Skocz do zawartości

Harmonogram zadań - błąd przy otwieraniu


Vinter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam system Windows7 HP 64 bit.

Przy otwieraniu harmonogramu zadań mam taki komunikat.

 

 

Przechwyt_sxqraax.png

Po przełączeniu widoku na biblioteki mam normalny podgląd we wszystkich folderach.

Z tego co widzę, wszystkie zaplanowane zadania są realizowane.

Przykład:

 

Przechwyt_sxqraqw.png

 

Mam więc pytanie, czy to że jakieś nieistniejące zadanie, które powoduje nieprawidłowe otwieranie harmonogramu zadań - ma wpływ na kondycję systemu?

Czy można to zignorować, nie obserwując żadnych niepokojących symptomów w systemie?

 

 

PS. Może się to komuś przyda.

 

Rozwiązalem problem dzięki włoskiej stronie w necie.

Komunikat taki może pojawiać się, jeśli mamy harmonogram zadań defragmentacji dysku ustawiony na comiesięczny ( włączona automatyczna defragmentacja dysku - "co miesiąc").

Nawet jak później przestawimy na ręczny, ( wyłączona automatyczna defragmentacja dysku) ( ja właśnie miałem takie ustawienie) to i tak po każdym nowym uruchomieniu systemu od tej zmiany, będzie pojawiał się za każdym razem taki błąd w harmonogramie zadań.

Ustawienie  automatycznej defragmentacji dysku na cotygodniowy lub codzienny eliminuje ten błąd.

Nie wiem dlaczego tak jest, ale u mnie ta zmiana pomogła, nawet jak po niej ( czyli ustawienia automatycznej defragmentacji dysku na cotygodniowy) ustawiłem z powrotem na tryb uruchamiania defragmentacji na ręczny.

Błąd przy otwieraniu  harmonogramu zadań już się nie pojawia.

Wygląda więc na to, że błąd ma związek z ustawieniem automatycznej defragmentacji dysku na "comiesięczny" i nawet jak przy zaznaczeniu tej opcji, wyłączymy automatyczną defragmentację to i tak błąd będzie się pojawial w harmonogramie zadań.

Na opisywanej stronie specjaliści nie umieli dojść dlaczego się tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...