Skocz do zawartości

Xp tnie sie na nienajnowszym laptopie...


chato

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną wątpliwość.

Zajmuje się teraz laptopem marki Acer koleżanki. Tnie się na nim niemiłosiernie XP sp2, ,,wielki informatyk" który robił format przed moim przyjściem nie zainstalował na nim żadnego Firewalla więc pewnie jest mocno zawirusowany. Ale nie o tym. Mam pytanie, lapek ów na 504 Mb Ram'u i obawiam się,że Xp nawet po formacie i porządnym postawieniu systemu może się przycinać. Z własnych doświadczeń wiem,że goły XP daję się okroić do zużycia 160 MB Ramu.

Teraz pytanie czy nie lepiej zainstalować na nim Ubuntu lub może coś lżejszego????

Acer sprzed jakiś 6 lat

Intel Celeron 1,6 GHz

504 MB RAM

Grafa nie wiem...

 

 

 

 

2)Drugie pytanie czy na moim lapku dobrze by chodziło Ubuntu 10.10 bo Windows mnie wkurza.

FS

Intel Pentium Dual Core 1,6 GHz

716 RAM

256 MB Grafa.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Narazie nie ma w planie dokupywania kostek. Pozatym niewiem dlaczego system widzi tylko 504 MB ??? skoro kostki są 512 lub 256. Pozatym niewiem czy ów laptop nie ma już maksymalnej pamięci zainstalowanej.

 

Ja w swoim mam 2x512 ( z całosci 256 zabiera grafa)a ogółem można max 2x1024,a lapek jest z 2007 roku. Skoro lapek koleżanki jest jeszcze starszy to niewiem czy nie jest pod tym względem gorzej :(

Odnośnik do komentarza

Narazie nie ma w planie dokupywania kostek. Pozatym niewiem dlaczego system widzi tylko 504 MB ??? skoro kostki są 512 lub 256. Pozatym niewiem czy ów laptop nie ma już maksymalnej pamięci zainstalowanej.

 

Ja w swoim mam 2x512 ( z całosci 256 zabiera grafa)a ogółem można max 2x1024,a lapek jest z 2007 roku. Skoro lapek koleżanki jest jeszcze starszy to niewiem czy nie jest pod tym względem gorzej :(

 

System widzi tylko 504 MB, ponieważ pozostała część pamięci jest przydzielona pod kartę graficzną, tak samo jak w twoim laptopie.

A jeśli chodzi o instalację Ubuntu to możesz wypróbować sobie inne lżejsze, mniej zasobożerne środowiska oparte na Ubuntu. np. Xubuntu oparte na środowisku graficznym Xfce albo Lubuntu oparte na Lxde.

Odnośnik do komentarza

:ph34r: chato

 

Tnie się na nim niemiłosiernie XP sp2

To jest przyczyna tego stanu.

Mam pytanie, lapek ów na 504 Mb Ram'u i obawiam się,że Xp nawet po formacie i porządnym postawieniu systemu może się przycinać

Musisz po instalacji zmienić ustawienia wstepnego ładowania bibliotek:

1.Uruchom Edytor rejestru.

2.Teraz otwórz klucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters].

3.Znajdź tam wartość "EnablePrefetcher".

4.Kliknij ją dwukrotnie i w pole dane wartości wpisz 2.

5.Restart.

6.Opróżnij całą zawartośc folderu Prefetch - C:\WINDOWS\Prefetch

7.Restart

8.Zainicjuj odbudowe mapki startowej - Start/Uruchom/Rundll32.exe advapi32.dll, ProcessIdleTasks/Ok

9.Restart

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...