Skocz do zawartości

Nie działające porty zew, spowolnienie aktualizacji i instalacji, Comodo brak aktualizacji.


pierotez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz.

Laptop R580 Win 7/64. Laptop w zeszłym tygodniu stracił kontakt z urz. zewnętrznymi. Drukarka mimo że w Urządzeniach zainstalowana i działająca prawidłowo przy próbie druku wywalała że brak połączenia USB. To samo z podłączanym skanerem. Nośniki zewnętrzne: Pen usb, smartfon usb/bluetooth - po próbie łączenia zero reakcji. Zapuszczona aktualizacja WU ślimaczy się cały dzień ale poszła do końca (WU robię ręcznie raz na miesiąc). Comodo nie chce pobrać nagle aktualizacji i pali się na czerwono ale pełne skanowanie i zero infekcji.
Zirytowany tym stanem i ogólną kiepską kondycją systemu robię pełne Recovery do stanu początkowego.

Uff, system świeży zasuwa jak ta lala ale pierwsza chęć aktualizacji WU i 'jaja' - wywala że usługa WU w lokalnych jest nieuruchomiona - mimo że URUCHOMIONA! i wszelkie próby spełzają na niczym.
:) brak SP1 a więc ściągam ze str. microsoftu - ściągnięte i zainstalowane (2h), zauważam jeszcze że zachowała się partycja D: ze starą zawartością to ją całą czyszczę.
Po tych czynnościach i paru restartach WU RUSZA :) znajduje ze 240 aktualizacji i je zapuszcza.
Znowu ślimaczy się od 8 rano do późnego wieczora ale chmm poszło i system sprawnie działa. Teraz pare sterowników i WiFi, urz. USB zaczęły działać.  Ale..

Cały czas Comodo nie chce się zaktualizować, próba aktualizacji i komunikat:

Sprawdzanie dostępności aktual sygn - Aktualny,
Szukanie aktual bazy danych adr URL - Zakończono,
Pobierz b.d. adresów - Zakończono,
Aktualizuj b.d. witryny - Błąd,
Szukanie aktuali. identyfikatorów - Błąd.

Dziennik:      Base end user v0.cav
Błąd: 0x8000ffff  - katastrofalny błąd.


I tak cały czas baza wirusów nieaktualna, comodo na czerwono :(

Następne aktualizacje WU idą bardzo, bardzo powoli. W sumie sterownik dźwięku zadziałał (1 dzień po ściągnięciu) i ikonka na pasku pulpitu z czerwonej zrobiła się biała.

Z laptopa da się korzystać np. i internetu poprzez Firefoxa całkiem sprawnie.

Jeżeli to ma znaczenie to usunąłem prawie wszystkie 'śmieci' od samsunga z systemu. Logi w załącznikach świeże po recovery. Problem jak widać częściowo ustąpił ale nie do końca.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

z gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu nie ma żadnej infekcji.

 

Otwórz notatnik i wklej

 

CloseProcesses:
U3 Winsock; no ImagePath
S3 yukonw7; system32\DRIVERS\yk62x64.sys [X]
C:\ProgramData\McAfee
EmptyTemp:

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w D:\Pobieranie. uruchom FRST i kliknij w Fix. Bedzie restart systemu. Cierpliwie czekasz. Potem pojawi się raport fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

2. Opisz krótko i konkretnie, jaki masz problem z systemem?

Odnośnik do komentarza

1. Zrobione

Po wykonaniu w/w akcji i wydrukowaniu pare kartek znowu problem:

Tym razem WiFi przestało działać - brak internetu, wykrzyknik na ikonce, po LAN też nie załapało! Pare restartów nic nie dało. Internet jest bo piszę z 2 lapka.

Ale jaja, dobrze że usb działa :blink:  (dysk usb i pen się zgłaszają)

 

2. Chciałem mieć pewny, w miare świeży system W7 (ten od nowości z lapkiem) ale zaktualizowany i z SP1 aby go zapisać i mieć w razie odzyskiwania przez Recovery. Inaczej czekają znów jak teraz 2-3 dni walki z WU i aktualizacjami po reinstalacji. Po zapisaniu wersji W7/SP1 chcę wrzucić W10 - już mam przydział.

Jak na razie nie mogę wyjść na czysto z siudemką :(

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

chcę wrzucić W10 - już mam przydział.

Nie wrzucaj żadnego w10.

 

Odinstaluj sterowniki od kart sieciowych z panelu sterowania. Sa błedy w dzienniku zdarzeń

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: Kontroler Ethernet

Description: Kontroler Ethernet

Class Guid:

Manufacturer:

Service:

Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)

Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

2. Wykonaj weryfikację plików systemowych

 

start > polecenie uruchom > cmd

 

w oknie konsoli wklep sfc /scannow

 

enter

 

podaj końcowy komunikat

 

 

3. Pobierz sterowniki ze strony producenta lapka i zainstaluj ponownie.

Odnośnik do komentarza

Poszło :) zaraz wklejam. Holender, może któraś pamięć usb nabroiła. 1TB podpięty pod TV albo mój osobisty pen 16gb? Chciałem ostatnio zabespieczyć Pandą USB ... ale nie było do pobrania na stronie.

..

kom:

Rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.

poszło 100%.

Funkcja Ochrona zasobób systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Odnośnik do komentarza

Nic nie rozumiem. Wcześniej tak szło. Ściągnąłem już wszystko od samsunga co się dało. Sterowniki w folderach zip - nie samoinstalki!

Robię przez zarządzanie kompem - Kontroler sieci czy eternet - aktualizuj sterowniki. Od razu wywala System nie może odnaleść sterownika dla tego urz. Z automatu czy ręcznie to samo!?

 

ps. chyba czeka mnie czyszczenie pam. usb, dysku w lapku i ponowny twardy restart :(

Odnośnik do komentarza

Przy próbie zwiecha i restart i:

Sys Windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu.

Nazwa zd. BlueScreen,

BCC 1000007e

Bpc ffffffffc0000005

...

 

Próbuję dalej, może jeszcze raz gmer? Niebieskich ekranów to ja pare żadnych lat nie widziałem.

 

Edit.

1 - polecenie i: Nie można odnaleźć określonego pliku.

2 - i nic po za ścieżką.

3 - wyłączyć sie nie dał, zwiecha, wyłączył aero - brzydszy pulpit, czarny ekran, twardy reset. Po tym szybko, ladnie wstał. Jest polaczenie z routerem ale znowu żółty wykrzyknik - brak dostępu do internetu.

Tak mi ten gmer po głowie chodzi.

Odnośnik do komentarza

Laptop tak zamula i staje że męczyłem się wczoraj do północy.

Po zainstalowaniu sterów Atheros do WiFi i Marvell Yukon LAN łączność przewodowa i bezprzewodowa z ruterem odbywa się bez przeszkód. -Ikonka, ale cały czas wykrzyknik! Bluetooth też przestał 'odbierać' - nowe stery i nić, ale to najmniejszy problem.

 

336dacb5737ed8a9m.jpg

 

Za chwile dam wynik skanu, problemy z restartem.

Juz jest, niestety twardy restart.

TDSSKiller.3.1.0.5_10.08.2015_11.53.31_log.txt

Odnośnik do komentarza

2:00:56.0381 0x1a00 [ 42AB9EB7A48B173F32743FBBB4B85626, 297A0A540836CFB3CF9B2C8CE9E6F1592489B4ED0D334D7432C5B4226EFAAE7D ] Impcd C:\windows\system32\DRIVERS\Impcd.sys

12:00:56.0431 0x1a00 Impcd - detected UnsignedFile.Multi.Generic ( 1 )

12:00:56.0851 0x1a00 Impcd ( UnsignedFile.Multi.Generic ) - warning

 

To plik od intela

 

http://www.solvusoft.com/pl/files/bsod-błąd-niebieskiego-ekranu/sys/windows/intel-corporation/intel-turbo-boost-technology-driver/impcd-sys/

 

Zrób mi nowy skan FRST. Zaznacz opcje Addition. Shortcut nie zaznaczaj.

 

Opisz w jaki sposób łaczysz sie z internetem.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam nie poradziłem sobie. System powoli 'umierał', restart i 5 minut działania. Coraz więcej komunikatów od systemu.

Jestem znowu po reinstalacji. System świeży, sp1 i mase aktualizacji w miarę ładnie szybko weszły. Zauważyłem że C: spuchnięty na prawie 50GB :blink: . Zastosowany tuning ręczny: wyłączenie hibernacji, optymalizacja pam wirtualnej, ochrony systemowej i przywracania systemu oraz defragi i czyszczenie dały odchudzenie do 30GB. Comodo też działa - właśnie wywalił ściąganego Purana Defrag z powodu sporego zagrożenia.

Teraz zrobić obraz systemu płytką z Paragona B&R2013, i zapuszczam dziesiątkę - ponoć wydajniejsza.

Odnośnik do komentarza

Laptop działa. Obiawy infekcji czy uszkodzenia ustąpiły. Temat do zamknięcia. Bardzo jeszcze raz dziękuję Zappie za zaangażowanie.

ps. W10 śmiga, mase opcji do przetestowania. Dłuższy rozruch ale działanie programów jakby sprawniejsze od siódemki. Aktualizacje tylko automatyczne!?, nie mogę znaleść tworzenia punktów przywracania chyba że Ccleaner lub TweakNow RegCleaner to zrobią. Chciałem poczyścić, zdefragmentować i zrobić backup systemu. Ciekawe czy Paragon to zrobi i który.

Już nie przeszkadzam i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...