Skocz do zawartości

Edycja tabeli tekstowej (tab > kolumna) ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący kłopot: Potrzebuję edytować plik tekstowy z tabelą w którym kolumny rozdzielone są tabulacją. Poszczególne komórki w tych kolumnach maja bardzo różną zawartość, a przez to szerokość kolumny. Próbowałem do edycji używać excel'a 2010 ale przy zapisie niestety niszczy on częściowo strukturę pliku. Chodzi mi dokładnie o to żeby, niezależnie od szerokości poprzedniej kolumny, wszystkie komórki następnej były ustawione pionowo (a nie rozjechane w prawo).

 

Czy istnieje jakiś edytor, który działa podobnie do excel'a ale nie niszczy struktury przy zapisie? Próbowałem coś osiągnąć w EditPlus i Notepad++ ale jakoś nie umiem sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj zmienić czcionkę na monotypiczną (monotype), będzie to inaczej od razu wyglądało.

Poza tym, mając na podorędziu linuksa, możesz zformatować plik w bardzo prosty sposób

 

awk '{ print $1"\t\t\t" $2"\t\t\t" $3"\t\t\t" $4 }' plik_wejściowy > plik_wyjściowy

gdzie "\t" to jeden znak tabulatury (w przypadku, gdy kolumny dalej się rozjeżdżają, dodajesz kolejne "\t") oraz "$n" to numer kolejnych kolumn (więc, przy większej ilości kolumn, dodajesz kolejne $5, $6 itd.).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...