Skocz do zawartości

Zawieszenia pracy komputera, biały/czarny/paskowany ekran


List3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że z problemem borykam się już od dość dawna, po prostu mam teraz trochę więcej czasu żeby się nim zająć. Próbowałem 'googlować' moje objawy ale niestety nie znalazłem nic, co mogłoby mi się przydać, gdyż zwyczajnie nie znalazłem podobnej sytuacji do mojej.

Problem polega na tym, że głównie (aczkolwiek nie zawsze) przy przeglądaniu internetu (Google Chrome, jedyna przeglądarka której używam) komputer zawiesza się w niemalże losowym momencie. Nie dzieje się to stricte po jakimś kliknięciu, wciśnięciu klawisza na klawiaturze - po prostu ot tak. Mogę dodać, że w 80-90% przypadków komputer odtwarza muzykę podczas zawieszenia, z VLC Player, lub YouTube (otwartego w Chrome). Cały ekran zmienia się nagle na cały biały LUB cały czarny LUB szary (raz chyba zdarzył się fioletowy, raz również zielony) lecz przy tych trzech ostatnich kolorach w pionowe pasy. Po zmianie obrazu na jeden z tych wzorów, po dwóch sekundach dźwięk się zawiesza i głośniki wydają charakterystyczny dźwięk buczenia. Wygląda mi to na problem po stronie hardware, stąd też umiejscowienie tematu w tym dziale. Zjawisko to występuje w sumie w najróżniejszych momentach. Rekord to chyba 3 razy dziennie, aczkolwiek tylko raz się tak zdarzyło - generalnie może 1 na 5 uruchomień komputera kończy się hard resetem ze względu na to, że gdy opisana sytuacja wystąpi, nie ma innego wyjścia, komputer w ogóle nie reaguje. 

Co (wydaje mi się że) wykluczyłem:
Dysk - niecałe 3 miesiące temu miałem wymieniany dysk na zasadach gwarancji, poza tym przed wymianą dysku problem też występował. Jako dodatkową informację, można potraktować fakt, że zauważyłem ostatnio duży spadek szybkości uruchamiania VLC Player. Zawsze włączam tą samą setlistę i od paru dni, nie wiedzieć czemu, od kliknięcia na plik playlisty do uruchomienia odtwarzacza potrafi minąć 10-15 sekund. (proces w menedżerze zadań pojawia się od razu) Problem opisany w poście występuje jednak od o wiele dłuższego czasu, więc tu raczej nie szukałbym związku.
RAM - mam 2 kości RAM po 4 GB - Goodram oraz Kingston, obie przetestowałem Memtestem - 0 błędów, GoodRama puściłem na całą noc, wyszło 8 pętli, Kingston przeszedł 4. Po teście Kingstona, jak się później zorientowałem, zapomniałem dołożyć GoodRama a mimo to, problem i tak wystąpił.


Zgodnie z zasadami dodawania postów na forum, dołączam screeny. 
Zaznaczę też, że nie mam szczerze pojęcia czym jest ,,Nieznane Urządzenie'' w menedżerze urządzeń. Po odłączeniu wszystkich urządzeń USB, pozycja ta wciąż wisi na liście. (być może to tu jest właśnie problem?)
EDIT: Po zasięgnięciu informacji u wujka Google, doszedłem do tego, że było to oprogramowanie Intela, Intel Smart Connect Technology, więc to raczej nie tu problem.

Specyfikacja moich podzespołów, jeśli miałaby się na coś przydać:

 

Płyta główna: MSI B85-G43 (zaktualizowany BIOS do najnowszej wersji ze strony MSI)
Zasilacz: Corsair 550 W
Dyski: WD 1TB + dysk zewnętrzny WD Elements 500 GB (nie dotyczy posta, problem występuje również gdy nie jest podłączony)

RAM: 4 GB GoodRam + 4 GB Kingston, obie kości w taktowaniu 1600 mhz (według BIOSu, bo o dziwo HwInfo pokazuje inną wartość)
Grafika: MSI Radeon R9 270X

Stacja dysków CD/DVD firmy LG

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :)

Pozdrawiam!

post-17184-0-99280000-1463857514_thumb.jpg

post-17184-0-06440000-1463857519_thumb.jpg

post-17184-0-41840000-1463857522_thumb.jpg

post-17184-0-11400000-1463857527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dołącz proszę logi z FRST. 

Jaki system masz? Czy standardowo próbowałeś go przeinstalować? Owszem, zawieszenia zdarzają się rzadko, ale póki co nie łączyłbym ich ze sprzętem. 

Widzę, że nie masz zainstalowanych kilku sterowników.

Pobierz z oryginalnej strony MSI sterowniki, na pewno tego nie zrobiłeś. Zacznij od pozycji: 

 

System & Chipset Drivers

 

Tutaj link do sterownikow. Zalozylem, ze to win 7 x64

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B85-G43.html#down-driver&Win7 64

Odnośnik do komentarza

AA, faktycznie HWinfo też podaje tę informację. Całkowicie o tym zapomniałem. Widzę Wiesław, że Ty nawet z chorymi oczkami widzisz lepiej ode mnie! ;-). 

Swoją drogą coraz więcej przypadków takich gołych potworków. Ludzie robią formata, wgrywają je i wg. nich na "świeżym" systemie wszystko powinno działać. Muszę dodać do zasad działu, że wymagane są wszystkie poprawki...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...