Skocz do zawartości

qooqlle w przeglądarkach!


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To prawdziwa plaga. Zaczynam się zastanawiać na co się nabieracie ściągając jakieś "cudowne" lewe paczki. Przypominam: Qooqlle zdowodowaliśmy jako instalowane z "jakiegoś programu" z dołączonymi kodekami, pobranego przez torrent.... Była tu manipulacja prowadzona, przetwarzany skrypt w OTL. Jeśli to sam robiłeś wzorując się na cudzych tematach = błąd. Każdy skrypt jest unikatowy i pasuje tylko i wyłącznie do systemu tego delikwenta. I wreszcie: zabrakło loga z GMER pod kątem infekcji rootkit, a przeszkoda do uruchomienia programu to pracujący w tle sterownik SPTD od emulacji wirtualnej.

 


Przechodząc do usuwania:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [Readar_sl] C:\Documents and Settings\Ola\Dane aplikacji\Readar_sl.exe (Created with WinAutomation ("http://www.WinAutomation.com"))
O4 - HKLM..\Run: [TunesHelper] C:\Documents and Settings\All Users\TunesHelper.exe ()
IE - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://www.qooqlle.com/"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "qooqlle"
FF - prefs.js..browser.search.useDBForOrder: true
[2011-01-24 08:47:56 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Ola\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\k801bval.default\searchplugins\search.xml
O2 - BHO: (no name) - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - No CLSID value found.
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przez opcję Wykonaj skrypt. System będzie restartował. Otrzymasz log z usuwania.

 

2. Od razu przeprowadź deinstalacje pewnych programów, gdyż nowy raport z OTL pozwoli z biegu ocenić czy trzeba usuwać szczątki.

 

  • NVIDIA ForceWare Network Access Manager - Problematyczna zapora sprzętowa nVidia. Najlepiej całkowicie się tego pozbyć z systemu.
  • AVG9 - Przestarzały antywirus (potem do wymiany najnowszą wersją lub czymś innym). Możesz usunąć też McAfee Security Scan (przypuszczalnie zainstalowany z Adobe)
  • Komentarz dodatkowy: IObit Security 360 nie polecam, różne grzechy na sumieniu ma ta firma (m.in. przekopiowanie baz MBAM) i nie pokładam żadnej wiary w ich pakiet zabezpieczeń.
  • Odinstaluj Java i Adobe Reader i zastąp najnowszymi wersjami: INSTRUKCJE.

3. Po ukończeniu deinstalacji stwórz nowe logi z OTL opcją Skanuj. Dołącz także log uzyskany z usuwania w punkcie 1.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc. Wkleiłem ten skrypt. Pojawił się jakiś error, ale po restarcie przeglądarki włączają się normalnie. Nie wiem, czy wszystko działa, czy nie. Czy to może nieumiejętne poprzednie wklejanie skryptów. Loga nie wkleję, bo nie wiem gdzie się zapisał:-(

Odinstalowałem i zainstalowałem wszystko co było napisane. oprócz antivira, bo chciałbym się dopytać co najlepiej darmowego zainstalować.

Na koniec zrobiłem skan otl i załączam tel log.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaki błąd ujrzałeś, ale wygląd finałowego raportu wskazuje na to, że wszystko zostało wykonane.

 

1. Kończąc porządki po usuwaniu infekcji: w OTL wywołaj opcję Sprzątanie.

 

2. Możesz wyłączyć jeszcze zbędne wpisy ze startu, w programie Autoruns odptaszkuj w karcie Logon te pozycje:

 

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] C:\Program Files\Adobe\Reader 10.0\Reader\Reader_sl.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [Alcmtr] C:\WINDOWS\Alcmtr.exe (Realtek Semiconductor Corp.)

O4 - HKLM..\Run: [iSUSPM Startup] C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\isuspm.exe (Macrovision Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [iSUSScheduler] C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe (Macrovision Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe (Nullsoft, Inc.)

O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Ola\Menu Start\Programy\Autostart\OpenOffice.org 3.2.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe ()

3. I przejdź do:

 

Odinstalowałem i zainstalowałem wszystko co było napisane. oprócz antivira, bo chciałbym się dopytać co najlepiej darmowego zainstalować.

Propozycje wstępne, oglądnij i zdecyduj co Ci odpowiada (piastuję przekonanie, że użytkownik musi potrafić obsłużyć program i go "lubić"):

 

4. Jak się ze wszystkim uporasz, wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

 

(Rozważ zamianę ciężkiego GG10 chudziną alternatywną taką jak WTW czy Miranda = OPISY)

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...