Skocz do zawartości

Windows 8.1 - wifi - problem z routerem 3g


norbo

Rekomendowane odpowiedzi

Router/modem: Huawei E5220 - http://consumer.huawei.com/pl/mobile-broadband/mobile-wifi/tech-specs/e5220-pl.htm
System: Windows 8.1 x64 (aktualny)
Karta wifi: Realtek RTL8188EE 802.11 bgn Wi-Fi Adapter

Od wczoraj laptop nie łączy się z siecią przez wifi, albo wyskakuje komunikat o braku możliwości połączenia z routerem, albo łączy się i trwa wieczna "identyfikacja" (ip 169...). Jeśli już się połączy (po restarcie np.) to system wskazuje brak połączenia z internetem, czasami pokazuje, że jest połączenie ale próba połączenia z czymkolwiek (nawet w sieci lokalnej) powoduje powrót do stanu "brak połączenia z internetem". Systemowa diagnostyka sieci albo nie znajduje żadnych problemów, albo "Domyślna brama sieciowa niedostępna" - i z tym różnie bywa, raz niby jest naprawione, innym razem nie, a dostępu do sieci nie ma. Ping na bramę, kończy się najczęściej komunikatami o upłynięciu czasu oczekiwania, albo o braku możliwości odnalezienia urządzenia o takim IP.

Ten sam modem podłączony kablem USB działa bez zarzutu, normalny dostęp do LAN i internetu. Telefony z Androidem bez problemu łączą się z tym modemem przez wifi i mają pełny dostęp do internetu i LAN.

Laptop połączony przez wifi z hotspotem Androida normalnie ma dostęp do sieci, chociaż po próbach z routerem czasami konieczny jest restart systemu.

Próbowałem systemowego narzędzia do rozwiązywania problemów, reinstalacji sterowników wifi, poleceń ipconfig /release i /renew, netsh int ip reset, przywróciłem modem do ustawień fabrycznych - bez skutku.

Przeskanowałem cały system Pandą, nie znalazła żadnego robactwa.

Problem pojawił się po aktualizacji systemu, przywróciłem system do stanu sprzed aktualizacji - skutku brak, więc ponownie zainstalowałem aktualizacje.

Jedyne potencjalne niebezpieczne zachowanie przed pojawieniem się problemu z mojej strony to instalacja Windows Firewall Control, odinstalowałem. Sprawdzałem logi zapory, nie blokuje połączeń.

 

W załączeniu raport systemowej diagnostyki sieci.

diagnostyka.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...