Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie -> MissingOSLoader -> NoOSInstalled


Rekomendowane odpowiedzi

Może opiszę po kolei co się stało:

 

1. Wczoraj PC z Windowsem 7 działał w pełni poprawnie, uśpiłem go.

2. Dziś rano wznowiłem jego pracę. Na pierwszy rzut oka było wszystko ok, zadziałało logowanie, działała przeglądarka, Filezilla oraz niektóre inne programy. Jednak później zauważyłem, że niektóre rzeczy nie działają: dźwięk i aplikacja, która wymaga dostępu do pliku drivers/etc/hosts. Postanowiłem zrestartować komputer aby zobaczyć czy to naprawi problem, jednak nie było to najlepsze rozwiązanie, gdyż...

3. ... system już nie zbootował się poprawnie. Przy kolejnym uruchomieniu pojawiło się "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia". Rzecz jasna nie zadziałało, nie działała również mysz żeby próbować bardziej zaawansowane opcje, więc...

4. ... skorzystałem z USB z instalatorem Windowsa 7. Wybrałem opcję "Napraw komputer", a następnie dysk E:, gdzie niby był zainstalowany system (normalnie był na C:, ale założyłem, że po prostu przesunęła się etykieta). Uruchomiłem jeszcze raz narzędzie, również nie zadziałało, ale przynajmniej wskazało błąd: MissingOSLoader. Postąpiłem więc wg tych instrukcji: http://www.tomshardware.co.uk/forum/59206-63-system-boot-windows-professional#9784831 Punkty 1. i 2. nic nie zmieniły. Podczas trzeciego dotarłem do " After another Startup repair" i już byłem zadowolony, że się naprawi, ale...

5. ... zamiast "all is back to NORMAL" otrzymałem inny błąd -> NoOSInstalled. Podczas bootowania pojawia się "The windows Boot Configuration Data file does not contain a valid OS Entry". bootrec /scanos w dalszym ciągu znajduje 0 systemów. Gdzieś znalazłem poradę, że chkdsk e: /f może to naprawić (i pewnie naprawiłoby gdybym zrobił to w punkcie 2., gdyż znalazło jakieś błędy dysku...), ale niestety nadal to samo.

 

Co więc jeszcze mogę zrobić? Proszę o jak najszybszą pomoc, potrzebuję dostępu do plików i programów w tym Windowsie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Udało się "naprawić" NoOSInstalled do stanu MissingOSLoader deaktywując jedną z aktywnych partycji (były dwie) w diskparcie. Niestety tylko chwilowo, bo po kilku kolejnych próbach (trzech restartach jak wskazuje ten poradnik: http://www.sevenforums.com/tutorials/105541-startup-repair-run-3-separate-times.html) już nawet nie pokazuje menu bootowanego pendrive'a z instalatorem Windowsa 7, tzn. wywala błąd o braku wpisu OS w BCD, tak jakby coś się zepsuło na samym pendrivie (spróbuję stworzyć go od nowa).

 

Błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Była wina pendrive'a YUMI tak jak myślałem (zmiany bootowania wprowadziły się na nim, nie wiem dlaczego), stworzyłem go od nowa ale nadal wykrywa 0 systemów.

 

Więcej info:

- mam 2 dyski - jeden z nich (niesystemowy) jest zaszyfrowany Bitlockerem, Windows pyta o klucz z pendrive'a, nie wiem czy ma jakikolwiek znaczenie czy za każdym razem podam klucz czy nie

- drugi dysk ma dwie partycje - jedną dużą z systemem i jedną ~300MB z MBR itd. właśnie. Próbowałem aktywować każdą z nich osobno - na tej większej jest chyba cały czas NoOSInstalled, na mniejszej w kółko wywala MissingOSLoader (czyli raczej ją powinienem wybrać, zgadza się?)

- próbowałem również przywrócić kopię SOFTWARE/SECURITY/itd. sprzed kilkunastu dni, ale nic to nie dało

 

Ktoś coś mógłby poradzić (chociażby bardziej optymalne miejsce na zadanie takiego pytania jak nikt tu nie zna odpowiedzi)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...