Skocz do zawartości

Assasin Creed Revelation


zombi1555

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kupiłam sobie nowiutką piękną gierkę. Na lapku pięknie działa aż postanowiłam zaisntalować ją tutaj.
Pierwsze co wyskoczyło to ACRSP.exe.

Myślę ok fajnie coś nie tak z gierką albo płytą (do głowy by mi nie przyszło że na lapku przecież działa).

Idąc kobiecym tokiem myślenia pobrałam cracka od skidrow..... Nic nie dało. Pomyślałam ok pobiorę pirata jak ruszy to znaczy że wina gry....

W oby dwu przypadkach wyskakuje

ACRSP.exe

a kod błędu to 

c0000005..... przecież to coś śmiesznego ten błąd nie oznacza tego że gra próbowała dostać się do rejonu pamięci, który nie został jej przydzielony??

Idąc tokiem błędu pobrałam do podglądania procesów uruchamianych aplikacji.

 

Co dziwnego odkryłam że gra  zachowuje się tak, jakby nie widzała gdzie jest aplikacja.

Pierwsze pytanie: 

Mogły w jakiś sposób zostać uszkodzone wpisy rejestru lub pliku konfiguracyjnego??

 

Napisałam do Ubisoft ale od 4 dni nie odpisali.... 

Pełny kod błędu

Problem signature:
  Problem Event Name: APPCRASH
  Application Name: ACRSP.exe
  Application Version: 0.0.0.0
  Application Timestamp: 4eac54b9
  Fault Module Name: ACRSP.exe
  Fault Module Version: 0.0.0.0
  Fault Module Timestamp: 4eac54b9
  Exception Code: c0000005
  Exception Offset: 007bad48
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.768.3
  Locale ID: 1045
  Additional Information 1: 0a9e
  Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Additional Information 3: 0a9e
  Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

 

Grę kupiłam tutaj 

http://www.grymel.pl/assassins-creed-revelations-pl-o_1723.html

 

Na lapku orginał jak i pirat pobrany do sprawdzenia działał ;(

 

Jest tylko jedna różnica która dzieli pc od lapka....

 

Laptop ma procesor x64

A pc ma procesor x32

W skład pc wchodzi:

 

AMD 8650 3x 2,30

3 Gb ram

GeForce GT 730 rozdzielczość 1440x900 60Hz

ver. ster 361.43

 

Jak mam uzasadnić reklamację skoro w laptopie działa a tutaj nie :/

może to wina pc....

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj przygotować zrzut pamięci. W tym celu uruchom procdump w trybie oczekiwania:

 

1. Pobierz procdump [KLIK]

2. Utwórz na dysku katalog c:\dumps i wypakuj procdump.exe do tego katalogu.

3. Uruchom wiersz poleceń (Start-> w polu 'wyszukaj programy i pliki' wpisz cmd.exe)

4. Zmień katalog bieżący na c:\dumps

cd c:\dumps

5. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na ACRSP.exe

procdump.exe -e -ma -w "ACRSP.exe"

6. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić ACRSP.exe i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu.

 

Plik zrzutu (.dmp) spakuj, wrzuć na zippyshare i w odpowiedzi daj link.

 

m.g.

 

PS Jeśli po wykonaniu kroku 6 nie zostanie wygenerowany żaden plik zrzutu, zmodyfikuj nieco polecenie w kroku 5:

procdump.exe -e 1 -ma -w "ACRSP.exe"

i uruchom ponownie ACRSP.exe.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Nie jest to pełen zrzut pamięci, wygląda na to, że nie dodałaś parametru -ma podczas instalacji procdump jako postmortem debuggera. Poza podstawowymi modułami nie mam dostępu do pozostałych i zaczyna się troszkę strzelanie. Z samego komunikatu niewiele wynika, nie ma niestety za wiele dodatkowej informacji.

Zacznij od odinstalowania procdumpa:

procdump -u

Każdy kolejny krok wykonuj, jeśli poprzedni nie przyniesie rezultatu.

 

1. Odinstaluj całkowicie i jeszcze raz zainstaluj grę z oryginalnych nośników. Nie kombinuj z żadnymi dodatkowymi crackami.

2. Zainstaluj nowsze wersje bibliotek uruchomieniowych. Hint do google: vc++ runtime libs (2008, 2010, 2012, 2013, 2015).

3. Zainstaluj ponownie procdump, tym razem w trybie zrzutu z pełną informacją. Uruchom cmd jako administrator i wykonaj dwa polecenia:

procdump -ma -i c:\dumps

4. Sprawdź, czy gra nie zapisuje logów. Zazwyczaj znajdziesz je w katalogu aplikacji, lub którymś z podkatalogów (pliki z rozszerzeniem .log). Alternatywnie możesz poszukać w katalogach aplikacji w folderach profilu użytkownika (%appdata% -> C:\Users\xxx\AppData\Roaming, %localappdata% -> C:\Users\xxx\AppData\Local, z rzadka %temp% -> C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp).

 

Jeśli pojawi się zrzut i uda Ci się znaleźć jakieś logi aplikacji, spakuj je razem i udostępnij.

 

Czy kontaktowałaś się z producentem, albo przeglądałaś wątki na jego forach?

 

m.

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak niewiele pomogę, nie bardzo jest się o co zaczepić. Wygląda na błąd aplikacji, jednak bez dostępu do choćby plików z publicznymi symbolami ciężko cokolwiek powiedzieć :(

Zaktualizuj biblioteki uruchomieniowe do 2010 włącznie, sprawdź dxdiagiem, czy wszystko jest ok. Jeśli korzystasz z jakiegoś zewnętrznego urządzenia typu pad, czy joystick, to profilaktycznie odłącz i sprawdź, czy gra działa bez nich.

Czy inne gry działają poprawnie?

Udało Ci się namierzyć jakieś pliki logów? Jeśli nie, to spróbuj przygotować log procmona, zobaczymy co się dzieje. W tym celu:

 

- pobierz i uruchom Process Monitor [KLIK]. Kolejne zdarzenia powinny wypełniać okno procmona;
- uruchom program;

- po zamknięciu aplikacji zatrzymaj rejestrowanie (lupka na pasku narzędzi będzie przekreślona).

- File->Save. Zaznacz 'All events' i 'Native Process Monitor Format (.PML)'.

Wynikowy plik spakuj i udostępnij.

 

m.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W podesłanych logach jest niewiele, ale widać, że problem leży po stronie gry.

 

2016-02-25 13:27:47      [  296]      INFO       OrbitFacade.cpp (1035)                           Downloading Satellite list from URL http://static3.cdn.ubi.com/orbit/satellitelist/satellitelist.txt.
2016-02-25 13:27:47      [ 2508]      INFO       ProductConfiguration.cpp (198)                   Reading file C:/Program Files/Ubisoft/Assassin's Creed Revelations/orbit/data/40/config/product_config.yml.
2016-02-25 13:27:48      [ 1092]      INFO       ProductConfiguration.cpp (198)                   Reading file C:/Program Files/Ubisoft/Assassin's Creed Revelations/orbit/data/40/config/product_config.yml.
2016-02-25 13:27:48      [ 1092]      INFO       ProductConfiguration.cpp (67)                    Product configuration version is 1.5
2016-02-25 13:27:48      [ 2716]      ERROR      UPlayFacade.cpp (794)                            No account guid set.           
2016-02-25 13:27:48      [ 3888]      ERROR      UPlayFacade.cpp (794)                            No account guid set.           
2016-02-25 13:27:48      [ 1092]      INFO       OrbitGameFacade.cpp (73)                         Starting game with product id 40.
2016-02-25 13:27:49      [ 3012]      INFO       OrbitGameFacade.cpp (143)                        A game connected to the pipe.  
2016-02-25 13:27:49      [ 3012]      INFO       OrbitGameFacade.cpp (204)                        Start game request. Cookie is 3863836931
2016-02-25 13:27:49      [ 3012]      INFO       OrbitGameFacade.cpp (222)                        Sending game start accepted to game.
2016-02-25 13:27:49      [ 3012]      INFO       OrbitGameFacade.cpp (509)                        Incoming handle get login request.
2016-02-25 13:28:00      [ 3828]      INFO       OrbitGameFacade.cpp (297)                        Game disconnected.             
2016-02-25 13:28:00      [ 2716]      ERROR      UPlayFacade.cpp (794)                            No account guid set.           
2016-02-25 13:28:00      [ 3888]      ERROR      UPlayFacade.cpp (794)                            No account guid set.           
2016-02-25 13:28:00      [ 3828]      ERROR      ApplicationViewQt.cpp (505)                      Service unavailable when sending statistics

 

 

W necie podobne dyskusje toczą się już od kilku lat, zdaje się z różnymi rezultatami: [KLIK]

 

Obawiam się, że na tym moje możliwości diagnostyczne się kończą i bez wsparcia producenta stoimy w martwym punkcie. Oczywiście możesz kombinować z przenoszeniem plików z innego komputera (vide link do wątku wyżej), ale to już pozostawiam Twojemu wyborowi, szczególnie, że sprzedawca zwrócił Ci pieniądze.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za starania. Zawiodłam się na ubisofcie dlatego że laptop na którym gra ruszyła niestety nie ma dobrej grafiki z czym wiąże się wieszanie gry. A sam producent wykręcił się właśnie oddaniem pieniędzy... No cóż temat do zamknięcia pozdrawiam Magda ;)

Edit: Odpowiedział Ubisoft :D Napisali :
Problem leży po stronie komputera........

1.Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki oraz płyty głównej (Non sens no ale ok)

2.Pobierz wszystkie uaktualnienia do gry 

Jeżeli powyższe sposoby zawiadą przeinstaluj system (Gdyż jest uszkodzony i wina leży po jego stronie)

Ps. Nie polecam 2 kroku nie pomaga. Problem jak się doczytałam lezy po stronie producenta gry. Luncher po prostu jak masz szczęście zadziała a jak już zadziała to po ok 2 tygodniach wywala crash... Dlaczego??? Bo skopali sprawe i luncher nie potrafi znaleźć spisu swoich katalogów. Podobno cracki omineły to i zrobiły naprawy rejestru tylko nie mogę ich znaleźć. Jeżeli coś odpali dam znać. Samego systemu nie będę dla gry przeinstalować
 

Edytowane przez zombi1555
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...