Skocz do zawartości

Infekcje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chcialabym na poczatku uprzedzic, ze niestety jestem kompletnym laikiem komputerowym. Wasza strone podsunal mi przyjaciel.

 

Moj dzisiejszy problem zaczal sie od tego ze nie moglam w zaden sposob zamknac okienka alertowego, ktorego tresci nie pamietam (podana jakas sciezka i chyba cos o uzytkowniku), a poniewaz pare minut przedtem F-secure powiadomil mnie, ze usunal jakis wirus, pomyslalam, ze zresetuje komp i w ten sposob pozbede sie tego okienka. Po zresetowaniu pojawilo sie znikad okno Windows Disk, ktory zaczal skanowanie i wykrywanie wszelkiego rodzaju problemow. Probowalam przerwac to skanowanie kilka razy, takze calkowicie zamknac Window Diska, poczatkowo nieskutecznie ale wkoncu sie chyba udalo. W tym samym czasie pojawialy sie non stop alerty Windowsa - critical alerts, ostrzagajace, ze brakuje pamieci na dysku twardym itd, ze generalnie sa jakies problemy z twardym dyskiem.

 

Wlaczylam szybkie skanowanie Malwerbytes'a, ktory wykryl trojany i inne infekcje. Usunelam je i powtornie wlaczylam skanowanie tym razem pelne. Pelne skanowanie nie znalazlo zadnych infekcji ale shortcut Windows Disk nadal jest na pulpicie, wiec pewnie siedzi gdzies zagniezdzony.

 

Bardzo prosze o sprawdzenie logow i potwierdzenie, ze wszystkie infekcje zostaly usuniete a takze pomoc w usunieciu Windows Disk.

 

Zalaczam takze dwa logi Malwerbytes'a.

 

I jeszcze przy okazji, czy moglabym prosic o sprawdzenie mojej kamerki, nie moge jej od dluzszego czasu uruchomic. Dzialala przez jakis czas po zakupie laptopa a potem nagle przestala. Z tego co pamietam to byl tam problem z "alternate data stream"

 

Bardzo dziekuje za wszelka pomoc

 

Pozdrawiam wszystkich

OTL.Txt

Extras.Txt

mbam-log-2011-02-05 (22-29-31).txt

mbam-log-2011-02-05 (23-31-04).txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O4 - Startup: C:\Users\Ania\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Dell Dock.lnk =  File not found
O4 - Startup: C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Dell Dock First Run.lnk =  File not found
O4 - Startup: C:\Users\Default User\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Dell Dock First Run.lnk =  File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1
[2011-02-05 22:19:46 | 000,000,264 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\~f402dpq5KD
[2011-02-05 22:19:45 | 000,000,144 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\~f402dpq5KDr
[2011-02-05 22:17:31 | 000,000,392 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\f402dpq5KD
[2011-02-05 22:11:35 | 000,000,587 | ---- | M] () -- C:\Users\Ania\Desktop\Windows Disk.lnk
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

I jeszcze przy okazji, czy moglabym prosic o sprawdzenie mojej kamerki, nie moge jej od dluzszego czasu uruchomic. Dzialala przez jakis czas po zakupie laptopa a potem nagle przestala. Z tego co pamietam to byl tam problem z "alternate data stream"

 

Tutaj to trudno ocenić o co chodzi. Może to kwestia sterowników. Start > w polu szukania wpisz Uruchom > devmgmt.msc i sprawdź na liście czy nie ma jakichś pozycji z pytajnikiem/wykrzyknikiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Problem infekcji zdaje się być rozwiązany. Wykonaj końcowe kroki:

 

1. W OTL wywołaj funkcję Sprzątanie.

 

2. Aktualizacja Java:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86416018FF}" = Java™ 6 Update 18 (64-bit)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216013FF}" = Java™ 6 Update 15

Odinstaluj oba wystąpienia, a następnie zainstaluj po kolei dwie wersje (32-bitową i 64-bitową): INSTRUKCJE.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

 

Sprawdzilam, na liscie nie ma zadnych pytajnikow/wykrzyknikow. Sprobowalam ponownie ja uruchomic, dokladne info jakie dostaje to: Close the other streaming video application to start video. Moze to cos pomoze?

 

Komunikat raczej należy czytać dosłownie = są w tle uruchomione jakieś aplikacje, które wchodzą w konflikt z wbudowaną kamerą i muszą zostać zamknięte w pierwszej kolejności. Wstępnie spróbuj przetestować czy problem występuje także, gdy system zastartujesz na modelu czystego rozruchu: KB929135. Podaj wyniki tej operacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

3 pierwsze kroki wykonalam. Dzieki za to ogromne raz jeszcze!!!

 

Z czystym rozruchem, ktory zalecilas mam niestety problemy. Zrobilam piewszy kroki z podanego linka, zresetowalam i prowalam uruchomic kamere. Niestety, wciaz nie dziala. Nie jestem w stanie zrobic kolejnych, to dla mnie zbyt czarna magia, uprzedzalam na poczatku ze jestem komletnie zielona...sorry. Nawet nie jestem pewna czy juz po wszystkim w System Configuration - General wybralam te same opcje, ktore tam byly przed wprowadzaniem kroku 1szego (tj. czy pierwotnie zaznaczone bylo Normal Startup czy Selective Startup, chyba to drugie jednak). Sama widzisz, jestem beznadziejna...

Jesli znasz jakis inny czarodziejski sposob dla takich jak ja to chetnie sprobuje ale jesli nie, to trudno, chyba bede musiala poprosic kogos o pomoc i zrobienie tego za mnie.

 

I jeszcze..po ostatnim restarcie wyskoczylo mi okno Windowsa z info: Dell Wireless WLAN Card Wireless Network Controller stopped working and was closed. Czy czegos znowu przez przypadek nie wylaczylam??

 

Pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Nawet nie jestem pewna czy juz po wszystkim w System Configuration - General wybralam te same opcje, ktore tam byly przed wprowadzaniem kroku 1szego (tj. czy pierwotnie zaznaczone bylo Normal Startup czy Selective Startup, chyba to drugie jednak).

 

Przywrócenie pierwotnej sytuacji to w msconfig w karcie Ogólne zaznaczenie opcji "Uruchamianie normalne - załaduj wszystkie sterowniki urządzeń i usługi".

 

 

I jeszcze..po ostatnim restarcie wyskoczylo mi okno Windowsa z info: Dell Wireless WLAN Card Wireless Network Controller stopped working and was closed. Czy czegos znowu przez przypadek nie wylaczylam??

 

Może nie przywróciłaś wszystkich wyłączonych uprzednio w msconfig obiektów.

 

 

Niestety, wciaz nie dziala.

 

Co to za model Dell? Następnie: czy w Menedżerze urządzeń wybór pozycji zintegrowanej kamery i opcja aktualizacji sterownika nie pomaga?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor,

proszę mi wybaczyć zwłokę w odpowiedzi ale czas wydaje sie byc nieubłagany :o

 

Przywrócenie pierwotnej sytuacji to w msconfig w karcie Ogólne zaznaczenie opcji "Uruchamianie normalne - załaduj wszystkie sterowniki urządzeń i usługi".

Tak zrobilam, dziekuje za potwierdzenie

 

Co do karty wireless, wydaje sie, ze problem rozwiazal sie sam. Wszystko wrocilo do normy po najnowszych update'ach windowsa.

 

Kamera:

Co to za model Dell? Następnie: czy w Menedżerze urządzeń wybór pozycji zintegrowanej kamery i opcja aktualizacji sterownika nie pomaga?

Zgodnie z Pani sugestią weszłam do menadżera urządzeń i tam zaktualizowałam sterownik kamery; zabieg ten jednak nic nie dał...nie da

się jej w ogóle uruchomić.

Moj model Della: Inspiron 1545: Intel Core 2 Duo T6500(2.1GHz,800MHz,2MB)

 

Bardzo proszę o dalszą cierpliwą pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj przeinstalować wszystko raz jeszcze, w oparciu o sterowniki Dell.

 

1. Sterowniki stricte Dell do kamery powinnaś posiadać: albo na osobnej CD dostarczonej przez producenta, albo na osobnej partycji w systemie. Jeśli nie masz żadnego z tych, pobieranie pod Inspiron 1545 dla Vista x64 ze strony producenta: KLIK. Sterowniki do kamery są w sekcji Input device drivers > Creative Labs - Driver.

 

2. Upewniasz się, że systemowe Windows Update nie proponuje nic związanego z kamerą, a jeśli coś tam się pokaże tego typu, ukryj te wyniki, by aktualizacje nie zostały zainstalowane.

 

3. Wchodzisz do Menedżerza urządzeń i usuwasz aktualne sterowniki kamery. Instalujesz te pobrane ze strony Dell. Restart systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witaj,

 

dokonalam reinstalacji po sciagnieciu sterownikow ze strony Dell'a. Jednak podczas usuwania starych sterownikow, komp zainstalowal nowe automatycznie, nie mialam więc sposobnosci zrobic tego "ręcznie" tak jak radziłaś. Po wszystkim sprawdzilam nr wersji sterownikow i jest to ten sam, ktory jest podany na stronie dell'a, więc rozumiem, że jednak jest to ok.

 

Po zrestartowaniu systemu kamera wciaz nie dziala. Nadal pojawia sie komunikat: Close the other video streaming application to start video.

 

Menedzer urzadzen nadal pokazuje, ze kamera dziala poprawnie.

 

Moj przyjaciel wyczytal gdzieś, ze to może być wina starej wersji Bios-u. Ja mam wersję A08. Co Ty o tym sądzisz? czy to może mieć jakikolwiek wpływ na moje problemy?

 

Dziekuje za nowe wskazowki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Moj przyjaciel wyczytal gdzieś, ze to może być wina starej wersji Bios-u. Ja mam wersję A08. Co Ty o tym sądzisz? czy to może mieć jakikolwiek wpływ na moje problemy?

 

vs.

 

Dzialala przez jakis czas po zakupie laptopa a potem nagle przestala.

 

Dlatego wątpię w BIOS.

 


 

Poszukałam trochę na Google i w tematach widzę: KLIK (support Creative upiera się przy ofensywnym procesie = ale czysty rozruch był tu testowany i zakładam, że poprawnie to wykonałaś), KLIK (pomogła reinstalacja softu kamery - przy czym nie jestem pewna czy chodzi o same sterowniki czy również Dell Webcam Central widziane u Ciebie na liście). I parę podobnych wariantów tego typu. Wszyscy w istocie kręcą się wokół tego samego: albo proces tłowy albo przeładowanie wszystkich elementów kamery ....

 

Popatrzyłam jeszcze raz na listę Twoich aplikacji i widzę w spisie programy, które używają kamery = jest to Skype, plugin czata video Gmail i WLM:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{0AAA9C97-74D4-47CE-B089-0B147EF3553C}" = Windows Live Messenger

"{37C5A56A-00EA-347B-B7A1-5628BED56702}" = Google Talk Plugin

"{D103C4BA-F905-437A-8049-DB24763BBE36}" = Skype™ 4.2

Toteż się zastanawiam czy przypadkiem jeden z tych coś nie ma do rzeczy, mimo że z procesów wynika, że nie są uruchomione (co moim zdaniem wcale nie wyklucza, że w jakiś sposób "rezerwują" kamerę). Plugin Gmail może być też cały czas załadowany, jeśli jest otworzona przeglądarka, która ma to wstawione. Sprawdziłabym czy coś się zmieni po deinstalacjach. Zaczniuj od Google Talk Plugin + restart kompa. Brak wyników, weź się za Skype + restart komputera. I podobnie dla ostatniego.

 

 

.

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...