Skocz do zawartości

Reklamy w przeglądarkach


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety reklamy pojawiają się nadal. Nie jestem pewny czy to jest DNS Unlocker - choć na okienkach jest ten napis. Usuwałem, sprawdzałem wieloma programami, ostatecznie nic nie znajdują, a reklamy wracają. W AdwCleaner jest tylko ślad reklam. Może problemem jest router (Funbox od Orange) - ale hasło ma zmienione, dns też wyglądają na prawidłowe. Dodam, że problem jest w całej sieci lokalnej - na innych  komputerach pojawiają się reklamy.

 

AdwCleaner.txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza

Może problemem jest router (Funbox od Orange) - ale hasło ma zmienione, dns też wyglądają na prawidłowe.

To już sprawdzałam. Adresy DNS pobierane z routera zdają się być prawidłowe (Orange):

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 194.204.159.1 194.204.152.34

Tcpip\..\Interfaces\{9355CF30-DD5B-4C3D-B90B-55B655DFBD70}: [DhcpNameServer] 194.204.159.1 194.204.152.34

 

 

Dodam, że problem jest w całej sieci lokalnej - na innych komputerach pojawiają się reklamy.

W związku z powyższym zostaje kontakt z dostawcą sieciowym i zgłoszenie mu problemu infekcji sieciowej.

Odnośnik do komentarza

Zgłaszałem do Certu w Orange, niestety nie widzą problemu -odpisali, że raczej nic się nie powinno przenosić w warstwie sieciowej. Dodam, że za Funboxem mamy w sieci Drayteka Vigor 2912n, ale tam też hasło zmienione, DNS prawidłowe. Jakieś nowe pomysły, może te ślady z "bestpriceninja" w adcleaner?

Odnośnik do komentarza

Skoro problem występuje we wszystkich komputerach sieci, to chodzi o któreś urządzenie sieciowe rozdzielające ruch i nie ma czego szukać w lokalnych ustawieniach systemu. Te wyniki w AdwCleaner są bez znaczenia, to tylko skutek przekierowań a nie ich przyczyna. To są rekordy z HTML5 Local Storage (rodzaj podobny do cookies / cache), tzn. otworzona została reklama > Chrome zapisało dane witryny > dane te nie powodują przekierowań.

 

Skoro DNS są poprawne w obu sprawdzanych urządzeniach, to jeszcze posprawdzaj inne adresy IP w konfiguracji urządzeń.

Odnośnik do komentarza

Poszukiwań ciąg dalszy. Reklamy chyba są powiązane z gogle-analytics pojawiają się gdy dns źle rozpoznają stronę, zamiast strony od googla idzie 199.203.131.130. To adres z Izraela. Ale jak się to zmienia, podmienia to nie wiem? Wszystko co mogłem znaleźć to sprawdziłem. Jakby przez jakiś moment chodziło na innym dns

Odnośnik do komentarza

Nie mam danych na temat konfiguracji i zabezpieczeń sieci, więc trudno mi powiedzieć o co chodzi. Ale tu na pewno są objawy infekcji DNS. Gdyby nie to, że jest więcej niż jeden komputer zachowujący się w ten sposób, obstawiałabym cache lokalnego komputera (bufor DNS oraz cache przeglądarki). Ostatecznie mógłbyś spróbować na tym komputerze czy coś pomoże właśnie przeczyszczenie tych miesc (przy okazji pozostałe drobne korekty, w tym usunięcie szczątków po odinstalowanym FF):

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
S2 DgiVecp; System32\Drivers\DgiVecp.sys [X]
S3 GDPkIcpt; \??\C:\Windows\system32\drivers\PktIcpt.sys [X]
S3 VBoxNetFlt; system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys [X]
HKLM\...\Run: [VIAxHCUtl] => C:\VIA_XHCI\usb3Monitor.exe
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-460053187-810554011-2524304945-1001\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL =
HKU\S-1-5-21-460053187-810554011-2524304945-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = hxxp://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
Toolbar: HKU\S-1-5-21-460053187-810554011-2524304945-1001 -> Brak nazwy - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - Brak pliku
DeleteKey: HKCU\Software\Mozilla
DeleteKey: HKCU\Software\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
DeleteKey: HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
DeleteKey: HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
DeleteKey: HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Kaspersky Lab
RemoveDirectory: C:\Users\User\AppData\Local\Mozilla
RemoveDirectory: C:\Users\User\AppData\Roaming\Mozilla
RemoveDirectory: C:\Qoobox
RemoveDirectory: C:\zoek
RemoveDirectory: C:\zoek_backup
CMD: del /q "C:\Users\Nauczyciel\AppData\Roaming\Microsoft\Word\SPR304865601799611001\SPR.docx.lnk"
CMD: ipconfig /flushdns
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go i wypowiedz się czy jest jakaś zmiana.

Odnośnik do komentarza

Omyłkowo wstawiłam katalog C:\ProgramData\Kaspersky Lab do usunięcia, ale na szczęście aktywny Kaspersky to zablokował i nic się z katalogiem nie stało. A reszta Fixa wykonana.

 

I ja tu raczej nic więcej nie wymyślę. Są oznaki infekcji sieciowej DNS dziedziczonej przez inne komputery tej sieci. Czyli problemem może być któreś urządzenie na trasie rozdzielania / serwer ("zatruwanie DNS"). Nie ma tu szczegółowych danych na temat konfiguracji serwera i urządzeń.

Odnośnik do komentarza

Poszukiwań ciąg dalszy. Reklamy chyba są powiązane z gogle-analytics pojawiają się gdy dns źle rozpoznają stronę, zamiast strony od googla idzie 199.203.131.130. To adres z Izraela. Ale jak się to zmienia, podmienia to nie wiem? Wszystko co mogłem znaleźć to sprawdziłem. Jakby przez jakiś moment chodziło na innym dns

vs.

 

Reklamy wróciły, skoncentrowałem poszukiwania na "podmienionym DNS". Znalazłem w sieci to: https://thecomputerperson.wordpress.com/2015/08/19/the-mystery-of-82-163-143-172-and-82-163-142-174/

Zablokowałem podejrzany adres ip na routerze i będę kontynuował obserwacje.

Czy dobrze rozumiem, że zablokowałeś ten zakolorowany adres (właściwy) a nie te z artykułu (nie liczą się)? To stary artykuł sprzed kilku miesięcy, DNS Unlocker zmienia adresy IP.

 

Nawiasem mówiąc to adresy DNS Unlocker są widoczne w raportach FRST użytkowników - zmodyfikowane serwery strony Windows (NameServer) a nie routera (DhcpNameServer). Przykładowy temat z forum: KLIK. Przypominam, że u Ciebie w logu nie ma oznak w/w infekcji. Są serwery strony Windows od Google, a serwery pobierane z routera od Orange. Przy czym serwery strony Windows biorą precedens nad tymi z routera i Twoje bieżące to adresy Google (widać to w FRST Addition).

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 194.204.159.1 194.204.152.34

Tcpip\..\Interfaces\{9355CF30-DD5B-4C3D-B90B-55B655DFBD70}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4

Tcpip\..\Interfaces\{9355CF30-DD5B-4C3D-B90B-55B655DFBD70}: [DhcpNameServer] 194.204.159.1 194.204.152.34

 

Problem jest w całej sieci, więc przyczyna leży poza Twoim komputerem. Jeszcze tak zapytam czy nie macie w tej sieci włączonego jakiegoś buforowania stron / proxy lub czegoś podobnego co ewentualnie ładowałoby stare zapamiętane dane przy problemach z rozwiązywaniem hosta?

Odnośnik do komentarza

Zablokowałem oczywiście 199.203.131.130, na ten moment to pomogło. Z proxy nie korzystamy, być może coś przechowuje Draytek Vigor 2912n, który routuje za Funboxem. Ciekawy efekt (przed zablokowaniem)dawał ping dla google-analytics.com. Raz rozwiązywał adres prawidłowo, by za chwilę mieć podmieniony  :angry:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...