Skocz do zawartości

Modyfikacja instalatora Windows - Integracja aktualizacji


Kant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym za pomocą RT Seven Lite podrasować przyszły instalator Windows 7 Pro, a potem z USB zainstalować go, ale wpierw chciałbym zaktualizować obraz o aktualizacje systemu, ale skąd mogę wziąć pliki .msu? Też nie wiem na ile nieaktualną bazę ma instalator, więc chyba muszę ściągnąć wszystkie aktualizacje? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam, chciałbym za pomocą RT Seven Lite podrasować przyszły instalator Windows 7 Pro, a potem z USB zainstalować go, ale wpierw chciałbym zaktualizować obraz o aktualizacje systemu, ale skąd mogę wziąć pliki .msu? Też nie wiem na ile nieaktualną bazę ma instalator, więc chyba muszę ściągnąć wszystkie aktualizacje? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

Tu masz finalnego Service Packa 1, jest to oficjalna wersja RTM, przeciekła do wzor.net Hasło i login to Ky!

Odnośnik do komentarza

Jeżeli będziesz integrował sp z obrazem/obrazami to nie ma potrzeby integracji poprawek bo sp w tym przypadku jest niczym innym niż kompletem wszystkich poprawek które ukazały się do momentu kompilacji samego sp.

Późniejsze poprawki natomiast na pewno będą szły dwutorowo czyli wersja bez sp i z sp będą miały osobną wersję więc ew. późniejsze poprawki warto integrować dopiero po zintegrowaniu sp.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Każdą publicznie dostępną poprawkę można ściągnąć z katalogu windows update: link

Choć w tym przypadku raczej przydałoby się znać numery poprawek, dodatkowo MS przy comiesięcznym cyklu poprawkowym wydaje obraz płyty zawierający wszystkie poprawki jakie się w tym cyklu pojawiły.

Jest też programik Windows Updates Downloader ale listy dla siódemki nie są oficjalnie wspierane na stronie, program można znaleźć tutaj: link

więc może być kłopot z polskimi listami, angielskie można znaleźć tutaj link, zawsze to jakaś podpowiedź co ew ściągnąć z katalogu.

Dodatkowo na stronie: XP net przy każdej porcji aktualizacji (czyli z reguły co miesiąc) pojawia się spis tego co ms podał któremu towarzyszą stosowne linki.

 

pzdr

 

ps

tak dla przykłady dvd z grudniowym zestawem dla polskich wersji systemów:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=41e8319b-7bea-423b-8f9d-f7f3aef55c62&displayLang=pl

i styczeń 2011:

https://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c29b043e-e7fc-420f-a2b5-a2c4f3d72045&displayLang=pl

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...