Skocz do zawartości

Problem z biblioteką msvcrt.dll


Roooman

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie znaleziono punktu wejścia procedury _except_handler4_common w bibliotece msvcrt.dll

 

 

Witam. Mam problem z grą Cossacs: Back to War. otóż gdy próbuję wejść do gry to pokazuje się to co jest w spoilerze. Próbowałem coś pomajstrować przy tym pliku, ni efektu.

 

wiem że ta gra ma tendencje to odmawiania posłuszeństwa przy nowszych kartach graficznych, ale pamiętam jak pogrywałem z kumplem partyjki 1 vs 1 i aż chce się do tego wrócić 002.gif a specjalnie dla jednej gry nie wymienie całej karty graficznej... i dlatego chcę powalczyć 002.gif

w załączniku daję to, co mi napisał Depedency Walker, program do ogarniania błędów bibliotek w plikach .exe, sęk w tym że nie potrafię go czytać 002.gif Mam nadzieje że komuś się przyda ten tekst do znalezienia błędu 002.gif

 

http://www36.zippyshare.com/v/EaUjRWMu/file.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To mamy postęp :) Poproszę o kolejny zrzut pamięci, tym razem przygotowany następująco:

 

1. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na dmcr

procdump -ma -e -w dmcr.exe

2. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić DMCR i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu.

 

Jeśli nie pojawi się żaden nowy plik ze zrzutem, zmień polecenie z 1. na następujące:

procdump -ma -e 1 -w dmcr.exe

i uruchom ponownie dmcr

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

No cóż, zamknęliśmy tamten problem i dotarliśmy do kolejnego. Błąd w dumpie wskazuje na to, że program nie mógł znaleźć jakiegoś pliku.

 

0:000> !gle
LastErrorValue: (Win32) 0x6 (6) - Nieprawidłowe dojście.
LastStatusValue: (NTSTATUS) 0xc000000f - {Nie znaleziono pliku}  Plik %hs nie istnieje.

 

Niestety na stosie widzę całą masę różnych nazw i ciężko jednoznacznie wskazać o który plik może chodzić. Może to być np.:

"C:\Program Files\Cossacks - Back To War\L_Mode\TURBEDV.rar" (lub sam TURBEDV.rar)

"TURBEDV.rlc"

"C:\Program Files\Cossacks - Back To War\Cursor_02.rar" (lub sam "Cursor_02.rar")

"Wave1.pix"

"wave.grd"

 

oraz inne.

Może spróbujmy inaczej.

 

Przygotowanie logu Process Monitora:

 

- pobierz i uruchom Process Monitor [KLIK]. Kolejne zdarzenia powinny wypełniać okno procmona;
- uruchom grę;

- po zamknięciu aplikacji (wystąpieniu błędu) przełącz się na procmon i zatrzymaj rejestrowanie (lupka na pasku narzędzi będzie przekreślona).

- File->Save. Zaznacz 'All events' i 'Native Process Monitor Format (.PML)'.

 

Plik wynikowy spakuj i wrzuć na zippyshare.com.

 

m.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...