Skocz do zawartości

Firefox dziwnie się zawiesza


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwóch dni mam problem z przeglądarką Firefox, która się zawiesza   a gdy zakończy(zabije) się jej  proces nie można jej później normalnie uruchomić. Dopiero po uruchomieniu PC wszystko wraca do normy na jakiś czas.  Do tej pory przeglądarkę odinstalowywałem i instalowałem wersję 64-bitową ale problem nadal jest. Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną. Jak na razie scanowałem Avastem, MBAM, IObit Malware Fighter żaden z tych programów nie znalazł żadnego nawet robaka.

 

Gmer scan 

 

 

http://wklej.org/id/1854501/

 

Poproszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Wg raportu Firefox jest to awaria aplikacji

 http://wklej.org/id/1854541/

 

 W trybie awaryjnym mogę uruchomić Firefoxa bez dodatków

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez keramti
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Software. Brak oznak infekcji. Do ewentualnej korekty będą tylko drobne szczątki innego typu, ale to potem.

 

od dwóch dni mam problem z przeglądarką Firefox, która się zawiesza a gdy zakończy(zabije) się jej proces nie można jej później normalnie uruchomić. Dopiero po uruchomieniu PC wszystko wraca do normy na jakiś czas. Do tej pory przeglądarkę odinstalowywałem i instalowałem wersję 64-bitową ale problem nadal jest.

Z logów nic nie wynika. Z tego co rozumiem, problem występuje nie od razu po uruchomieniu tylko po dłuższym czasie użytkowania. Może aktywność innych procesów, może akcje wykonywane w Firefox (otwieranie konkretnych stron) mają coś do rzeczy. Ewentualnie sprawdź czy profil ma coś do rzeczy: reinstalacje nie usuwają profilu, a obie zainstalowane wersje 32-bit i 64-bit Firefoxa i tak korzystają z tego samego profilu.

 

1. Uruchom Firefox w trybie awaryjnym przeglądarki (nie ładowane dodatki i wtyczki). Zamknij Firefox i upewnij się że proces nie jest uruchomiony. Start > Uruchom > wklep:

 

D:\FIREFOX\firefox.exe -safe-mode

 

2. Sprawdź także jak sprawy wyglądają na nowym profilu. Start > Uruchom > wklep:

 

D:\FIREFOX\firefox.exe -p

 

Załóż nowy profil i się na niego zaloguj. Podaj czy na nowym profilu występuje to samo zjawisko.

 

 

PS. I odinstaluj świeżo doinstalowany IObit Malware Fighter 3. Program taki sobie i nie jest potrzebny przy Avast + MBAM, a żadnych produktów IOBit (cała kolekcja u Ciebie) tu nie polecam ze względu na reputację producenta: adware w instalatorach wersji darmowych, podejrzane związki partnerskie i afera z kradzieżą bazy MBAM w przeszłości którą wstawiono do innego skanera IOBit (po tym incydencie programy IObit zostały "zbanowane" w środowisku antymalware i nikt ich nie poleca).

Odnośnik do komentarza

Dziękuje, za odpowiedź -odinstalowałem IObit Malware Fighter 3( program był  jednych nowszych i chodziło mi o sprawdzenie MBAM). Chciałem po prostu sam poszukac przyczynę dlaczego mój Firefox tak się dziwnie zachowuje. Pierwszy raz mi sie taki coś zdarzyło  i nie wiem skąd ten problem się wziął. Skoro to nie sprawa robaków/wirusów to pewnie moja w tym zasluga lub innego członka rodzinny.Od dawna korzystam z Adblock PLus i Ghostery.

Wykorzystałem oba polecenia D:\FIREFOX\firefox.exe -safe-mode oraz D:\FIREFOX\firefox.exe -p odbyło sie bez zawieszeń choć teraz np korzystam od kilku godzin z firefoxa i też sie nic nie dzieje.

 

Skoro Pani podejrzewa ,że reinstalacje nie usuwają profilu, a obie zainstalowane wersje 32-bit i 64-bit Firefoxa i tak korzystają z tego samego profilu to może zapodała by Pani jakiś skrypt do usunięcia Firefoxa i wtedy zaistalowałbym tylko ten 64 bitowy.

 

Program się zawiesił gdy robiłem czyszczenie rejestru Eusing Free Registry Cleaner

 

 

24-11-2015

Dziś po raz kolejny Firefox uległ awarii podczas włańczania WorldOfWarships(ale nie mogę znaleść w about:healthreport jakiejkolwiek informacji)

25-11-2015

Dziś znalazłem raport awarii zgłoszany dwa dni temu . oraz 3 dni temu o to linki

https://crash-stats.mozilla.com/report/index/36de2bf1-7c16-4cc1-9745-ecc4b2151124

 

https://crash-stats.mozilla.com/report/index/73b1ca2f-08cb-483d-aee2-14b6f2151123

 

w Tych raportach w zakładce "Modules" pojawia sie ten sam plik podkreslony na czerwono

 

"atidxx64.dll"

us.txt

raport z awari.txt

Edytowane przez keramti
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...