Skocz do zawartości

Masowa zmiana zabezpieczeń plików w backupie [już sobie poradziłam]


Yavien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miałam problem z dyskiem rozpoznany w tym wątku: https://www.fixitpc.pl/topic/28257-problemy-z-windows-update-spowolnienie-dzia%C5%82aniareinstalacja

Obecnie mam już nowy dysk, postawiony nowy system i dostęp do poprzedniego dysku na dwa sposoby:

1) stary dysk bezpośrednio przez USB (póki nie padł calkiem)

2) sporo udało mi się przekopiować na inny laptop po wifi - używałam robocopy

 

problemem jest to, że do części plików nie mam praw (uprawnienia ma poprzedni użytkownik systemu jakiś tam SID oraz SYSTEM) i muszę we właściwościach oddzielnie na każdym z plików dodawać uprawnienia.

 

Czy jest możliwe w sposób masowy/rekursywny dodać uprawnienia do odczytu (lub też inne, nawet pełna kontrola może być - dane po przeniesieniu i tak pójdą do piachu)  na konkretnym podkatalogu dysku zewnętrznego?

 

System to Windows 7 Home Premium. 

 
edit:
Ech, w końcu znalazłam, bo przeczuwałam, że MUSI być gdzieś ta opcja, ale uparcie w oczy mi wchodziła opcja jakby przeciwna "odziedzicz uprawnienia po obiekcie nadrzędnym". W końcu w pomocy znalazłam, choć też nie od razu, kopiuję, może komuś się przyda:

 

 

 

Aby ustawić, przeglądać, zmienić lub usunąć uprawnienia specjalne

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy obiekt, dla którego chcesz ustawić uprawnienia zaawansowane lub specjalne, kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Zabezpieczenia.

  2. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie przycisk Zmiana uprawnień.

  3. Na karcie Uprawnienia wykonaj jedną z następujących czynności:

    • Ustaw uprawnienia specjalne dla dodatkowej grupy lub użytkownika

      Kliknij przycisk Dodaj. W polu Wprowadź nazwę obiektu do wybrania (przykłady) wpisz nazwę użytkownika lub grupy, a następnie kliknij przycisk OK.
       
    • Wyświetl lub zmień uprawnienia specjalne dla istniejącej grupy lub użytkownika.

      Kliknij nazwę grupy lub użytkownika, a następnie kliknij przycisk Edytuj.
       
    • Usuń istniejącą grupę lub użytkownika oraz ich uprawnienia specjalne.

      Kliknij nazwę grupy lub użytkownika, a następnie kliknij przycisk Usuń. Jeśli przycisk Usuń jest niedostępny, wyczyść pole wyboru Dołącz uprawnienia dziedziczne z tego obiektu nadrzędnego, a następnie kliknij przycisk Usuń.
       
    Przestroga  

    Jeśli zostanie zaznaczone pole wyboru Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych uprawnieniami dziedziczonymi z tego obiektu, wszystkie wpisy uprawnień wszystkich podfolderów i plików zostaną zastąpione wpisami dziedzicznymi z tego obiektu nadrzędnego.

  4. W polu Uprawnienia zaznacz albo wyczyść pole wyboru Zezwalaj lub Odmów.

  5. W polu Zastosuj dla zaznacz foldery lub podfoldery, do których chcesz zastosować te uprawnienia.

  6. W celu skonfigurowania zabezpieczeń w taki sposób, aby podfoldery i pliki nie dziedziczyły tych uprawnień, wyczyść pole wyboru Zastosuj te uprawnienia jedynie dla obiektów i/lub kontenerów znajdujących się wewnątrz tego kontenera.

  7. Kliknij przycisk OK, a następnie w oknie Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń dla <NazwaObiektu> kliknij przycisk OK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...