Skocz do zawartości

Prędkość pobierania przez przeglądarkę niższa niż przez steam


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry mówię, że problem jest dość dziwny:

Prędkość pobierania 2 plików testowych (Steam: CS:GO, przeglądarka: plik pdf 9,1mb)

1)Kabel:

-steam:ok. 600kb/s

-firefox:ok. 50kb/s - 100kb/s (częściej jest poniżej 100kb/s)

2)Wi-Fi:

-steam: powyżej 550kb/s ale do 600kb/s dojeżdża rzadko

-firefox:najpierw pobierany jest z prędkością ok 150kb/s potem spada, potem wraca do normy (teraz tak jest, bo normalnie wyciągać powyżej 300kb/s).

 

Chodzi mi o to, że w jakiś idiotyczny sposób przeglądarki blokują mi prędkość pobierania przez kabel, to samo jest z wczytywaniem stron (nie jest tak szybko jak na wifi). Tu się zaczyna ta ciekawsza część, bo tak się nie dzieje od początku. Na początku miałam podpięty przez kabel i prędkość potrafiła dość do 1mb/s, teraz tylko wg. speed test mogę wyciągnąć 5mb/s. Nie jest to wina systemu, bo format był robiony i poprawy nie ma. Zastanawiam się czy na próbę nie kupić tej karty: http://www.komputronik.pl/product/278045/Elektronika/Peryferia_PC/8level_FPCI_8139_v3.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=278049&qrtc_pos=1&utm_source=quartic&utm_medium=slt_product&utm_campaign=tpl_product i zobaczyć co i jak, ale pewności czy to coś da nie mam żadnej. Drugą opcją, jest sprawdzenie kabla, ale to już jutro zrobię.

Sprzęt:

Windows 7 32bity pro. SP 1

Pentium dual-core E6700 3.2 GHz

Nvidia Geforce 9500GT 512mb

2GB ram

Atheros AR5005G Wireless Network Adapter

Zew. karta to jakiś Tp-link którego modelu nie mogę ustalić bez rozkręcania obudowy (może to ta w/w bo druga wyświetla się jako Karta Fast Ethernet zgodna z VIA Rhine II).

 

Mnie tylko irytuje fakt,że można wycisnąć z tego więcej (bo skoro prędkości okazjonalnie dochodzą do tych 800kb/s to się chyba da), ale nie wiem jak . Jakieś pomysły?

 

edit1#

macie jeszcze w załączniku net-log  z wi-fi. Dochodzi do tego jeszcze fakt, że nie mam jak się dostać do oprogramowania routera (hasło domyślne nie wchodzi). Router to TL-WR740N v4, ale po wpisaniu ip routera wychodzi mi mikrotik. Chyba, że ja źle coś wpisuje (raz się jakoś dostałam do tego TP-Linka ale za chiny nie pamiętam jak).

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...