Skocz do zawartości

Dziwne nazwy folderów - do usunięcia?


daniel2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na dysku D:\ (drugim obok systemowego) zauważyłem foldery z dziwnymi nazwami:

 

foldery.jpg

 

Czy można je bezpiecznie usunąć? Skąd one się wzięły?

 

Dodam jeszcze, że foldery pozostały nawet po uruchomieniu systemowego narzędzia oczyszczanie dysków (dla obydwu dysków).

 

Na dysku systemowym są natomiast pliki ((bez rozszerzenia, wielkość 2-3 kB) z podobnymi nazwami, np.:

 

{18CFD564-F585-4CF7-8D34-B5E0E5D24953}

 

Czy te pliki też są do usunięcia?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja mam podobnie jak ty na swoim laptopie, też mam takiego typu foldery tyle że na dysku systemowym :C i nie wiem co to jest, ale chyba nic groźnego, nie mniej warto zapytać czy można to bezpiecznie usunąć czy też nie, chociaż z drugiej strony otrzymanie odpowiedzi na tym forum graniczy z cudem, tak się zastanawiam do czego to forum służy skoro tutaj się bardzo rzadko pomaga.

Odnośnik do komentarza

Wejdźcie do panelu sterowania, potem wygląd i personalizacja a następnie kliknąć na "pokaż ukryte pliki i foldery" w opcji folderów.

Następnie "zaptaszkujcie" - ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

              oraz  zaznaczcie -  nie pokazuj ukrytych plików, folderów ani dysków

 

potem na OK.

 

Zobaczcie wówczas, które foldery wam pozostaną.

Powinny zostać ukryte wszystkie foldery systemowe.

Jeśli pozostaną jakieś widoczne to zróbcie screena z nimi i je tutaj wstawcie (screen z całej strony, żeby było widać ścieżkę, gdzie są widoczne w systemie).

Odnośnik do komentarza

W załączniku zdjęcie z folderami

 

W porządku tu akurat ten problem nie jest uciążliwy ale chodzi mi że przed świętami założyłem tutaj temat dotyczący innego problemu i nikt nie odpowiada.

Wtedy Picasso coś zaczęła pisać https://www.fixitpc.pl/topic/29029-inny-użytkownik-w-windows-81/

Zerknijcie tam proszę, jeśli nic nie będzie to chociaż dajcie znać żebym wiedział czy serio nic nie idzie znaleźć

post-16988-0-77270000-1452117315_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Wybacz Glazur ale Twoje rozwiązanie nie jest zbyt dobre, a co jeżeli te foldery są np., pozostałościami po instalacjach update-ów systemu? Wtedy znikną jeżeli będzie zaznaczona opcja ukryj systemowe, ale nie oznacza to, że można go bezpiecznie usunąć....

 

Update: zrobiłem backup i usunąłem te pliki i foldery, na razie jest OK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...