Skocz do zawartości

WindowsUpdate pobiera poprawki (chyba...) ale ich nie instaluje


Mironeso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj zauważyłem (na laptopie Asus)problem z aktualizacjami. Na przycisku Zamklnij mam ikonkę świadczącą że poprawki są pobrane i powinny być zainstalowane przy ponownym uruchomienieu; jednak tak się nie działo. Sprawdziłem, że mam 21 poprawek pobranych jednak nie zainstalowanych. Diagnostyka softem MS pokazała najpierw że

 

Service registration is missing or corrupt
Błąd usługi Windows Update 0x8024402C(2015-12-11-t-10_04_57)
PROBLEMY Z INSTALACJĄ NAJNOWSZYCH AKTUALIZACJI NAPRAWIONY (X3)

 

(puściłęm jeden z fiksów z tutejszej strony)

 

a potem, że jest błąd usługi Windows Update 0x80070057. natomiast service registration jest naprawiony

 

Próbowałem pobierać ręcznie, owszem dają się pobrać ale narzędzie pokazuje, że nie zostały zainstalowane.

 

Niestety zastosowanie Fixit 50202 daje efekt niekonieczny - tracę widok listy dostępnych poprawek, przy wyszukiwaniu dowiaduję sie że poprawki nie były nigdy ani wyszukiwane ani instalowane ( a to nie była agresywna wersja) Pół godziny wyszukiwania poprawek - bez efektu, ktręci sie w kółeczko

 

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu, dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki, zastosowałem ale nie zupełnie działa. Na początklu wszystko wyglądało OK - zainstralowałem, wyłączyłem, włączyłem  - pokazał tym razem w historii bardzo dużo aktualizacji ze statusem niepowodzenie, bład 80200010. A internet napewno chodzi. Co gorsza, po restarcie obraz się zmienił o tyle, że pokazuje także gotowe do pobrania aktualizacje ( te same o których pisał, że niepowodzenie); ale którychkolwiek bym nie wybrał i tak zaczyna ściągać Win 10.

 

Po kolejnym restarcie jeszcze lepiej: mam komunikat, że system jest aktualny, ale w zainstalowanych aktualizacjach nie mam 20 ostatnich. Te mam w historii z komentarzem, że niepowodzenie.

 

Pobrałem urządzenie diagnostyczne MS, podaje błąd 80070057 i usunięcie innych (brak rejestracji) I przy okazji zmienia status, znika informacja o aktualności systemu :/

Odnośnik do komentarza

Przykładowo: aktualizacja (KB2871997) oferowana jako ważna
Info z: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2871997#/pl-pl/kb/2871997
Uwaga:
Obsługiwane wersje systemów Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 i Windows RT 8.1 zawierają już tę funkcję i nie wymagają tej aktualizacji.

WindowsUpdateAgent skanuje system widocznie niedokładnie i oferuje ponownie zbędne aktualizacje.
Co świadczy o tym, że za co się Microsoft zabierze to musi spieprzyć.

Odnośnik do komentarza

Przykładowo: aktualizacja (KB2871997) oferowana jako ważna

Info z: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2871997#/pl-pl/kb/2871997

Uwaga:

Obsługiwane wersje systemów Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 i Windows RT 8.1 zawierają już tę funkcję i nie wymagają tej aktualizacji.

 

WindowsUpdateAgent skanuje system widocznie niedokładnie i oferuje ponownie zbędne aktualizacje.

Co świadczy o tym, że za co się Microsoft zabierze to musi spieprzyć.

Tak, tylko, że ostatnia oprawka która pokazuje się jako zainstalowana jst sprzed 2mcy. Wszystkie nowsze były w instaowanych bez powodzenia. Pytanie, czy tak jest rzeczywiście? Teraz kiedy każe szukać poprawek to się kręci i kręci bez końca, isam nie wiem na czym stoję

Odnośnik do komentarza

Spróbuj

Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Narzędzia systemowe - Oczyszczanie dysku©

z rozwijanego menu wybierz Windows update oczyszczanie

Możliwe, że zadziałało, przynajmniej częściowo. Po tej operacji laptop aktualizował się przez jakąś godzinę łącznie podczas uruchamiania ( instalacja i czyszczenie). Więc tak jakby zaskoczyło, ale... nadal mam tyle zainstalowanych aktualizacji co przed początkiem tej maniany. Z jednym wyjatkiem - jako zainstalowane pokazują się z przedwczorajszą datą aktaulizacje dla MS Silverlighta i Visual C. Żadnej aktualizacji bezpieczeństwa tam nie widać. A teraz co do optymizmu: jeżeli ściągnę poprawki ze strony MS to wyskakuje komunikat że dana aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera. Czyli tak jakby była... ale cholera to wie. Ściągam jeszcze obraz ISO z listopada, zobaczymy co to da.

No niestety z obrazu płytki nie idzie. Znaczy idzie i informuje o niezainstalowaniu :/ Z drugiej strony niewykluczone, ze próbuję instalować cos co mam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...