Skocz do zawartości

Długie uruchamianie komputera


klapan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę tu już niejako w akcie desperacji, gdyż ostatnie ok. 2-3 tygodnie upłynęły mi pod znakiem googlowania "long reboot" "delay" itp. Mój problem polega na tym - pomiędzy zakończeniem ładowania Windowsa (7) a ekranem "Zapraszamy" komputer raczy mnie ok. 20 sekundowym czarnym ekranem, z widocznym tylko kursorem myszki.

 

Próbowałem wielu rzeczy - odświeżania sterowników, odłączania poszczególnych urządzeń peryferyjnych, skanowania najróżniejszymi programami antywirusowymi i antymalewarowymi, przeglądania uruchamianych usług, wyłączania udostępniania plików i drukarek oraz pewnie jeszcze wielu innych rozwiązań podawanych na różnych forach.

 

Dziś dokopałem się do tego miejsca, wykonałem "analizę długiego startu systemu" i podrzucam link do pliku boot1._etl 

http://www91.zippyshare.com/v/JItDj3No/file.html

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam na forum,

 

1. Fazy

Nazwa...........|..start(s)|.koniec(s)|...suma(s)
-------------------------------------------------
Pre.Session.Init|......0,00|......0,84|......0,84
Session.Init....|......0,84|.....14,33|.....13,49
Winlogon.Init...|.....14,33|.....57,96|.....43,64
Explorer.Init...|.....57,96|.....58,55|......0,59
Post.Boot.......|.....58,55|.....76,05|.....17,50
-------------------------------------------------
System.gotowy.po:.......................66,05.sek

 

2. Zdarzenia PnP > 0,5 sek

Task.......|Driver.....................|Start(s)|.Stop(s)|.Diff(s)
------------------------------------------------------------------
DeviceStart|USB\VID_0CF3&PID_9271\12345|....2,47|...13,44|...10,97
------------------------------------------------------------------

 

3. Drzewko procesów wraz z informacją o numerze sesji (żółte - usługi, zielone - użytkownika, pomarańczowe - bez przypisanej sesji) oraz informacją o zakończeniu przed końcem analizy (obwódka ramki): [KLIK]

 

Czas startu jest dłuższy, niż powinien, ale nie jest nie do przyjęcia. Niemniej jednak widać problem między 14 a 54 sekundą startu - Winlogon zgłasza oczekiwanie na usługę LSM:

 

Time (s), Event Name, Process Name, Task Name
14.402693600, Microsoft-Windows-Winlogon/WaitForLSM/win:Start, winlogon.exe, WaitForLSM
54.627726094, Microsoft-Windows-Winlogon/WaitForLSM/win:Stop, winlogon.exe, WaitForLSM

 

Wygląda na to, że jeden z wątków lsm czeka na coś związanego z RPC, ale usługa serwera RPC podnosi się dopiero ok. 54 sekundy i wcześniej z jakiegoś powodu jest cisza.

 

Sugestie / Pytania

 

1. Czy po odłączeniu karty TP-LINK (USB) i ponownym uruchomieniu czasy są takie same?

2. Spróbuj odinstalować Total Security (360) - nie widzę w tym momencie żadnego wpływu na czasy, ale nie ukrywam, że nie widzę wszystkiego i zawsze w takiej sytuacji najbardziej podejrzane są programy AV :)

3. Czy w logu systemowym nie pojawiają się jakieś błędy? Może dla porządku spakuj i udostępnij zawartość logu systemowego oraz aplikacyjnego.

 

Poproszę o ponowny log xperf po wykonaniu obu tych czynności, przygotowany w ten sam sposób, co poprzednio.

 

Wszystko wrzuć do jednego katalogu, podobnie jak poprzednio spakuj i udostępnij na zippyshare.

 

m.g.

 

Odnośnik do komentarza

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Nawiązując do Twoich pytań - odłączanie i odinstalowywanie karty było jednym z ruchów, które wykonywałem. Podobnie z antywirusem - między innymi dlatego teraz mam tego totala, wcześniej korzystałem z AVG i jako jedna z sugestii - odinstalowałem. Tym niemniej wrzucam jeszcze raz logi po odłączeniu fizycznym i odinstalowaniu sterownika karty i odinstalowaniu AV + logi z dziennika zdarzeń - wedle mojej zwykłej obserwacji - nic się nie zmieniło.

Coś mi się przypomniało, nie wiem czy ma jakieś znaczenie. Jako jedną z podpowiedzi, ktoś zasugerował, że problemem może być mała ilość miejsca na partycji systemowej. Faktycznie, wtedy miałem tam ok. 2-3 GB wolnego, pojawiał się czerwony pasek. Gdy zmniejszyłem pamięć wirtualną i wyłączyłem hibernację, wolne miejsce zwiększyło się do ok. 10-11 GB i pierwsze może 2 uruchomienia były normalne, bez opóźniającego czarnego ekranu. Z czasem jednak wszystko wróciło do "normy".

http://www13.zippyshare.com/v/1Iz7Padz/file.html

Odnośnik do komentarza

Dzięki za kolejny log.

 

Dalsze pytania:

1. Czy robiłeś chkdsk /r /f na dysku? Jeśli nie - czy możesz to zrobić?

2. Czy używasz EFS? Mam dziwny wątek wininit, który próbuje odszyfrować jakiś plik z fontem, prawdopodobnie w katalogu c:\windows\fonts, lub C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\EQUATION. Czy możesz sprawdzić, czy nie włączyłeś przypadkiem efs dla któregoś z tych katalogów? Jeśli tak, to wyłącz szyfrowanie dla tych plików / katalogów.

 

Czy możesz po wszystkim jeszcze raz przygotować log xperf?

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Hmm... niestety dalej w logu widzę te same wpisy odnośnie efs. Może spróbuj uruchomić wiersz polecenia, przejdź na root c:

cd \

 

i następnie wylistuj wszystkie zaszyfrowane pliki i katalogi do pliku:

 

cipher /U /N > zaszyfrowane.txt

 

Wynikowy plik przejrzyj, usuń informacje o swoich plikach (zostaw katalogi systemowe: c:\windows, c:\program files, c:\program files (x86), c:\programdata) i jeśli nie będzie za dużo, to wrzuć tu, albo po prostu udostępnij plik (możesz zzipować z hasłem i w pm przekazać hasło). Może czegoś się dowiemy? Przy okazji - czy możesz przedstawić wynik chkdsk [KLIK]

 

m.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...