Skocz do zawartości

Komputer co jakis czas nie widzi dysku


Dotod

Rekomendowane odpowiedzi

W Biosie nie był widoczny mój dysk, po paru restartach wkońcu go wykrył, ale nie chciał ruszyć - resetował się przy logo windowsa bez żadnego komunikatu. Pomogła komenda fixboot i fixmbr. Problem znowu się pojawił a tym razem wyciągnąłem dysk i podłączyłem jako drugi do sprawnego komputera. W oknie "Mój komputer" widziałem wszystkie partycje, ale nie mogłem wejść do tej na której był zainstalowany system wyskakiwał błąd "Plik lub katalog jest niedostępny lub uszkodzony"- cytuje z pamięci nie jestem pewny czy tak dokładnie to wygladało. W czasie restartu komputera wyskoczyło sprawdzanie dysku i po uruchomieniu partycja z systemem była już aktywna.

Użyłem mbama i usunąłem to co znalazł w załączniku jest log ze skanowania.

W takcie skanowania gmerem wyskakuje mi błąd f9l0mmsk.exe-brak dysku : W stacji nie ma dysku. Włóż dysk do stacji \Device\Harddisk1\DR1

@ włączyłem w trybie awaryjnym i udało mi się przeskanować, ale nie znalazł nic a w trybie normalnym coś znajdował
 

mbam-log.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Opisane problemy jednoznacznie wskazują na problem z dyskiem. 

Pokaż Smart dysku z programu GSmartControl. Wybierz dysk, potem Save As i wstaw wstaw log na jakiś hosting albo zrób screena z zakładki Attributes i Error Log.

Zresztą, w dzienniku zdarzeń info o uszkodzonej strukturze indeksów folderów. 

 

Jeżeli masz na tym dysku jakieś ważne dane - lepiej żebyś go nie włączał, tylko zaczerpnął tutaj wiedzy jak wykonać ich kopię. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście temat przenoszę do właściwego działu Hardware.

 

 

A w tych logach co załączałem żadnych śmieci nie ma?

Komentarze poboczne ode mnie w spoilerze:

 

 

 

 

1. Do likwidacji odpadek adware. Uruchom Autoruns, w karcie Logon skasuj pusty wpis BingSvc.

 

2. Wyczyść reguły Zapory ze starych nieaktualnych rekordów. Start > w polu szukania wklep cmd > z prawokliku "Uruchom jako Administrator", wpisz polecenie netsh advfirewall reset i ENTER.

 

3. Windows pozbawiony aktualizacji. Do wykonania kompleksowe Windows Update.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...