Skocz do zawartości

Uszkodzona instalka Windowsa - prośba o pomoc.


Zrond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Otóż posiadam na płytce Windowsa XP z SP 2 (oczywiście oryginał) lecz ... chciałem na nowo go sobie zainstalować i tu pojawia się problem - przy instalacji pojawia się ERROR brak pliku driver.cab i kilku innych ... wszakże posiadam ten system jeszcze zainstalowany i jest możliwość (chyba) wyciągnięcia owych plików z zainstalowanego. Powiem wprost. Nie swędzi mnie kolejne 300zł na nowego XPka więc pasowało by tą instalke przegrać i w trakcie przegrywania podmienić dobre pliki na te uszkodzone i tu pojawia się problem - jestem noga w tych sprawach, mógłby ktoś wytłumaczyć krok po kroku co i jak?

 

PS: Gwarancja jest już nie aktualna.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem, że chodzi o wersję Home (tak po cenie instalki)? A tak wogóle to wersja OEM? VLK? Czy też jakaś dedykowana np. konkretnemu modelowi laptopa?

 

Sugerowałbym, jeśli masz możliwość, pożyczyć od znajomych instalkę takiej samej wersji (tzn. OEM, VLK...). Sprawdzisz czy łyknie Ci Twój klucz... Jeśli to nie będzie wersja z SP3 to możesz pokusić się o uprzednie zintegrowanie z instalką ostatniej wersji service packa i wypalisz sobie płytę ponownie. Możesz też spróbować ściągnąć z netu instalkę byle nie modowaną. Ważne, żeby łyknęła Twój klucz.

Możesz też spróbować programem np. badcopy zgrać instalkę na dysk. Zintegrować z nią SP3 (programem nLite), a potem sobie wypalisz instalkę...

 

Sprawdź też memtestem - http://www.memtest.org/ - czy problem nie leży po stronie uszkodzonej pamięci. Profilaktycznie możesz też wymienić taśmę napędu.

Odnośnik do komentarza

Ale co masz na komputerze?

Czystą instalkę Windowsa XP SP2, taką samą jak wadliwa?

 

Nie całkiem, może inaczej... najpierw zainstalowałem system a potem się instalka "zepsuła" więc na PC mam pliki nie uszkodzone i żeby instalka "działała" trzeba te pliki z PC na nią wrzucić ale tego się nie da zrobić (brak miejsca na CD) więc trzeba tą instalkę przegrać i w czasie przegrywania podmienić te uszkodzone pliki na te nie uszkodzone.

Odnośnik do komentarza

Nie całkiem, może inaczej... najpierw zainstalowałem system a potem się instalka "zepsuła" więc na PC mam pliki nie uszkodzone i żeby instalka "działała" trzeba te pliki z PC na nią wrzucić ale tego się nie da zrobić (brak miejsca na CD) więc trzeba tą instalkę przegrać i w czasie przegrywania podmienić te uszkodzone pliki na te nie uszkodzone.

Ale to, co jest na komputerze (jako zainstalowany Windows XP) nie jest równe temu, co jest w instalce Windowsa XP. Więc musisz mieć inną kopię płytki instalacyjnej.

Odnośnik do komentarza

Zgraj sobie instalkę na dysk. programem nLite utwórz bootowalny obraz iso, a potem go wypal na nowej płytce (Active@ ISO Burner).

DawidS28 podpowiedział Ci dlaczego... Jeśli uważasz, że te pliki są takie same to je podmień lub uzupełnij w tej zgranej na dysk kopii, a reszta jak wyżej. nLite jest dość prosty, więc zakładam że sobie bez problemu poradzisz.

Odnośnik do komentarza

Zgraj sobie instalkę na dysk. programem nLite utwórz bootowalny obraz iso, a potem go wypal na nowej płytce (Active@ ISO Burner).

DawidS28 podpowiedział Ci dlaczego... Jeśli uważasz, że te pliki są takie same to je podmień lub uzupełnij w tej zgranej na dysk kopii, a reszta jak wyżej. nLite jest dość prosty, więc zakładam że sobie bez problemu poradzisz.

 

Cóż ... przy instalacji pominąłem uszkodzone pliki instalacja została zakończona, ale przy uruchamianiu woła o kilka plików te pliki "skopiowałem" z PC i przestał wołać o nie więc teraz pozostaje kwestia naprawy instalki.

Odnośnik do komentarza
więc teraz pozostaje kwestia naprawy instalki.

Tutaj był podobny problem:

https://groups.google.com/group/pl.comp.os.ms-windows.winnt/browse_thread/thread/80fd07f167eb79a5/5bd37aa1e1ecc261?hl=pl&lnk=gst&

 

Dyskusja jest sprzed 6 lat, nie wiem, czy teraz także wydają płytki z XP-kiem po drobnej opłacie...

 

Tu ich można męczyć: https://www.microsoft.com/poland/dynamics/kontakt/default.mspx

Odnośnik do komentarza
Stawiam na uszkodzoną kość RAM (testuj na jednej) .
+
Cóż ... przy instalacji pominąłem uszkodzone pliki instalacja została zakończona, ale przy uruchamianiu woła o kilka plików te pliki "skopiowałem" z PC i przestał wołać o nie więc teraz pozostaje kwestia naprawy instalki.

Karolek, ale system jest już zainstalowany, jedyny problem to uszkodzona płytka z Windowsem XP.

Oczywiście sprawdzenie pamięci RAM nigdy nie jest złe...

Odnośnik do komentarza

B) @DawidS28

 

Karolek, ale system jest już zainstalowany, jedyny problem to uszkodzona płytka z Windowsem XP.

Właśnie o tym piszę "więc teraz pozostaje kwestia naprawy instalki".

 

@ Zrond piszesz:

pasowało by tą instalke przegrać

Jaki problem - IsoBuster.

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...