Skocz do zawartości

częste problemy z uruchomieniem Win 7, narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia


rryglo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu przyczyny błędnego uruchamiania mojego laptopa.

 

Sprzęt:

Samsung R522, Windows 7 32b, SP1, 

 

Problem:

Podczas włączania komputera w różnych momentach uruchamiania (komputer / system / krótko po uruchomieniu Windows) komputer resetuje się. 

Do wyboru dwie opcje: uruchom normalnie , narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia.

Po wybraniu opcji "uruchom normalnie" sytuacja się zapętla. W drugim przypadku czasem znowu się uruchomi ponownie a czasem uruchomi się poprawnie i można normalnie korzystać z laptopa do czasu jego wyłączenia bądź uśpienia na dłuższy czas (po uśpieniu ekran zazwyczaj nie odpowiada, touchpad nie reaguje podświetleniem na dotyk).

 

Komunikat o błędzie:

Z narzędzia do naprawy systemu otrzymałem komunikat:

 

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: StartupRepairOffline
Podpis problemu 01: 6.1.7600.16385
Podpis problemu 02: 6.1.7600.16385
Podpis problemu 03: unknown
Podpis problemu 04: 329
Podpis problemu 05: AutoFailover
Podpis problemu 06: 1
Podpis problemu 07: NoRootCause
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

 

a w kolejnym okienku:

 

Znaleziono główną przyczynę:

-----
Nieokreślone zmiany konfiguracji systemu mogą powodować problem.
 
Akcja naprawy: Przywracanie systemu
Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu = 0x1f
Czas operacji =255046 ms
 
Akcja naprawy: Sprawdzanie i naprawianie integralności plików systemowych
Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu = 0x490
Czas operacji = 741099 ms
 
Próbowałem przywrócić komputer do najwcześniejszego punktu przywracania ale nie udało się
pliki i ustawienia systemowe komputera nie zostały zmienione
Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania  systemu (0x8000ffff)

 

 

Wydaje mi się, że jest to przyczyną którejś z aktualizacji.

3 miesiące temu wymieniałem klawiaturę po zalaniu jej herbatą ale takich kłopotów z systemem nie miałem od razu po wymianie. Pojawiły się one jakieś 2-3 tygodnie temu.

CHKDSK po komendzie "chkdsk /f /r "podaje komunikat, że dysk C nie posiada błędów.

 

 

 

Co może być przyczyną i jak to naprawić? Komputer z pewnością działa wolniej niż kiedyś a ja wolałbym uniknąć formatu.

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz notatnik i wklej

 

CloseProcesses:
HKLM\...\Run: [] => [X]
HKLM\...\RunOnce: [unKIS] => wscript.exe //b C:\Users\rryglo\AppData\Local\Temp\UnKIS.vbs <===== ATTENTION
HKLM\...\RunOnce: [unKAV] => wscript.exe //b C:\Users\rryglo\AppData\Local\Temp\UnKAV.vbs <===== ATTENTION
HKLM\...\RunOnce: [unPURE] => wscript.exe //b C:\Users\rryglo\AppData\Local\Temp\UnPURE.vbs <===== ATTENTION
HKLM\...\RunOnce: [00036A28.kln] => C:\Users\rryglo\AppData\Local\Temp\\00036A28.vbs [5938 2015-07-31] () <===== ATTENTION
HKLM\...\RunOnce: [unKSS2] => wscript.exe //b C:\Users\rryglo\AppData\Local\Temp\UnKSS2.vbs <===== ATTENTION
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay1] -> {E68D0A50-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => No File
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay2] -> {E68D0A51-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => No File
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay3] -> {E68D0A52-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => No File
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay4] -> {E68D0A53-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => No File
EmptyTemp:

 

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w na dysku G:\. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

 

2. Odinstaluj Akamai Net Sesion

 

3. Sprawdź temperatury procesora programem HWinfo.
 

Odnośnik do komentarza

1. Odinstaluj AVG PC Tuneup.

 

2. Pobierz autoruns > wypakuj i uruchom > zakładka Logon

 

znajdź ten wpis i go usuń

 

HKU\S-1-5-21-3944068577-1314077929-2588712393-1000\...\Run: [Akamai NetSession Interface] => "C:\Users\rryglo\AppData\Local\Akamai\netsession_win.exe"

 

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902

 

 

dziś postaram się rozkręcić laptopa, przeczyścić w środku i wrzucić screen z HWinfo

 

 

postaraj się

Odnośnik do komentarza
1. miałem zainstalowany AVG PC TuneUp ale teraz go nie mam. Musiałem go odinstalować jakiś czas temu

 

Nie zwróciłem uwagi że figuruje wpis w rejestrze jako ukryty

 

AVG PC TuneUp 2015 (pl-PL) (Version: 15.0.1001.471 - AVG Technologies) Hidden

 

powinieneś go znajść w rejestrze w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

 

 

jest do usunięcia

 

2. Przez Shift+ Delete skasuj z dysku folder c:\FRST

 

 

Zastosuj Delfix i wyczyść foldery przywracania systemu. Potem zajmij się temperaturami procesora.

https://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page__p__42415?do=findComment&comment=42415

Odnośnik do komentarza

1. wpis z rejestru usunięty
 
2. folder c:\FRST usunięty
    w folderze c:\FRST\Logs\ znajdowały się oba pliki fixlog.txt , jeśli potrzeba to mogę wrzucić ten pierwszy 
 
3. zastosowałem Delfix (w załaczniku delfix.txt) oraz wyczyściłem foldery przywracania systemu
 
4. rozkręciłem laptopa i bardzo dokładnie go wyczyściłem. Nie wyglądał on w środku źle, zwyczajny kurz. Żadnych kłębków, sierści czy czegokolwiek innego. Porządnie wyczyściłem wentylator. Cooler wydaje się działać ok, bardzo ładnie się kręci. Po skręceniu całości temperatura wg HWinfo ładnie spadła ale nie wiem czy jeszcze nie jest za wysoka. 
 
Będzie potrzebna wymiana pasty termoprzewodzącej?
Co z komunikatem CrystalDisk Info?
 
Komputer po złożeniu uruchomił się ładnie, bez żadnych problemów.

DelFix.txt

post-16094-0-05540000-1438636977_thumb.jpg

post-16094-0-72140000-1438636980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Będzie potrzebna wymiana pasty termoprzewodzącej?

Co z komunikatem CrystalDisk Info?

 

Możliwe że nie. Ale gdybyś chciał to na pewno nałozenie nowej pasty nie zaszkodzi. Temperatury są dobre.

 

Uruchom Crystal DiskInfo > Funkcje > Advanced Feature > Wartość RAW > zaznacz 10 DEC

 

Masz niestabilne sektory , parametr C5. Należy monitorować co jakiś czas czy nie zaczyna się zwiększać.

Odnośnik do komentarza

no więc dziś rano włączyłem laptopa i przy ekranie uruchamiania Windows sam się wyłączył. Z opcji "uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania" oraz "uruchom normalnie" wybrałem tą drugą opcję. Sytuacja powtórzyła się 4 razy dopiero system się uruchomił.

W dalszym ciągu problem niestety istnieje.

Załączam zrzut ekranu z CrystalDisk Info.

 

 

 

Masz niestabilne sektory , parametr C5. Należy monitorować co jakiś czas czy nie zaczyna się zwiększać.

Czy możliwa jest naprawa tego sektoru bez potrzeby ponownej instalacji systemu?

 

 

 

gdybyś chciał to na pewno nałozenie nowej pasty nie zaszkodzi. Temperatury są dobre.

a czy po nałożeniu nowej pasty temperatury spadną?

post-16094-0-38560000-1438671907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
dziś rano włączyłem laptopa i przy ekranie uruchamiania Windows sam się wyłączył.

 

Wykonaj weryfikację plików sytemowych

 

Start > Wszystkie programy > Akcesoria > z prawokliku na wiersz polecenia > uruchom jako administrator

 

wpisz komendę sfc /scannow

 

klik enter

 

poczekaj jak proces się zakończy i podaj końcowy komunikat

 

a czy po nałożeniu nowej pasty temperatury spadną?

 

 

mogą spaść nieznacznie o jeden dwa stopnie

Odnośnik do komentarza

Lapek był zalany. Sam wymieniałeś klawiaturę? Możesz sprawdzić czy przy sekcji zasilania i na płycie nie ma jakiś pozostałości po herbacie. Należałoby przeczyści izopropanolem wszelkie luty.

Inny rodzaj weryfikacji to demontaż klawiatury i podmiana na zewnetrzną od peceta.

Kolejna weryfikacja to wystartowanie z live CDUbuntu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...