Skocz do zawartości

Nie można uruchomić plików .exe - Windows XP


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widzę żadnej infekcji, która wskazywałaby na opisywany problem. Brakuje jednak logu GMER, o który prosiłem wcześniej.

 

Co się dzieje, gdy próbujesz uruchamiać pliki .exe? Jakieś błędy? Czy jest tak ze wszystkimi plikami, czy tylko z niektórymi? (jak widać OTL i FRST udało się uruchomić)

 

Na ten moment:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj:

  • Wątpliwej reputacji programy IOBit: Advanced SystemCare 8; Driver Booster 2.3; Surfing Protection
  • Zbędny program McAfee Security Scan Plus
2. Zrób nowe logi FRST z opcji Skanuj (Scan), włączając logi Addition.txt i Shortcut.txt.

 

3. Uzupełnij brakujący log GMER: KLIK

Odnośnik do komentarza

No nic się nie dzieje normalnie sie włańcza , przepraszam pomyliłem sie z niektórymi plikami tak sie dzieję, gdy pobiore plik exe z dobreprogramy nie moge zainstalować tego pliku bo jest w archiwum w w tym archiwum są 2 pliki installer, a jak włańczam avg to wyskakuje komunikat : "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło sie, ponieważ nie znaleziono mfc110u.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem" a w lewym górnym rogu pisze avgui.exe- nie można znależć składnika. wyśle jeszcze  GMER po usunięciu wirusa Rootkit. Proszę od pomoc. A jak włańczam komputer to też wyskakuje podobny komunitat i też w lewym górnym rogu pisze avgui.exe

Odnośnik do komentarza

Niezależnie od systemu polecam Avast. Sam korzystam i nie pamiętam kiedy ostatnio złapałem jakąkolwiek infekcję, ale tak naprawdę wszystko sprowadza się do uważnego buszowania po sieci.

Pamiętaj tylko, że jeżeli zainstalujesz Avasta to nie możesz mieć jednocześnie AVG (ani żadnego innego antywirusa).

 

Skąd pomysł aby wykonać nowy skan GMERem? (swoją drogą - jest czysty)

Odnośnik do komentarza

Do uzupełniania informacji gdy nikt jeszcze nie odpisał używaj opcji Edytuj. Posty sklejam.

 

Aha,to najlepiej pobierać programy z oficialnych stron?

Dokładnie.

 

Próbowałem pobrać darmowy program do nagrywania gier. A co jest nie tak z tymi plikami exe.?

Podaj link do tego programu.

 

Z tego co opisujesz to problem jest albo jedynie z tym jednym programem, albo z tymi pobieranymi z Dobreprogramy, stąd moja prośba o link.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się wtrącam ale kolega pisze, że nie może pobrać pliku z dobreprogramy. Zamiast tego pobiera instaler, który ma pobrać właściwy program. Dzieje się tak dlatego, że użytkownik strony nie jest na niej zalogowany. Dlatego najpierw pobiera się instaler, który pobiera właściwy program. Dzieje się tak z większością plików na dobre programy. Po zalogowaniu się możesz pobierać właściwy program bez zbędnego instalatora.

Odnośnik do komentarza

Programy najlepiej pobierać ze strony producenta. Jeśli już musisz korzystać ze stron typu dobreprogramy, to przynajmniej staraj się ściągać poprzez linki bezpośrednie.

 

Wszystkie "asystenty pobierania" mają na celu jedynie doinstalowanie reklamowego balastu.

 

I naprawdę przeczytaj poniższy wątek, aby uniknąć problemów w przyszłości.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja jak miałem antywirus avast to wszystko było dobrze.a jak pobrałem AVG to już Niemogłem otwierać tych instalatorów. Zainstaluje Avasta i napisze czy to pomogło. Dzięki wielkie

Jak skończysz to dostarcz nowe logi FRST (FRST.txt, Addition.txt i Shortcut.txt). W poprzednich widać kilka szkodliwych wpisów których trzeba się pozbyć.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...