Skocz do zawartości

Długie uruchamianie - Oczekiwanie na kartę sieciową


kitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ciepło.

 

Niedawno (kilka dni dosłownie) pojawił się problem z małym komputerkiem mojej żony. Netbook MSI Wind U100. Otóż podczas wchodzenia na pulpit (przy uruchamianiu) następuje przymarcie na ok. 10 min. Dzieje się to w momencie, kiedy wszystko już jest praktycznie załadowane poza ikonką bezprzewodowej karty sieciowej. W podglądzie zdarzeń był komunikat:

 

"Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie XXXXXX. Wystąpił następujący błąd:

Operacja została anulowana przez użytkownika. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP)."

 

ale wpisałem IP na stałe i w dzienniku nie ma już żadnych ostrzeżeń i błędów. Jednak pomiędzy zdarzeniem:

 

"Usługa Usługa odnajdywania SSDP weszła w stan uruchomienia."

a

"Do usługi Usługa bramy warstwy aplikacji został pomyślnie wysłany kod sterowania uruchom."

jest 10-11 minut, kiedy nic się nie dzieje.

 

W tym czasie nic nie można oczywiście odpalić (menedżera zadań też), bo zasoby są zajęte. Użytkownik czyli moja żonka samodzielnie nic nie instaluje, a ja w ostatnim czasie też nic sobie nie przypominam poza google picasa.

 

Spróbowałem najpierw zaktualizować stery od karty sieci i parę innych ze strony producenta. Żadnego efektu. System aktualny, Kaspersky też. Raczej wirów nie podejrzewam.

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie. Dołączam logi.

bootlogxp1.txt

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...