Skocz do zawartości

Załadowanie złych sterownikow z MHDD na seagate st9500325as


Mario514833

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.


Proszę o radę dotyczącą dysku twardego 2.5  seagate st9500325as, firemware D005DEM1.


Otóż, uczyłem się obsługi narzędzia do obsługi dysków MHDD 4.6 i przez pomyłkę,przy ładowaniu sterowników z MHDD na  wyżej wymieniony dysk, wybrałem opcje 1(start computer with ADAPTEC SCSI adapter support) zamiast opcji 2(start computer without SCSI support). Od tamtej chwili dysk jest niewykrywalny przez BIOS (również na innych PC). Jedynym odgłosem jaki wydaje jest pulsujący cichy pisk, który  milknie po kilku min od włączenia  zasilania. Przy próbie podłączenia seagate jako drugi dysk do w pełni działającego PC, segate zostaje wyświetlony w BIOS, ale chwile po tym PC się zawiesza. 


Jeśli ktoś zna sposób na przywrócenie dysku do sprawności proszę o wypowiedz. Z góry dziękuje. 


Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To zbieg okolicznosci. Sterowniki nie maja zadnego zwiazku z Twoim problemem. Cichy pisk najprawdopodobniej oznacza przyklejenie się głowicy do talerza. Przykra sprawa... sam nie zrobisz wiele. Zawieszenie biosu jest spowodowane tym, ze ten po prostu czeka na odpowiedz dysku, ktorej nie moze otrzymac. To oczywisty objaw w takiej sytuacji. Jesli dysk na gwarancji - to oddawaj go. Jezeli zalezy Ci na danych - to do laba. Odklejenie glowic to koszt rzędu kilku stów. Jezeli szkoda Ci tyle kasy to... to mozesz sprobowac sam. Nie masz duzych szans, ale moze lepiej sie poczujesz. Jezeli jestes zainteresowany - to moge w teorii Ci napisac jak to powinno sie robic, potrzebujesz jakiegos suchego, zaciemnionego miejsca, o niewielkim przeplywie powietrza, "sprezone powietrze", łeb na karku i ręce chirurga ;-). Najlepiej bedzie jak nagrasz ten dzwiek. 

Odnośnik do komentarza

Jak silnik Ci w aucie nie działa - to co Ci pomoże podpięcie go pod komputer? Jeżeli diangoza jest słuszna - a miałeś nagrać dźwięk - to chyba logiczne, że podpięcie pod terminal nic nie da? Zresztą mało tego - sam możesz wyczuć czy talerz się kręci czy nie.

 

Domyślnie głowica musi być w strefie parkingowej. Załatw sobie jakiegoś uszkodzonego seagate'a, zobacz jak to jest zrobione. Za pierwszym razem niemal pewne, że wszystko Ci sie rozsypie. Delikatnie naciskasz koniec ramienia aktuatora (za śrubą) i w tym samym czasie obracasz delikatnie talerz za obudowa łożyska. Musisz oddelegować ramię do strefy parkingowej. Jest jednak ryzyko, że uszkodzisz głowicę o parking... wydaje mi sie, ze powinienes sie skupic na tym, zeby ja tylko z talerza  wyprowadzic.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem na laptopie i dwóch PC. Na wszystkich sprzętach działo się to samo. Gdy nagrywałem dźwięk, dysk był podłączony do zasilacza PC z którego w tej chwili do Ciebie pisze, więc zasilacz sprawny.

Nie mam pewności, bo ostatnio podłączałem ten dysk z 4 tyg temu ale wydaje mi się, że wtedy, Pisk był cichszy i trwał ze 4 min. Teraz, jak sam słyszałeś wszystko cichnie po 30s.  

Odnośnik do komentarza

 Nie Mogę zainstalować terminalu. Sterowniki nie chcą się zainstalować. Próbuje w menadżerze aktualizować sterownik ale ciągle wyświetla ze jest nieprawidłowy. Próbowałem też aktualizować ręcznie z dysku ale jedyne co się zmieniło to nazwa z usb uart controller na usb serial port com5. W terminalu nie mogę wybrać com5  jest tylko com1 Nie ogarniam..

Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz po RST, mam pewnosc, ze to wszystko. 

 

Wciśnij ctrl+z i zobacz czy pojawi się znak zachęty. 

 

Tutaj opis, z tym , że tylko do kroku ponownego rozkręcenia. Błędy są pokazywane zawsze przy starcie, czasem zdarza się, że pojawi się więcej informacji. 

http://pc-eko.pl/~xangel/stronki/Naprawa%20Seagate%207200.11/dobry%20opis.htm

Przejrzałem internet, większość pisze, że to walnięte głowice, ale ja w to nie wierzę. Ludzie, często nawet zawodowcy tak piszą, bo wymiana dla nich jest raz, ze prosta, dwa, ze bardziej oplacalna. To raczej błąd w SA. 

 

Zobacz czy jak wpiszesz V4 to czy wyskoczy Ci LED:000000CC FAddr:0026A53F

 

W zasadzie mozesz sprobowac tych komend podanych w linku,  one zregeneruja translator i odbuduja smart.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...