Skocz do zawartości

Komputer zawiesza się przy korzystaniu z przeglądarki


unique

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do innego działu. To nie jest problem infekcji. A z raportów nic kompletnie nie wynika. Nie podałeś o którą przeglądarkę chodzi, czy Google Chrome czy Firefox, ale zakładam że chodzi o domyślną przeglądarkę czyli Firefox. Raport FRST podaje, że są następujące składniki:

 

FireFox:
========
FF ProfilePath: C:\Users\Uzytkownik\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\tedqy2o6.default
FF Homepage: hxxps://www.google.pl/
FF Plugin: @adobe.com/FlashPlayer -> C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_21_0_0_213.dll [2016-04-14] ()
FF Plugin: @microsoft.com/WPF,version=3.5 -> c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\NPWPF.dll [2008-07-29] (Microsoft Corporation)
FF Plugin: @tools.google.com/Google Update;version=3 -> C:\Program Files\Google\Update\1.3.29.5\npGoogleUpdate3.dll [2016-02-10] (Google Inc.)
FF Plugin: @tools.google.com/Google Update;version=9 -> C:\Program Files\Google\Update\1.3.29.5\npGoogleUpdate3.dll [2016-02-10] (Google Inc.)
FF Plugin: @videolan.org/vlc,version=2.1.3 -> C:\Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll [2016-01-21] (VideoLAN)
FF Plugin: @videolan.org/vlc,version=2.1.5 -> C:\Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll [2016-01-21] (VideoLAN)
FF Plugin: @videolan.org/vlc,version=2.2.0 -> C:\Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll [2016-01-21] (VideoLAN)
FF Plugin: @videolan.org/vlc,version=2.2.1 -> C:\Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll [2016-01-21] (VideoLAN)
FF Plugin: @videolan.org/vlc,version=2.2.2 -> C:\Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll [2016-01-21] (VideoLAN)
FF Plugin: Adobe Reader -> C:\Program Files\Adobe\Reader 10.0\Reader\AIR\nppdf32.dll [2015-09-24] (Adobe Systems Inc.)
FF Extension: WOT - C:\Users\Uzytkownik\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\tedqy2o6.default\extensions\{a0d7ccb3-214d-498b-b4aa-0e8fda9a7bf7} [2015-12-10]
FF Extension: Adblock Plus - C:\Users\Uzytkownik\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\tedqy2o6.default\Extensions\{d10d0bf8-f5b5-c8b4-a8b2-2b9879e08c5d}.xpi [2016-02-24]
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
FF Extension: Microsoft .NET Framework Assistant - c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension [2014-05-07] [Brak podpisu cyfrowego]
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [wrc@avast.com] - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\WebRep\FF
FF Extension: Avast Online Security - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\WebRep\FF [2015-12-10] 

 

 

Sugestie:

- Adblock Plus: czy chodzi na zestawie domyślnych filtrów, czy może dodano więcej? Im więcej, tym bardziej ociężała przeglądarka. Przetestuj czy wymiana Adblock Plus na uBlock Origin (z domyślną konfiguracją filtrów i tak blokuje więcej niż Adblock Plus) coś pomoże.

- W Dodatkach Firefox w sekcji wtyczek wyłącz wszystkie wtyczki z wyjątkiem Adobe Flash. Natomiast w sekcji rozszerzeń zdeaktywuj Microsoft .NET Framework Assistant, choć przypuszczam, że ten archaiczny dodatek i tak już został zablokowany przez FF.

- Przetestuj czy wpływ ma Avast, zaczynając od testowej deaktywacji dodatku Avast Online Security w Firefox, a kończąc na próbnym wyłączeniu osłony sieciowej w Avast per se.

- Przetestuj czy pomoże reset profilu: Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Proces nie wpływa na zakładki i hasła, ale redukuje zainstalowane rozszerzenia.

 

I nic więcej nie przychodzi mi do głowy...

 

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że problem zniknął.

Niemal zawsze komputer zawieszał się przy przewijaniu filmów, więc sprawdziłem czy teraz też tak jest i o dziwo problem ten jak na razie nie wystąpił.

Zastosowałem dwa pierwsze podpunkty zamieniłem 2 addblocki, na ten który poleciłaś oraz wyłączyłem parę wtyczek (Microsoft.NET Framework Assistant jest automatycznie zablokowany przez przeglądarkę).

 

Mam jeszcze 2 pytania:

1) czy można mieć 2 addblocki? (może przez to się zawieszało)

w sumie na laptopie mam 2 i wszystko działa, więc sam sobie odpowiedziałem.

2) czy da się coś zrobić z tym svchost.exe? cały czas jest 50% zużycia procesora

 

Wrzucam screena

 

svchost.jpg
Odnośnik do komentarza
Cytat

Zastosowałem dwa pierwsze podpunkty zamieniłem 2 addblocki, na ten który poleciłaś

(...)

1) czy można mieć 2 addblocki? (może przez to się zawieszało)

 

Dwa? W logu był tylko jeden widoczny, czyli Adblock Plus. No chyba że po założeniu tematu jeszcze coś domontowałeś. Dwa adblocki mijają się z celem: obciążenie przeglądarki, poza tym wysokie prawdopodobieństwo replikacji filtrów, wiele używa tego samego zestawu "EasyList". Poleciłam Ci uBlock Origin, gdyż w mojej opinii jest lepszy i lżejszy niż Adblock Plus, i jak już powiedziane domyślnie lepiej skonfigurowany.

 

 

Cytat

2) czy da się coś zrobić z tym svchost.exe? cały czas jest 50% zużycia procesora

 

Na początek trzeba zdefiniować jakie usługi są pod niego podczepione. Prawoklik na to wystąpienie svchost.exe > Przejdź do usług > wypisz wszystkie które zostaną zakreślone.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...