Skocz do zawartości

Długi czas ładowania systemu Win 7 x64


vocus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio mam problem z dość długim czasem uruchamiania systemu Windows 7. Zrobiłem analizę Pana mgrzeg z tego tematu
 

Tutaj jest analiza z programu. Musiałem wrzucić to na dysk google bo plik ważył więcej niż pozwalają limit na zippy

http://drive.google.com/file/d/0B3hdxoZHJ7dtbGtLLVAtYVJEVVU/view?usp=sharing

Jesli jest taka możliwość to prosiłbym szanownego mgrzeg o analizę, dla mnie jest to czarna magia

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mnie wystarczy log z Autoruns:

 

Pobierz program >>>AutoRuns<<<
Po pobraniu kliknij prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator
Czekaj aż w lewym dolnym rogu pojawi sie napis Ready
Z górnej belki wybierz Options -> i tu zaptaszkuj pozycje:
Hide Empty Locations
Hide Microsoft Entries
Hide Windows Entries

[*]Kliknij ikonę dyskietki i zapisz log jako *.arn.
[*]Upnij na http://www.zippyshare.com i podaj link

Odnośnik do komentarza

Jeśli to do mnie, a według zasad panujących w internecie wynika, że tak bo nie ma cytatu więc odpowiedź dotyczy ostatniego postu to dopoiem tak:

Co ma wnieść wątek do którego podałeś linka do mojej odpowiedzi. Może najpierw zapoznaj się z możliwościami programiu, który podałem, a potem kieruj mnie do innych tutoriali.

 

Dodam jeszcze, ze "licnzik" nie jest wyznacznikiem wiedzy więc nie traktuj ludzi z góry bo masz więcej pod "obrazkiem"

Odnośnik do komentarza

 

Mnie wystarczy log z Autoruns:

 

  •  
  • Po pobraniu kliknij prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator
  • Czekaj aż w lewym dolnym rogu pojawi sie napis Ready
  • Z górnej belki wybierz Options -> i tu zaptaszkuj pozycje:
  •  
  • Hide Empty Locations
  • Hide Microsoft Entries
  • Hide Windows Entries
 
  • Kliknij ikonę dyskietki i zapisz log jako *.arn.
  • Upnij na www.zippyshare.com i podaj link
 

 

 

Zrobilem tak jak napisales 

http://www100.zippyshare.com/v/7aaanPMk/file.html
Odnośnik do komentarza
Uruchom Autoruns prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator

Poczekaj aż w lewym dolnym rogu pojawi się napis Ready

Zakładka Everything

Usuń zaznaczenia z poniższej listy (NIE USUWAJ WPISÓW - TYLKO odznacz pozycje)


HP Software Update hpwuSchd Application Hewlett-Packard c:\program files (x86)\hp\hp software update\hpwuschd2.exe 2013-05-30 20:49

DAEMON Tools Lite DAEMON Tools Lite DT Soft Ltd c:\program files (x86)\daemon tools lite\dtlite.exe 2012-11-06 11:46

HP Deskjet 3540 series (NET) ScanToPCActivationApp Hewlett-Packard Co. c:\program files\hp\hp deskjet 3540 series\bin\scantopcactivationapp.exe 2014-03-06 21:48

IDMan Internet Download Manager (IDM) Tonec Inc. c:\program files (x86)\internet download manager\idman.exe 2015-11-09 13:44

Google Chrome Google Chrome Installer Google Inc. c:\program files (x86)\google\chrome\application\47.0.2526.111\installer\chrmstp.exe 2016-01-12 06:27

IDM integration (IDMIEHlprObj Class) IDM Browser Helper Object Internet Download Manager, Tonec Inc. c:\program files (x86)\internet download manager\idmiecc64.dll 2015-09-28 12:49

IDM integration (IDMIEHlprObj Class) IDM Browser Helper Object Internet Download Manager, Tonec Inc. c:\program files (x86)\internet download manager\idmiecc.dll 2015-09-28 12:49

HP Smart Print SmartPrintSetup Hewlett-Packard c:\program files (x86)\hewlett-packard\smart print\smartprintsetup.exe 2013-06-27 12:53

HP Smart Print SmartPrintSetup Hewlett-Packard c:\program files (x86)\hewlett-packard\smart print\smartprintsetup.exe 2013-06-27 12:53

\Adobe Acrobat Update Task Adobe Reader and Acrobat Manager Adobe Systems Incorporated c:\program files (x86)\common files\adobe\arm\1.0\adobearm.exe 2015-12-14 08:38

\GoogleUpdateTaskMachineCore Google Installer Google Inc. c:\program files (x86)\google\update\googleupdate.exe 2015-11-20 17:55

\GoogleUpdateTaskMachineUA Google Installer Google Inc. c:\program files (x86)\google\update\googleupdate.exe 2015-11-20 17:55

\HP Photo Creations Communicator c:\users\vocus\appdata\roaming\hp photo creations\communicator.exe 2015-11-18 21:38

\klcp_update Setup/Uninstall c:\program files (x86)\k-lite codec pack\tools\codectweaktool.exe 1970-01-01 01:00

gupdate Zapewnia aktualizację Twojego oprogramowania Google. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona lub zatrzymana, oprogramowanie Google nie będzie aktualizowane, co oznacza, że zauważone luki w zabezpieczeniach nie mogą być naprawiane, a funkcje mogą nie działać. Ta usługa odinstalowuje się samoczynnie, gdy nie ma żadnego oprogramowania Google, które z niej korzysta. Google Inc. c:\program files (x86)\google\update\googleupdate.exe 2015-11-20 17:55

gupdatem Zapewnia aktualizację Twojego oprogramowania Google. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona lub zatrzymana, oprogramowanie Google nie będzie aktualizowane, co oznacza, że zauważone luki w zabezpieczeniach nie mogą być naprawiane, a funkcje mogą nie działać. Ta usługa odinstalowuje się samoczynnie, gdy nie ma żadnego oprogramowania Google, które z niej korzysta. Google Inc. c:\program files (x86)\google\update\googleupdate.exe 2015-11-20 17:55

OODefragAgent O&O Defrag Agent (x64) O&O Software GmbH c:\program files\oo software\defrag\oodag.exe 2015-09-29 15:30

BVTConsumer File not found: KernCap.vbs

C:\Program Files\Windows Sidebar\Shared Gadgets\aswSidebar.gadget


Zamknij program i uruchom pononwie komputer.

 

Zaznaczyłem tutaj min. (jak widać) daemona i IDM, jeśli koniecznie muszą startować z systemem to tych pozycji nie odznaczaj.

Odznaczone pozycje w każdej chwili mozna ponownie zaznaczyć jeśli przestał coś przestało prawidłowo funkcjonować.

 

Oczywiście nie jest to to samo co dogłębna analiza przy uzyciu WPT, ale niejednokrotnie wystarczający sposób na powrót do właściwej procedury startowej systemu.

Odnośnik do komentarza

Jasne, przepraszam za długie milczenie.

 

1. Fazy

Nazwa...........|..start(s)|.koniec(s)|...suma(s)
-------------------------------------------------
Pre.Session.Init|......0,00|......2,12|......2,12
Session.Init....|......2,12|......7,12|......5,01
Winlogon.Init...|......7,12|.....13,27|......6,15
Explorer.Init...|.....13,27|.....19,86|......6,58
Post.Boot.......|.....19,85|.....57,85|.....38,00
-------------------------------------------------
System.gotowy.po:......................47,855.sek

 

2. Zdarzenia PnP > 0,5 sek

Task......|Driver..............|Start(s)|.Stop(s)|.Diff(s)
----------------------------------------------------------
DriverLoad|MBAMWebAccessControl|...24,26|...30,52|....6,26
DriverLoad|NvStreamKms.........|...36,07|...37,07|....1,01
DriverLoad|nvlddmkm............|....2,09|....2,60|....0,51
----------------------------------------------------------

 

3. Drzewko procesów wraz z informacją o numerze sesji (żółte - usługi, zielone - użytkownika, pomarańczowe - bez przypisanej sesji) oraz informacją o zakończeniu przed końcem analizy (obwódka ramki): [KLIK]

 

Różnic w wynikach między tym, a poprzednim logiem w zasadzie nie widać. System po zmianach zdaje się nawet nieco dłużej uruchamiać (vide poprzedni czas):

System.gotowy.po:......................44,909.sek

Gołym okiem widoczne jest potężne drzewko procesów pochodnych do NvBackend (oraz, ze względu na to, że są to procesy konsolowe, powiązanych z nimi conhost.exe), jednak to nie one stanowią o długości startu (który IMO i tak nie jest zły). Wyraźnie widoczne jest niemal 100% obciążenie dysku do okolic 50sek, generowane za sprawą MBAM, dropboxa, ale także w nieco mniejszym stopniu IDMan, Windows Update, a także sporej liczbie nietrafień przez prefetch.

 

Sugestie.

Jak już napisałem, czas

1. Wyłącz, lub odinstaluj tymczasowo MBAM. To główny dusiciel dysku. Później będziesz mógł pomyśleć o zmianie startu Mbamservice na "automatycznie (opóźnione uruchomienie)", ale na początek sprawdźmy, czy strzał jest trafiony.

2. Wyłącz automatyczny start dropbox (prawa mysz na ikonce -> trybik -> preferencje. W sekcji system odznacz 'uruchom aplikację Dropbox podczas uruchamiania systemu'). Od tego momentu będziesz musiał pamiętać o ręcznym starcie w momencie, gdy będziesz dropboxa potrzebował.

3. W autoruns usuń wpis dotyczący updatera NVidii (w everything znajdź NVBackend i usuń).

4. W autoruns usuń wpis dotyczący startu IDMan (Internet Download Manager). 

 

Po wszystkim poproszę o kolejny log (boot_1.etl), tym razem z kilkoma restartami, wygenerowany przy użyciu polecenia:

 

xbootmgr -trace boot -traceflags latency+dispatcher -stackwalk profile+cswitch+readythread -notraceflagsinfilename -postbootdelay 180 -resultpath c:\xperf -prepsystem

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...