Skocz do zawartości

Zainfekowany komputer: PUP.Optional; Adware; Skype rozsyła linki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zainstalowaniu programu z nieznanego źródła mój komputer został zainfekowany przez całą gromadę wirusów. Walczyłem samodzielnie przez kilka dni z wirusami za pomocą: Microsoft Essential Security, Adwcleaner, ESET NOD Antywirus, Malwarebytes Anti-Malware i przeglądając podobne przypadki na forach. Niestety wirusy, złośliwe oprogramowanie ciągle wraca. Ostatni skan Malwarebytes Anti-Malware wykazał:

- PUP.Optional

- Adware.LaSuperba

- Adware.AdLoad

- Adware.EoRezo

 

Objawy:

- samodzielnie instalujące się programy – na razie problem zatrzymany

- samodzielnie wysyłające się linki prawdopodobnie z wirusami przez Skype do wszystkich znajomych. Problem o tyle dziwny że nie ustąpił nawet po odinstalowaniu Skype z zarażonego komputera.

Link z pierwszego dnia: hxxp://cnn.it/1OrKkP1#jwjgoc=szczepanekju

Link z czwartego dnia: hxxp://goo.gl/Qr3e9q#30883#szczepanekju – gdy Skype już nie było na komputerze.

- zainfekowane przeglądarki: wyskakujące reklamy oraz okna o adresie: c.cldlr.com/……

 

Wirusy są uśpione do chwil włączenia Wi-fi. Po włączeniu sieci wszystko się budzi i zaczyna się mnożyć.

W załączniku logi z FRST. Nie wiem czy to normalne ale plik FRST.txt jest za duży aby dodać na forum. Około 3 Mb. Poniżej link gdzie można ściągnąć:

 

FRST.txt

 

Wyniki skanu z GMER. Wyniki z trybu awaryjnego oraz quick skanu. Podczas skanowania normalnego wyskoczył bluescreen po około 30 minutach. Skanowanie podczas wyłączonego dostępu do internetu.

 

Dodaje plik z pełnego skanowania - GMER.

Addition.txt

Malwarebytes Anti-Malware 230116.txt

Shortcut.txt

quick skan.txt

tryb awaryjny.txt

GMER skan.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...