Skocz do zawartości

Problem z siecią


r4plez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Już od jakiegoś czasu borykam się ze swoim łączem internetowym. Dostawca to Orange, router Asus DSL N14U, system win 7, płyta gł. Asus z97 pro gamer, antywirus Avast 11.2.226 , firewall Comodo 8.2.0.5005

 

Problem jest następujący: łącze telefoniczne rozdzielone pierwszy kabel idzie na filtr i dalej na telefon, drugi na router bezpośrednio ze słupa, dalej do routera po kablu mam podpięte dwa komputery na portach lan1, lan4. Na  komputerze brata internet działa bez problemu, natomiast na moim "pływa". W mojej okolicy max co daje Orange to ok 6Mb, w zależności od dnia mam albo 2-3Mb albo 4 albo całe 6Mb, w tym samym czasie jak włączę komputer brata u niego jest 6Mb -stale. Nie wiem w czym tkwi problem. Czasami wyskakuje mi komunikat "Mogą być wymagane dodatkowe informacje logowania" ale połączenie jest aktywne, komunikat po chwili znika - internet dalej jest ale laguje. Mój komp to prawie 6-cio letni system win 7, więc pewnie sporo w nim bajzlu, natomiast bratu stawiałem 7 ok dwóch lat temu.

 

Z tego co odkryłem, pomaga wypięcie kabla LAN z mojego komputera i odczekanie paru sekund, czasami za pierwszym razem już po wpięciu mam całe 6Mb, innym razem muszę to robić 2-3 razy :/. W tym samym czasie drugi komp nie ma tych problemów. Już nawet kupiłem kartę wifi do komputera, bo myślałem ze może moja karta sieciowa pada- ale to również nie pomogło na adapterze Asus USB N-13 internet jak pływał tak pływa. U brata na tym USB wifi również daje te max przepustowości (ok 6Mb)

 

Skanowałem komputer MbM'em oraz Emsisoft Emergency Kit'em, coś tam wykryły i usunęły ale problemu nie rozwiązały. Resetowałem także router do ustawień fabrycznych i na nowo ustawiałem konfiguracje dla neo bez skutku, przeinstalowałem sterowniki od karty sieciowej, wgrałem najnowszy firmware (1.1.1.2) do ASUSA DSLN14U - nic. Najdziwniejsze jest to że problem nie występuje za każdym razem, tylko losowo, raz mam kilka dni spokoju innym razem codzienne muszę kombinować jak przywrócić pełne łącze.

 

Przeskanowałem komputer Net-Logiem, Repair DNS, FRST, GMER

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem co jeszcze mogę zrobić -  moim następnym krokiem będzie kupno ssd i postawienie na nowo gołego win 10, ale to miałem zaplanowane na koniec tego roku :(

 

Log Gmer ma 2.8Mb wiec w załączniku się nie mieści http://przeklej.org/file/sB14lq/GMER.txt

net-log.txt

RepairDNS.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A wyrzuć comodo. Może Ci tylko mieszać łącza. Przywróci się systemowa zapora, a z nią avast bardzo dobrze współpracuje. Ja bym i jego wyrzucił. Masz frameworki i taki niekonfliktowy bardzo lekki antywirus cristal security wystarczyłby. Darmowy. http://www.crystalsecurity.eu/#download.

Umiesz dokładnie odinstalowywać programy i firewalle?

Poza tym:

Masz mnóstwo gier, niektóre są w konflikcie np armoredwarfare.exe. Z błędu wynika, że gra nie ma dostępu do współdzielonej biblioteki MSVCR100.dll, wersja: 10.0.40219.1. Czasem wystarczy taką skopiować i wkleić do folderu programu, z którego uruchamia się jako exe.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od końca. Armored Warfare działa bez problemu, nie wyrzuca żadnego błędu, ale wkleje tego dlla do katalogu z grą na wszelki wypadek. Co do antyvirusa i firewalla, to mam dokładnie te same co na komputerze brata, raczej wątpliwe by one sprawiały problemy, a gierek sporo bo to 7mio letni komp i trzymam je z sentymentu ;) Dodam jeszcze, że po skanowaniu net-logiem po zalecanym restarcie na jakiś czas się poprawiło był tydzień spokoju, dziś znów się coś wykrzaczyło po przełączeniu obu komputerów na wifi więc zapodałem net-loga ponownie, jak wcześniej poprawiło się :/

Odnośnik do komentarza

Weź to pod uwagę, że każdy sprzęt jest inny i nie ma takiej samej konfiguracji. Programy będą się zawsze inaczej zachowywać. Dotyczy to ustawień i uruchomionych usług.

Co do comodo i avasta, - Twój wybór.

 

Mam jeszcze propozycję wyłączenia usługi klienta ochrony dostępu do sieci. Sprawdź, bo drobna różnica ustawień na obu komputerach może być powodem wielu problemów.

 

Możesz użyć complete internet repair choćby stąd http://www.programosy.pl/program,complete-internet-repair.html

Zaznacz pozycje 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 11. Wciśnij GO! Po restarcie sprawdź, na ile się poprawiło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...