Skocz do zawartości

Jak w wordzie 2010 w tabelce zrobic numerowanie lini ?


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę jak można w Microsoft office w Wordzie ustawić sobie numeracje w kolejności od najmnieszej do największej liczby automatycznie ?
Chodzi o to, że sobie zrobiłem tabelkę, w której mam okienko LP. (czyt. Liczba Porządkowa) i chcę, żeby mi pod tym numerowało kaźdą pozycje coś w ten deseń:
1
2
3
4
5
6
I tak, żeby się działo automatycznie gdy np. dam enter w tej tabelce, żeby przejść do następnej linii.
Ogólnie mam już wpisów od numeru 1 do 1783 i dwóch miejscach się pomyliłem. Teraz te dwa wpisy muszę usunąć, ale wtedy będę musiał ręcznie całą numeracje linii przepisywać od nowa w tej tabelce. Czy da się to jakoś ustawić, żeby mi to odliczało automatycznie ?
Albo może by się dało tak zrobić, że jak np. skasuje wpis numer 4 to wtedy zamiast:
1
2
3
5
6
żebym miał wtedy tak:
1
2
3
4
5
Czy da się tak zrobić ? Mam Office 2010.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

a po co Ci tabelka w Wordzie? Przecież olbrzymie tabele (jak piszesz, blisko 2000 rekordów) to domena Excela.

 

A tam wszystko jest proste.

 

Używaj odpowiedniego narzędzia do określonego celu.

 

Pewnie, że można przeciąć calową deskę nawet kuchennym nożem. Tylko po co się męczyć?

 

BTW. u mnie w firmie jakiś "fachowiec" też zaczął tworzyć tabelaryczne zestawienia w edytorze tekstów :lol:

I tak już to funkcjonuje ładnych parę lat. Pewnie po to, żeby stwierdzeniu: "Prowizorki często bywają bardzo trwałe" stało się zadość ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...