Skocz do zawartości

Win 8.1! Ciągłe wyłączanie się laptopa. POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 3 dni mam nowego laptopa Lenovo G50-30. Problem w tym że ciągle się wyłącza czy to na bateri czy na kablu, choć na bateri wyłącza się do 3 razy przez całe 3-4 godziny pracy. Lecz na kablu to dochodzi nawet do 10 razy w ciagu godziny. Zrozumiałabym to gdyby się przegrzewał ale jego temperatura nie przekracza 30 stopni nawet jeśli gram w gry. Druga sprawa włączanie laptopa po wyłączeniu się, moge prawie każdym przyciskiem go włączyć oprócz głównego, wcześniej myślałam że to przez program onekey recovery, bo przy naciśnieciu shiftu wyskakiwał mi komunikat o kopii i laptop potrafił sie wyłączyć. Program wyłączyłam ale laptop nadal nie działa tak jak powinien. Naczytałam sie troche podobnych tematów i jestem delikatnie przerażona. Może ktoś by zajrzał do środka? Może to jakiś program zaburza prace?

Jakie logi z jakich programów będą potrzebne?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Laptopa trzymam na nogach zazwyczaj, wcześniejszy ktorego miałam to mogłąm sobie kiełbaski smazyć i nic się nie działo, a te 30 stopni to powiedziałam tak na oko. Ale juz odpalam zaraz wrzuce, o ile się nie wyłączy.

 

Edycja 1 - A no i jest problem z aktualizacją systemu, zainstalowało 3 aktualizacje a z reszta jakieś błedy.

 

Edycja 2 - Ściągnełam ten program, próbowałam odpalic ale po minucie wyskoczyło że jest za mało pamięci i stana w miejscu po czym się wyłączył.

A logi z działu? to jakie konkretnie, bo sie pogubiłam.

Odnośnik do komentarza

W takim razie zmień w OCCT w sekcji: tryb testu na średni zestaw danych. 

 

Rozbawiłaś mnie z tą oceną na oko, naprawdę! ;-)

 

W prawym górnym rogu programu masz ikonkę aparatu. Kliknij ją po rozpoczęciu testu, a potemwpisz np. screen1 i zapisz. Po 30 sek to samo z tym, ze zmień nazwe na screen 2. 

 

Zasady działu są w przykelojnych postach. Wejdź w dział hardware. Od razu się rzucają w oczy, są na samej górze. 

Odnośnik do komentarza

Zamiast tych co pokazałaś wrzuć te,które znajdują się w %userprofile%\Documents\OCCT

(folderze użytkownika/moje dokumenty/OCCT/ )

Na tych widać wyraźnie, że lapek się grzeje, temp. dochodzi do 66 stopni i procek zmniejsza taktowanie. 

Ale to nie przez temperaturę się resetuje. 

 

Tak więc czas na logi z FRST i gmer

https://www.fixitpc.pl/forum-6/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/

I dalej nie wrzuciłaś logów z HWInfo: 

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/

Odnośnik do komentarza

Zrobiłabym to szybciej ale musiałam dokładnie przeczytać co mam zrobić z HWinfo przy czym wyłączył mi sie w trakcie . To screeny ktore zdazyłam zrobić i jak rozumiem mam spakować winrarem log z programu i wrzucić na serwer tak?

 

zaraz zabiore się na FRST i gmer.

 

 

edycja: zaraz dodam log.

 

edycja 2 - tu jest spakowany log z hw info.

 

http://sendfile.pl/pokaz/304564---y5x7.html

post-15063-0-97060000-1428089286_thumb.png

post-15063-0-32620000-1428089289_thumb.png

post-15063-0-74420000-1428089291_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Zamiast tych co pokazałaś wrzuć te,które znajdują się w %userprofile%\Documents\OCCT

(folderze użytkownika/moje dokumenty/OCCT/ )

Na tych widać wyraźnie, że lapek się grzeje, temp. dochodzi do 66 stopni i procek zmniejsza taktowanie. 

Ale to nie przez temperaturę się resetuje. 

 

Tak więc czas na logi z FRST i gmer

https://www.fixitpc.pl/forum-6/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/

I dalej nie wrzuciłaś logów z HWInfo: 

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/

post-15063-0-46580000-1428090247_thumb.png

post-15063-0-93660000-1428090255_thumb.png

post-15063-0-56660000-1428090262_thumb.png

post-15063-0-76260000-1428090276_thumb.png

post-15063-0-87580000-1428090290_thumb.png

post-15063-0-34180000-1428090296_thumb.png

post-15063-0-82500000-1428090306_thumb.png

post-15063-0-82780000-1428090314_thumb.png

post-15063-0-12220000-1428090326_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Mandaryna - zanim zaczniesz coś wrzucać - zwróć uwagę na to co wrzucasz. 

Ile miałaś folderów w OCCT? Wrzuciłaś screeny z testu, który trwał tylko 1 min i 1 sek. Trochę mało, prawda? Poszukaj dłuższego. Powinien być.

 

Ponów akcję z tymi logami z FRST.  

 

Zobacz czy w trybie awaryjnym też Ci się będzie resetować. Może tam zrób logi, gdyby był problem w normalnym. Instrukcja odpalania trybu awaryjnego http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/windows-startup-settings-safe-mode

tutaj filmik - 

Masz postępować tylko wg pierwszego sposobu. Drugi Cię nie interesuje! 

Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa. 

 

Pierwszy raz widzę taki wykres jak na rysunku 7. Napięcie rośnie regularnie.... rozumiem,że laptop jest podłączony do ładowarki ? 

 

Zrób proszę dłuższy test, np. godzinny. Jeśli nastąpi reset - to i tak dane powinny zostać zapisane do samego resetu. Dla czystości sprawy zrób ten test w trybie awaryjnym, aczkolwiek system  nie powinien tu odgrywać żadnej roli. 

 

Skoro na baterii resetuje się rzadziej - zrób proszę podobny test tylko, że dla odmiany na baterii.

 

Możliwe, że jakiś układ odpowiadający za zasilanie na mobo jest walnięty, jakaś przetwornica....ale to takie moje domysły. Najpierw zrób te dwa testy i wstaw wyniki. Będziemy myśleć dalej, chociaż hipotezę już wysunąłem.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj w nocy poradziłam sobie z aktualizacją, ale dziś natomiast musiałam go ponownie uruchomić i wyskoczył komunikat że komputer napotkał problem przy rozruchu. Nazwa błędu: driver power state coś tam, nie zdązyłam doczytać bo ponownie się uruchomił. Wrzucam również logi z Gmer. Niedługo ponowie test godzinny na kablu i bateri.

 

Edycja - W trybie awaryjnym na bateri wyłączył się zaraz po załadowaniu.

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Infekcje są mi obce ale wydaje mi się, że masz a na pewno na nośnikach zewnętrznych (Autostart.exe).

 

A to raczej jest 100% syf.

 

Task: {87A3B2EB-EC34-4005-B881-3A5320B2E5B5} - System32\Tasks\DWZOGJS => C:\Users\Say\AppData\Roaming\DWZOGJS.exe <==== ATTENTION
Task: {BCDFA281-A418-46E0-BA33-6F0AF0D127BF} - System32\Tasks\MJXI => C:\Users\Say\AppData\Roaming\MJXI.exe [2015-04-02] (Sense+) <==== ATTENTION
Task: C:\WINDOWS\Tasks\DWZOGJS.job => C:\Users\Say\AppData\Roaming\DWZOGJS.exe <==== ATTENTION
Task: C:\WINDOWS\Tasks\MJXI.job => C:\Users\Say\AppData\Roaming\MJXI.exe <==== ATTENTION
 

 

Poczekaj na ocenę osób obeznanych z logami. I myślę, że zacznij od pozbycia się syfu a później zrób to o co proszę niżej.

Jeżeli soft pobiera się z instalki.pl  to takie są skutki . Poczytaj - KLIK.

 

Ja chcę zobaczyć stan hardware`u . Pokaż System Summary z HWInfo, SMART z Crystal Disk Info (cały wg opisu) bo chyba jest również problem z plikami na dysku (found.000).

Zrób log Sensors i shostuj dając tu linka tylko z pewną zmianą.

Odpal Sensors - Configure Sensors - Scan Interval - 100 ms - Set. Uruchom log i niech trwa do restartu lapka - pogoń go trochę a jeżeli kojarzysz typową sytuację restartu to próbuj to zrobić.

Po restarcie spakuj ten plik i daj linka.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Infekcje są mi obce ale wydaje mi się, że masz a na pewno na nośnikach zewnętrznych (Autostart.exe).

 

A to raczej jest 100% syf.

 

 

Poczekaj na ocenę osób obeznanych z logami. I myślę, że zacznij od pozbycia się syfu a później zrób to o co proszę niżej.

Jeżeli soft pobiera się z instalki.pl  to takie są skutki . Poczytaj - KLIK.

 

Ja chcę zobaczyć stan hardware`u . Pokaż System Summary z HWInfo, SMART z Crystal Disk Info (cały wg opisu) bo chyba jest również problem z plikami na dysku (found.000).

Zrób log Sensors i shostuj dając tu linka tylko z pewną zmianą.

Odpal Sensors - Configure Sensors - Scan Interval - 100 ms - Set. Uruchom log i niech trwa do restartu lapka - pogoń go trochę a jeżeli kojarzysz typową sytuację restartu to próbuj to zrobić.

Po restarcie spakuj ten plik i daj linka.

 

No teraz miałam dwa konie trojańskie ale to przez moja małą głupote, fakt pobieram z instalek ale to dlatego ze na dobrych programach mam ciągle wirusy a tam zdarzało sie rzadko.

 

A tu jest spakowany log z: http://sendfile.pl/pokaz/305833---CP5J.html

post-15063-0-67360000-1428174528_thumb.png

post-15063-0-36920000-1428174572_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Infekcje są mi obce ale wydaje mi się, że masz a na pewno na nośnikach zewnętrznych (Autostart.exe).

 

A to raczej jest 100% syf.

 

 

 

Otwórz notatnik i wklej

 

CloseProcesses:

S3 EasyAntiCheatSys; \??\C:\WINDOWS\system32\EasyAntiCheat.sys [X]

S3 HWiNFO32; \??\C:\Users\Say\AppData\Local\Temp\HWiNFO64A.SYS [X]

Task: {87A3B2EB-EC34-4005-B881-3A5320B2E5B5} - System32\Tasks\DWZOGJS => C:\Users\Say\AppData\Roaming\DWZOGJS.exe <==== ATTENTION

Task: {BCDFA281-A418-46E0-BA33-6F0AF0D127BF} - System32\Tasks\MJXI => C:\Users\Say\AppData\Roaming\MJXI.exe [2015-04-02] (Sense+) <==== ATTENTION

Task: C:\WINDOWS\Tasks\DWZOGJS.job => C:\Users\Say\AppData\Roaming\DWZOGJS.exe <==== ATTENTION

Task: C:\WINDOWS\Tasks\MJXI.job => C:\Users\Say\AppData\Roaming\MJXI.exe <==== ATTENTION

C:\bdbd98fd06aaf1f6346d574ddad0

C:\Users\Public\Documents\ShopperPro

EmptyTemp:

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Say\Downloads. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

System się zrestartuje. Po ponownym uruchomieniu pojawi się fixlog.txt. Przedstaw go.

 

2. Zrób też nowy skan FRST i wstaw raport.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...