Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem większości stron


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam neostradę (liveboaxa) i nagle straciłem możliwość wyświetlania stron internetowych ale o dziwo nie wszystkich.

I zacznę od wymienienia objawów:

1. Mam połączenie z siecią.

2. Po uruchomieniu przglądaarki np. IE8 wyświetla się stona Google i po wprowadzeniu szukanej frazy wyświetla linki

3. Ale tu problem, bo po wybraniu jakiejkolwiek linku przeglądarka szuka i szuka i kręci "kółkiem" bez efektu końcowego. Są pewne wyjątki i niektóre strony np. PKO wyświetlają się poprawnie a np. Searchengines wyświetla tylko nagłowek strony.

4. Po przejściu na zakładkę "Grafika" czy "Wideo" w ww. przeglądarce po kliknięciu linku znajduje obraz czy film i go wyświetla ale strony z nim związanej już nie i efekt taki sam jak w punkcie 3.

5. Mam jeszcze PS3 gdzie przez wifi mogę też połączyć się z netem przez ten sam router (livebox) i na konsoli net otwiera się tak jak się otwierał.

Czy ktoś może mi ddoradzić co może być nie tak?

Dodam jeszcze pliki z OTLa i Gmera (gmer uruchomił się tyko w trybie awaryjnym - normalnie sytsem po urchomieniu Gmera restartował się).

gmer1.txt

OTL3.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Zastrzeżenia do logów: OTL niepełny, brak Extras = nie przestawiłeś opcji "Rejestr - skan dodatkowy" na "Użyj filtrowania".

 

GMER 1.0.15.15281 - "http://www.gmer.net"

Stara wersja GMER. Proszę pobrać najnowszą GMER 1.0.15.15530 z poprawką na rootkity serii TDL3/TDL4.

 

2. Póki co, objawy + wygląd logów, ja tu prędzej podejrzewam działania COMODO Internet Security aniżeli infekcje. Proponuję przetestować porządnie jak się zachowuje sieć w kombinacjach: wyłączone wszystkie osłony (zatwierdzenie restartem) lub całkowicie odinstalowany CIS. To i tak należy zrobić, bo dysponujesz wersją z 2009 i to jeszcze najwyraźniej tą, która wprowadzała tego śmiecia Ask Toolbar, bo tenże jest tu zainstalowany (wywalić). Aktualnie CIS nie proponuje tego śmiecia.

Dodatkowo możesz odinstalować pozostałe zbędne paski narzędziowe (AOL Security Toolbal + Yahoo! Toolbar) oraz mało sprawnego na dzień dzisiejszy Spybota. Po testach i deinstalacjach zgłoś się tu z nowym setem logów, do ewentualnego sprzątania odpadków po tych procesach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem CISa i teraz strony już się otwierają. Puściłem OTLa, tym razem z extras :rolleyes: ale mimo trzykrotnej próby stworzenia logu z gmera nie udało mi się - skanowanie kończyło się za każdym razem zawieszeniem na jakimś sterowniku systemowym (za każdym razem innym). Oczywiście skanowałem w trybie awaryjnym, bo w normalnym restartowł system.

OTL2.Txt

Extras2.Txt

Odnośnik do komentarza

1. Drobnostki, czyli usunięcie wpisów niepełnych.

 

----> Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKCU\..\URLSearchHook: {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL File not found
O1 - Hosts: 		
O4 - HKLM..\Run: [COMODO SafeSurf] C:\Program Files\COMODO\SafeSurf\cssurf.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [NPSStartup]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [siS KHooker] C:\WINDOWS\System32\khooker.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [userFaultCheck]  File not found
O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} "http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/ultrashim.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0001-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_01-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
[2009-05-23 07:14:25 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BitDefender

Klik w Wykonaj skrypt. Klik w Sprzątanie. Koniec zadania.

 

---> Na liście Dodaj / Usuń ciągle figuruje wpis COMODO SafeSurf. Spróbuj odinstalować to drogą tradycyjną.

 

2. Komentarze programowe:

 

  • Ten DAEMON Tools jest cholernie stary. Na wszelki wypadek podsuwam co się może dziać na starych wersjach DAEMON i Alcohol: KLIK.
  • Lisek jest już w nowszej wersji: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OK, wykonane. Daemona i tak teraz nie używam więc też po bojach go wywliłem.

A swoją drogą w nawiązaniu do tego tematu z Alkoholem, też najpierw swój problem zgłosiłem na Searchengines ale teraz tam nie ma co szukać pomocy ale całe szczęście znalazłem, że tylko zmienilliście lokalizację :cheer:

Mam jeszcze tylko pytanko, co może być przyczyną zawieszania i restartów przy skanowaniu gmerem?

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze tylko pytanko, co może być przyczyną zawieszania i restartów przy skanowaniu gmerem?

 

No cóż, to nigdy nie jest wiadome. Gdyby nie to, że Defoggerem uciszyłeś sterowniki DAEMONa a CIS został odinstalowany (oraz w awaryjnym teoretycznie pewna aktywność Avira jest ucięta), to któryś z tych byłby podejrzany. Możesz spróbować czy skan przejdzie, jeśli odznaczysz pozycje IAT/EAT, a przy niepowodzeniu kolejne, aż trafisz w tę sekcję, która czyni skan niemożliwym.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...