Skocz do zawartości

Ustawienie routera, aby nie był switchem


Crankees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry uprzedzam, że jestem laikiem, choć jakieś tam pojęcie mam o sprawach sieci, aczkolwiek małe.
Do tej pory używałem internetu z Orange, który szedł po kablu DSL do routera Tenda W150D. Po przeprowadzce podpisałem umowę z nowy dostawcą i internet jest w gniazdku Ethernet. I tu leży problem. Z tego co mówił technik to router działa aktualnie jako switch/acces point. W żadnym urządzeniu nie działa internet dopóki dostawca/technik nie doda go do sieci. Aktualnie dodany jest tylko PC. Technik mówił mi, że w ustawieniach routera trzeba włączyć współdzielone IP lub tryb bramy. Jednak w ustawieniach routera nigdzie nie widzę tych opcji. Tu moje pytanie czy ktoś wie jak ustawić ten router i mógłby mi w tym pomóc. A może ten router może działać jedynie jako switch/acces point? Ustawienia routera są domyślnie (kiedy jest w dsl mod) pod adresem 192.168.8.1, jednak kiedy internet działa (w trybie ethernet) na PC router zmienia swój adres na 10.32.123.1, ale wtedy już nie można wejść w ustawienia; wyskakuje powiadomienie, iż przekroczono czas oczekiwania. 

/Edit:
Znalazłem opcje dotyczące AP (załącznik). Po zmianie na Wireless Bridge nie ma żadnej zmiany. W obu opcjach po wyłączeniu Bridge Restrict przestaje działać internet. Zapomniałem dodać, że aby internet chodził w trybie Ethernet DHCP musi być wyłączone.

post-6539-0-24270000-1464188204_thumb.png

post-6539-0-05240000-1464194516_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zresetuj router do ustawień fabrycznych. 

 

On nie ma ustawień domyślnych, w manualu http://setuprouter.com/router/tenda/w150d/manual-1257.pdf są inne informacje. Domyślnie jest 192.168.1.1 (najbardziej popularnie na świecie). 

 

Jakiego masz dostawce internetu? Czy na umowie masz jakieś informacje odnośnie konfiguracji sieci? W większości wypadków jest tak, że od modemu idzie kabelel do routera (do gniazda wan) i nie potrzeba zadnych konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza

Dostawca internetu to Connecta. Nie posiadam żadnego modemu. Mam tylko PC i router. Co do konfiguracji sieci to technik powiedział mi, że wystarczy podłączyć i powinno działać. Niestety internet nie działa na innych urządzeniach, gdyż jedynie adres MAC komputera jest odblokowany przez technika (sklonowałem MAC PC). A inne urządzenia z innymi adresami są zablokowane. Technik mówił, że sieć jest "przezroczysta" czyli wszystko powinno działać normalnie. Chyba, że zmiana routera coś zmieniła, choć wątpię. Nowy router to TP-LINK TL-WR841N.

 

/Edit: Problem rozwiązany. Pomimo poleceń technika, aby wyłączać DHCP (przy starym routerze) pomogło ich włączenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...