Skocz do zawartości

CPU Fan Error


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dzisiaj przy uruchamianiu komputera przywitał mnie taki komunikat. Oczywiście od razu wiedziałem, że chodzi i cooler na procesorze.

Otworzyłem obudowę, cooler się obraca (moje chłodzenie to Scythe Ninja 2 Rev.b. Odpiąłem wiatrak, dokładnie wyczyściłem łopatki oraz samo chłodzenie.

Zamontowałem ponownie i nic, komunikat dalej się pojawia. Moja płyta to ASUS P5P800 II. Komunikat ten postanowiłem wyłączyć w BIOS i komputer się uruchomił.

Nie daje mi jednak to spokoju co się mogło stać (czy wiatrak po prostu umarł). Jeżeli macie jakieś rady to proszę o wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślę że jeśli wszystko działa, wiatrak się kręci i procesor się nie przegrzewa, to padł czujnik obrotów wiatraka na płycie głównej. Wyłączyłeś komunikat więc nie masz informacji o prędkości obrotowej wiatraka, ale czujnik temperatury procesora raczej nadal działa. Jeśli temperatura jest ok, to po prostu nie będziesz miał tylko regulacji obrotów wiatraka ( wiatrak będzie się kręcił najszybciej jak może i będzie trochę chałasował) ale poza tym wszystko powinno być ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...