Skocz do zawartości

Laptop zawiesza się.


pawelt3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pierwszy post będzie krótki, ponieważ nie wiem czy zdążę napisać zanim sie zawiesi. Podczas używania laptopa pojawia się nagle ciemno granatowy ekran i trzeba resetować komputer. Zaczęło sie około rok temu na Win7. Zaktualizwałem do 10 i nie pomogło. Później format dysku, instalacja 7 i znowu do 10. Problem został a nawet sie pogorszyło. Ptrafi się zawieszać już przy starcie systemu a czasem pozwoli popracować dłużej. Nie ma reguły kiedy się zawiesi. Czy granatowy ekran to to samo co bluescreen? Po restarcie nie ma żadnej info o błędzie.
 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System pokazuje kilka błędów, ale to nie on jest przyczyną. Masz problem z komputerem.

Prosta metoda eliminacji, którą jak widać, przeprowadziłeś, powinna Ci to powiedzieć.

Ponieważ system szwankował już dawno, jego reinstalacja po formacie nic nie dała a objawy są identyczne, winny jest komputer.

O którym nic nie wiem... ;)

 

Zarówno laptop jak i komputer stacjonarny najczęściej będzie miał takie objawy na skutek wahań napięcia (zasilacz, bateria),

albo, co bardziej prawdopodobne, na skutek przegrzewania się.

Komputer zaś przegrzewa się najczęściej z powodu syfu, jaki się w nim znajduje. Proponuję go porządnie przedmuchać sprężonym powietrzem, kompresorem etc.

Jak się czujesz na siłach - rozbierz i wyczyść ręcznie. Szczególnie jeśli posiadasz psa lub kota. Albo dziewczynę z długimi włosami... ;)

 

Zanim zaczniesz się martwić innymi problemami, zacznij od tego.

Później warto sprawdzić dysk, pamięć, kartę graficzną...

 

"Czy granatowy ekran to to samo co bluescreen?"

Nie.

Informację o błedach musisz włączyć, ale to raczej nic nie da, jak napisałem wyżej...

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź i porady. Trochę poszperałem w sieci i znalazłem kilka opisów podobnego problemu. Sprawa dotyczy laptopów Asus, mój to N550j. Tylko mój problem jest trochę inny niż te opisywane na innych forach - tam użytkownicy piszą  o całkowicie czarnym ekranie - mój jest granatowy i co ciekawe działają przyciski funkcyjne. Np. mogę używać przyciemniania i rozjaśniania - ekran jest mniej lub bardziej granatowy.  Działa też przycisk wyłączający ekran. A co najciekawsze po podłączeniu laptopa do monitora zewnętrznego po HDMI , obraz na monitorze jest. I dalej, gdy przełączam przyciskami funkcyjnymi gdzie ma być wyświetlany obraz to po kliku zmianach obraz wraca na ekran laptopa i znów przez jakiś czas można go używać. Sterowniki od karty graf. Nvidia i integry najnowsze. I tu kończą się pomysły co dalej. Temperatury wydają się być OK - speed fan pokazuje nie więcej niż 50 stopni.

Cyt. Później warto sprawdzić dysk, pamięć, kartę graficzną...

Czy możecie polecić konkretne programy i na co zwrócić uwag

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...