Skocz do zawartości

GoblinWizard

Użytkownicy
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez GoblinWizard

  1. Dzięki za odpowiedź. Programik działa prawie dokładnie tak jak chciałem. Poza tym ma wiele innych przydatnych opcji.
  2. Nie mam linuksa i nigdy go nie używałem. Zmiana czcionki trochę pomaga ale to nie to.
  3. Witam, Mam następujący kłopot: Potrzebuję edytować plik tekstowy z tabelą w którym kolumny rozdzielone są tabulacją. Poszczególne komórki w tych kolumnach maja bardzo różną zawartość, a przez to szerokość kolumny. Próbowałem do edycji używać excel'a 2010 ale przy zapisie niestety niszczy on częściowo strukturę pliku. Chodzi mi dokładnie o to żeby, niezależnie od szerokości poprzedniej kolumny, wszystkie komórki następnej były ustawione pionowo (a nie rozjechane w prawo). Czy istnieje jakiś edytor, który działa podobnie do excel'a ale nie niszczy struktury przy zapisie? Próbowałem coś osiągnąć w EditPlus i Notepad++ ale jakoś nie umiem sobie z tym poradzić.
  4. Dzięki za info. Pomogło natychmiast. Dał bym Wam obu po dużym plusie ale tu niestety nie ma takich gadżetów.
  5. Problem jak w temacie. Instalator Outpost firewall'a przerywa działanie bo nie może utworzyć katalogu w c:\Windows\System32. Katalog ma nazwę "Filt". Inne mozna tworzyć bez problemu. Próbowałem usunąć w rejestrze wszystkie wpisy z tym związane ale niestety nie wszystkie dało radę (odmowa dostępu). Próbowałem na prawach administratora w trybie awaryjnym ale też nie dało rady. Używałem zwykłego regedit-a. Więc: 1. Jak usunąć blokadę tworzenia katalogu? ewentualnie 2. Jak usunąć nieusuwalne wpisy w rejestrze? Dodam jeszcze, że ten katalog wcześniej tam był. Usunąłem go ręcznie w czasie czyszczenia po odinstalowaniu, które niestety nie przebiegło gładko. Teraz chciałem zainstalować ponownie i jest kicha jak powyżej.
  6. Dzięki za obszerną odpowiedź. Wiem, że to trochę wykracza poza temat wątku ale będę b. wdzięczny za wszelkie informacje: 1. Gdzie dokładnie na usb powinienem umieścić katalog $OEM$ i plik cmdlines.txt? W katalogu "xp" czy w "I386"? 2. Co do rejestru to chyba sobie odpuszczę. Nie wiem co dokładnie robią niektóre wpisy (innych się tylko domyślam) więc nie będę ryzykował. Tak czy inaczej zawsze mogę je później edytować już w działającym systemie. 3. Hmm.. tak przy okazji - czy da się ustawić windę tak, żeby wszystkie nowo ściągane poprawki były instalowane z przełącznikiem /nobackup 4. Tutaj mnie zaciekawiłeś. Czy wg Ciebie coś da się jeszcze uprościć/poprawić? Jeżeli to coś nie wymaga jakiś wielkich umiejętności to ja chętnie przetestuje.
  7. Ja jeszcze raz w sprawie instalacji Win XP SP3 Pro PL. 1. Przeczytałem cały wątek ponownie ale jakoś nie mogę wyczaić jak np. zintegrować z instalką xp-ka Windows Media Player-a 11 albo Internet Explorer-a 8. Chodzi mi oto żeby nie instalować starego IE 6 + na niego IE8 tylko żeby go podmienić już w czasie instalacji systemu (tak jak to można zrobić w nLite). Jak to zrobić w Twojej wersji instalacji? 2. Czy na prawdę wystarczy zmienić jeden wpis w setupp.ini zeby wersja OEM stała się wersją VLK albo RETAIL? Nic innego nie trzeba ruszać?
  8. A czy nie możesz wyjąc dysku z tego lapka, podpiąć do normalnego kompa i sformatować jak należy? Nie powinno to chyba kolidować z gwarancją (no chyba, że są jakieś nalepki gwarancyjne zapobiegające grzebaniu w dysku ? A jeśli nie chcesz ryzykować utraty gwarancji, to gdy już pen Ci bootuje, możesz po prostu uruchomić formatowanie z pen'a. Zwykły "format c:" (plus odpowiedni parametr żeby był NTFS) powinien załatwić sprawę. Skoro jest tam jakiś system to i partycja jest. Wystarczy wyczyścić i powinno się dać zainstalować.
  9. Nie wiem gdzie jest błąd ale sprawdź czy na pewno ścieżka do xp na pen'ie jest "X:\xp\i386\" . Ja wcześniej wrzuciłem wszystkie pliki z "i386" bezpośrednio do katalogu "xp" i miałem podobny problem. Właśnie skończyłem 1-szą próbną instalację i muszę powiedzieć, że jest to najlepsza metoda ze wszystkich, których do tej pory próbowałem. Ma ona 2 ważne dla mnie zalety: - po pierwszym resecie instalacja odbywa się DOKŁADNIE tak jak z płyty XP-ka. Nie da się zauważyć żadnej różnicy w opcjach czy interfejsie. Można nawet wczytywać drivery z dyskietki. - szybkość instalacji limitowana jest tylko szybkością transferów pen'a i dysku twardego. Jednym słowem śmiga całkiem nieźle. Mała uwaga: W pewnym momencie instalacji pojawia się pytanie (jeszcze przed pierwszym resetem) czy zmienić system plików dysku na NTFS. Ponieważ mój dysk twardy miał już NTFS domyśliłem się, że chodziło o pen'a. Zapobiegawczo wybrałem "no". Z doświadczenia wiem, że mój pen nie bootuje jeśli mam na nim ustawiony NTFS. Ktoś kto nie będzie wiedział o który dysk chodzi może sobie rozwalić całą instalację.
  10. Haaa... sukces! Wielkie dzięki za cierpliwość. Pen bootuje, po chwili pojawia się info od win XP, że coś tam sobie kopiuje następnie wrzuca jakiś szary obrazek na tło i pokazuje konsolę ze ścieżką : X:\WINDOWS\SYSTEM32>_ Rozumiem, że w tym momencie mam przejść na dysk pen'a i uruchamić skrypt instalacyjny (xpinst.vbs), tak? Generalnie interfejs tekstowy WinXP wygląda zupełnie inaczej niż normalnie ale mam nadzieję, że nie wpłynie to na instalacje. P.S. Instalacje chwilowo przerwałem bo testuję to wszystko na działającym systemie ale zaraz podłącze jakiś wolny hdd i potestuje dalej.
  11. Nie uruchamiasz tego programu tak jak innych w windows. Jesli korzystasz z Total Commander-a to po prostu wchodzisz do ropakowanego katalogu i wpisujesz linijkę zaczynającą się na "mbrwiz " tak jak pokazał maggreg. Jeśli czysty windows to najlepiej rozpakuj sobie mbrwiz'arda bezpośrednio do c:\ a potem Start>Uruchom>cmd. Otworzy Ci się okienko z trybem tekstowym i wpisujesz "c:" i enter. Jak już jesteś na c to wpisujesz "mbrwiz /disk=* /active" gdzie * to numer pendrive'a jako dysku fizycznego (wyjaśnione wcześniej). Metoda trochę toporna bo później trzeba czyścić dysk c ze zbędnych plików ale powinna działać. (ewentualnie stwórz sobie jakiś katalog na c: i do niego rozpakuj mbrwiz'arda, a jak będziesz na c: to komendą "cd  nazwa_folderu" przejdziesz do Twojego folderu i dalej już tak samo).
  12. Masz napisane jaki to błąd. Po prostu nie wpisałeś żadnych parametrów, a jest to wersja CL (Command Line). Musisz wpisać tak jak podał maggreg "mbrwiz /disk=* /active" Jednak u mnie po wpisaniu odpowiednich parametrów tez wyskakuje błąd (pen oczywiście nie bootuje): Help me Obi-Wan Kenobi. You are my only hope!
  13. Zrobiłem tak jak radziłeś - przy zamkniętych dojściach do pena, Â z poziomu konsoli odpaliłem bootsect'a ze wszystkimi parametrami (mbr i force). Poszło gładko, a efekt dokładnie taki sam jak pokazany w Twoim pierwszym poście. Partycja pen'a jest cały czas pokazywana jako aktywna więc nie używałem diskpart'a. Niestety efekt taki sam. Po próbie startu z pen'a mam coś takiego: disk error press any key to restart A tak wygląda mój pen. W "xp" siedzi cały "i386" a w nim cały windows. Do katalogu skrypty dorzuciłem "xpinst.vbs". Cała reszta bez zmian, wypakowana prosto z winpe.rar. Czy jest dla mnie jakaś nadzieja ?
  14. Dzięki. Po usunięciu przełącznika /force skrypt "bt.vbs" wykonał się poprawnie (chyba - wyglądało to tak jak na screenie, który jest w pierwszym poście). Niestety pendrive nadal nie jest bootowalny. Nie do końca rozumiem "przy zamkniętych dojściach do pendriva". Jeżeli próbuje uruchomić skrypt bt.vbs gdziekolwiek indziej niż z bezpośrednio z pendrive to wyskakuje błąd i działanie skryptu jest przerywane. Na próbę uruchomiłem skrypt "xpinst.vbs" bezpośrednio spod windowsa. Niestety, ze względu na nieprawidłowe ścieżki nie chciał działać. Po zmianie ścieżek (linie 28-35) instalacja wystartowała. Ze względów oczywistych przerwałem ją zanim się na dobre zaczęła. Co zrobić żeby pendrive był bootowalny i żeby w konsekwencji dało się uruchomić ten skrypt.
  15. Dzięki za link. Niestety nawet tak dokładny artykuł nie daje odpowiedzi na moje pytanie. Oto cytaty: "If you have a RAID-0 (Stripe Set) array, use it to store the Pagefile." "You can also improve performance by spreading your page file across multiple physical disks, don't worry about the relative speeds of the hard drives Windows 2000/XP/2003 automatically selects the fastest drive to page memory to." Niestety nie ma możliwości zastosowania obydwu porad na raz więc moje pytanie pozostaje nadal aktualne. Gdyby ktoś widział o jakimś programie, który testuje szybkość operacji na pliku wymiany to mógłbym sam to przetestować. Istnieje coś takiego?
  16. Mam w firmie 3 komputery Win XP połączone w sieci lokalnej kabelkami. Ostatnio próbowałem dołączyć laptopa z Win 7. Niestety siódemka ma problemy z widzeniem XP-ków. Bez żadnych zmian w ustawieniach po każdym resecie widzi inną ilość kompów z Win XP. Raz 1, raz 2, a czasami żadnego. Nigdy nie udało mi się uzyskać "widzenia" wszystkich trzech na raz. Przetestowałem różne opcje ustawień (jakie znalazłem na forach) ale nic nie pomogło. Ten sam laptop z zainstalowanym XP widzi wszystkich swoich "kolegów" bezproblemowo. Czym może być spowodowane takie niestabilne działanie Win 7? Czy może to być wina router-a?
  17. Nurtuje mnie mały problem. Mam 2 takie same dyski, które mogę ustawić w RAID 0 lub zostawić oddzielnie. Czy lepiej umieścić plik wymiany w dwóch częściach na dwóch oddzielnych dyskach czy też na jednym raid'owym? Chodzi mi głównie o szybkość zapisu/odczytu. Czy jest jakiś program, który testuje szybkość operacji na pliku wymiany? Dodam, że reszta systemu jest na oddzielnych dyskach i nie ma większego związku z powyższym problemem. Backup najważniejszych danych też jest zapewniony.
  18. Witam wszystkich na forum! Właśnie próbuję przetestować wersję WinPE do celów diagnostyczno naprawczych do instalacji Win XP SP3 PL. Niestety pojawiają się błędy. Zrobiłem to tak: 1. Sformatowałem pendrive na fat32 2. wypakowałem całą zawartość winpe.rar na pendrive 3. Utworzyłem katalog XP i skopiowałem do niego zawartość folderu i386 z oryginalnej płyty Win XP SP3 PL 3. uruchomiłem bt.vbs... i w tym momencie pojawiły się błędy (okienka w kolejności pojawiania się): Po całości pliki bt.vbs i bootsect.exe znikają z pendrive'a. Na wszelki wypadek sprawdziłem czy może jednak cudem wszystko działa ale niestety pendrive nie chce bootować. Pominąłem 1-szy skrypt formatujący pendrive'a ponieważ miałem go już sformatowanego (1 partycja podstawowa 7,62gb FAT32 - aktywna). Nie dodałem też pliku unattend.txt ani paczki massstorage ponieważ chciałem sprawdzić czy da się przeprowadzić normalną instalację tak jak z płyty. Pewnie czegoś nie zrozumiałem więc chciałbym się dowiedzieć co zrobiłem źle?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...