Skocz do zawartości

Polskie znaki tylko z CTRL+ALT (prawym i lewym)


gjon

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed ścianą i proszę o pomoc. Znajomy przyniósł mi notebooka z Win 8.1 (Samsung), który od ok. 3 tygodni polskie znaki diakrytyczne pozwala mu wprowadzać tylko z kombinacją CTRL+ALT (prawy lub lewy, oba działają tak samo). Wcześniej działa oczywiście standardowa kombinacja z prawym ALT-em. Obecnie ALT prawy działa tak jak lewy (uruchamia te same skróty i wywołania np. w Eksploratorze), natomiast z prawym ALT-em wciśnięcie dowolnego kalwisza nic nie uruchamia w systemie; jest jakby martwy.

 

Zrobiłem:

1. wyłączenie hotkeys w AMD Cataylst Control Center

2. dodanie innej klawiatury (była tylko programisty), usunięcie k. programisty, przepalnie systemu, ponowne dodanie k. programisty + usunięcie innej

3. wyłaczenie z autostartu wszystkich dodatkowych aplikacji (np. z Synapticsa, Nero czy Cyberlinka)

3. uruchomienie w trybie awaryjnym

4. podłączenie zewnetrznej klawiatury na USB

5. założenie nowego profilu

6. przywrócenie systemu do najdalszego dostepnego punktu (ok. 3 tygodni)

 

I ciagle bez zmian.

 

Może wiecie jeszcze jak to można ruszyć bez reinstalacji? Wiem, że mogę jeszcze "odświezyć" system i traktuję to jako kolejny krok rozpaczy.

Gdzie te ustawienia siedzą w rejestrach (dotyczące wyboru kombinacji klawiszy dla danej klawiatury przy wprowadzaniu znaków specjalnych)? Spróbowałbym podmienić klucze rejestru z działającego windowsa.

 

--------------

ROZWIĄZANIE:

(znalazłem dzięki forumpc.pl - muszę pochwalić źródło, bo nigdzie indziej tego nie namierzyłem)

 

Winny jest sterownik Synaptics do touchpada. Okazało się, że niedawna, automatyczna jego aktualizacja z poziomu Samsung Update namieszała coś w ustawieniach klawiatury, czego efektem jest powyżej opisana sytuacja.

Usunąłem sterownik i problem zniknął, a touchpad  nadal działa.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...