

Device Updates with WSUS

 

W każdym przypadku i tak trzeba najpierw zmodyfikować klucz w rejestrze, bo tylko wtedy taki "zwykły" XP będzie widziany jako POSReady 2009. Same aktualizacje też można zainstalować tylko wtedy, gdy klucz w rejestrze się znajduje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...