Skocz do zawartości

System się zawiesza tuż po starcie


pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat w nieodpowiednim dziale. Przenoszę do Windows. EDIT: Co to za duplikowanie tematów i usuwanie logów? Duplikat do śmieci, przywracam usunięte logi FRST.

 

 

Komputer mi się zawiesza po uruchomieniu, niby strona startowa się ładuje, później jakieś tam gadu gadu, niby wszystko wygląda normalnie, ale gdy się cokolwiek chce uruchomić, to się nie da.

Działam z trybu awaryjnego.

Nic dziwnego. System jest zmordowany oprogramowaniem zabezpieczającym, startują wspólnie Avast Free Antivirus i Bezpieczny Internet 2015 (modyfikacja F-Secure). Zacznij od deinstalacji tego drugiego (jest starszy), choć nie wiem czy da radę to wykonać w Trybie awaryjnym. Jeśli nie będzie się dało, to odinstaluj Avast, po tym wejście w tryb normalny i pozbycie się Bezpiecznego.

Odnośnik do komentarza

1. Skoro usunięcie F-Secure (na razie nie potwierdzone jak bardzo kompletne) nie przyniosło skutku, odinstaluj także Avast. Następnie uruchom narzędzie Avast Uninstall Utility.

 

2. Został uruchomiony GMER, więc konieczna też weryfikacja czy transfer dysku nie obniżył się do PIO. Instrukcje w sekcji Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

3. Spróbuj uruchomić system w trybie normalnym. Niezależnie od tego czy operacja się uda, zrób nowe raporty FRST z opcji Skanuj (Scan), ponownie zaznacz pole Addition, by powstały dwa logi. Shortcut nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...