Skocz do zawartości

Zainfekowane wszystko: komputer, telefony i przede wszystkim router


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jednym słowem masakra ale tak to jest jak brat wchodzi na niewiadomo jakie strony telefonem i pobiera byle badziew z byle stron.

Ogólnie od jakiegoś czasu zauważyłem zmiane na swojej komórce, w przeglądarce wchodząc na jakąkolwiek stronę przekierowywało mnie na inne z komunikatami o wirusach itd.a aplikacje typu facebook, messenger działały normalnie, na komputerze oprócz przymulenia większych zmian nie widziałem do dziś... Działał tylko facebook, youtube i google a po wpisaniu jakiegoś większość linków nie działała a urządzenie naprawcze systemu pokazywało komunikat w stylu że strona działa w trybie online ale nie można nawiązać połączenia.. Robiłem kilkukrotnie reset routera i wgrywałem od nowa do niego plik z ustawieniami i za którymś razem dopuścił mnie do tej strony więc od razu napisałem posta.. Telefony sformatowane, myślałem o formacie partycji systemowej ale to chyba nic nie da.

I druga sprawa to bardzo mała ilość wolnego miejsca na dysku C, co jest dziwne bo zawsze zostawiam sporo miejsca wolnego a programy i wszystko inne zachowuje na dysku D a C jest tylko do systemu.

Logi obowiązkowe:

Frst:

http://wklej.org/id/2311824/

http://wklej.org/id/2311825/

http://wklej.org/id/2311827/

Gmer:

http://wklej.org/id/2312084/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jednym słowem masakra ale tak to jest jak brat wchodzi na niewiadomo jakie strony telefonem i pobiera byle badziew z byle stron.

Ale wyraźnie mówisz o infekcji routera, co nie ma związku z "wchodzeniem na strony". Jaki model routera tu jest? Czy w konfiguracji zmieniłeś hasło oraz zamknąłeś panel zarządzania przed dostępem z internetu? W raporcie z systemu nie ma już śladów infekcji routera, wszystkie adresy pobierane z routera oraz te ustawione po stronie Windows zostały ręcznie ustawione na Google:

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4

Tcpip\..\Interfaces\{42ED43F9-E5AF-4F17-B963-B3CD6C7E6AD3}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4

Tcpip\..\Interfaces\{42ED43F9-E5AF-4F17-B963-B3CD6C7E6AD3}: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4

 

Tak więc jedyne co z poziomu tego systemu mogę wyczyścić to cache DNS i przeglądarek. Oczywiście akcja nie dotyczy innych urządzeń jak telefony.

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
URLSearchHook: HKLM-x32 -> Domyślne = {CCC7B151-1D8C-11E3-B2AD-F3EF3D58318D}
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [flliilndjeohchalpbbcdekjklbdgfkk] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKU\S-1-5-21-3998598826-476162460-4090119972-1001\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\...\Chrome\Extension: [kfecnpmgnlnbmipaogfhoacoioifjgko] - hxxp://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [flliilndjeohchalpbbcdekjklbdgfkk] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [kfecnpmgnlnbmipaogfhoacoioifjgko] - hxxp://clients2.google.com/service/update2/crx
CMD: ipconfig /flushdns
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go. Nowe skany nie są potrzebne.

 

 

 

I druga sprawa to bardzo mała ilość wolnego miejsca na dysku C, co jest dziwne bo zawsze zostawiam sporo miejsca wolnego a programy i wszystko inne zachowuje na dysku D a C jest tylko do systemu.

==================== Dyski ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:49.21 GB) (Free:1.7 GB) NTFS

Drive d: () (Fixed) (Total:649.33 GB) (Free:91.4 GB) NTFS

 

Istotnie, marnie to wygląda. Nawet jeśli programy instalujesz na innym dysku niż C, masa ustawień programów i tak idzie na C do katalogów Appdata / Programdata i nie da się tego zmienić w prosty sposób. Przykładowy temat w którym o tym mówiłam: KLIK.

 

Do analizy miejsca na dysku skorzystaj z programu SpaceSniffer. Z prawokliku "Uruchom jako Administrator", by obliczył takie sfery jak "System Volume Information" od Przywracania systemu. Analizę wykonaj po użyciu skryptu FRST czyszczącego Tempy, co może zmienić nieco statystyki.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...