Skocz do zawartości

Pomoc w odzyskaniu klucza systemu Windows 7 z pliku Ntuser.dat


Thomaswim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje odzyskac klucz systemu z uszkodzonego dysku. Partycja botujaca wogole nie da sie odczytac ale mialem zrobiona kopie czesci plikow i udalo mi sie zachowac plik ntuser.dat. Czy ktos bylby tak pomocny i pomogl w odzyskaniu klucza do Windowsa w celu jego ponownej instalacji. Nie mam plytki recovery klucz z naklejlki sie wytarl takze to chyba jedyna droga na odzyskanie systemu.

 

Probowalem juz kilku sztuczek opisywanych tu i owdzie ale nic nie zadzialalo,

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Muszę cię zmartwić, ale plik ntuser.dat przechowuje specyficzne dane użytkownika (każdy użytkownik ma swój plik ntuser.dat) i niestety nie ma w nim klucza systemu. Musiałbyś mieć dostęp do folderu Windows\system32\config (pliki components, defoult, sam, security, software, system).

 

Sprawdziłem i właściwie wystarczy tylko plik software, w którym znajduje się klucz HKLM\software\microsoft\windows nt\currentversion a w nim wartość DigitalProductId przechowująca klucz systemu.

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza

Zaby sie nie rozpisywac zapytam czy przegladales ten temat?Byc moze ktos rozpisze cala procedure jeszcze raz na forum (o ile jej nie ma) ale mozesz sprobowac wyciagnac w sposob opisany  w ponizszym linku
http://forum.pclab.pl/topic/960275-Jak-odzyska%C4%87-klucz-do-Windows-7/

 

NIe mniej jednak nie wiem jak to wyglada pod katem przepisow Microsoft.W tej kwesti sie nie wypowiadam.

Jest jeszczce prostszy sposob ale chyba MS go nie pochwala:))Mam na mysli aktywator oem.Ale jak juz pisalem na temat "jak to widzi"Microsoft sie nie wypowiadam bo to jak z polskim prawem:))Nigdy nie wiadomo kiedy prawo zadziala odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...