Skocz do zawartości

Komputer - resetowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od tygodnia jestem posiadaczem nowego pc-ta, dziś doznałem problemu polegającego na wyłączeniu monitora i zresetowaniu komputera (tylko podczas gry). Problem ten nastąpił najpierw przy jednej sesji ok. po 0,5 godziny grania, później tylko 5 minut starczyło. Postanowiłem zmonitorować temperatury podczas wymagającej gry (Assassin's Creed Unity). Gra nie zdążyła załadować poziomu nastąpił restart, odpaliłem jeszcze raz, pograłem spokojnie z 10minut obserwując temperatury. Komputer nie zrestartował się, nie próbowałem grać dłużej, mimo to temperatury były bardzo przyzwoite (procesor max 60, grafika max 65), więc nie wiem co mogło  mieć wpływ na reset, może są to skoki napięcia? Mój zestaw jest podpięty pod solidną listwę Ever HOME, poza tym mój zasilacz w zestawie to corsair 550w z certyfikatem gold. Jak myślicie co może mieć na to wpływ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Obrazek. Wstaw w poprzednim poście - Edytuj.

Nie katuj mnie czytaniem raportu z System Summary . To kilkaset kB tekstu. Pokaż obrazek.

 

To co już widać w Sensors pojawia się:

1. Core#0 VID - 0,000V

2. Core0 Clock minimum 0 MHz

3. PCIe Clock - 0 MHz

4. Bus Clock - 0 MHz

5. Uncore Clock - 0 MHz

6. Wentyl grafiki - 0 RPM itd.

 

Możliwy wadliwy montaż podzespołów, uszkodzenia podzespołów i inne czary.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Dane są z tego samego programu. Może mieć wady ale nie takie. U Ciebie ewidentnie staje system. Nie wiem z jakiego powodu.

Nawet magistrala PCIe przestaje działać. Pomijam zatrzymywanie wentyla na grafice.

 

Zrób dłuższy test (log w tutku) i zobacz jakie są wyniki. Dane zaimportuj do excela jako tekst i sam możesz ocenić czy to tylko przypadek.

Odnośnik do komentarza

mam tez kolejną poszlakę, wszedłem teraz w dziennik zdarzeń i w ciągu całego momentu gdy monitor zgasł, naprzemiennie powtarzają się co 3-4 sek (aż do resetu) ostrzeżenia:

 

Dostęp aplikacji watch_dogs.exe do sprzętu graficznego został zablokowany. zdarzenie 4109

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. zdarzenie 4101

Odnośnik do komentarza

Nie mam teraz czasu na sprawdzenie loga.

Nie wiem co to jest watch_dogs. Jeżeli nie instalowałeś i nie używasz - wywal.

 

Pobierz Display Driver Uninstaler (DDU)  KLIK. Zainstaluj ale nie uruchamiaj.!!!

Pobierz najnowszy sterownik do karty z dnia dzisiejszego KLIK.

Programy i funkcje - odinstaluj sterowniki NVidia wraz z PhysX.

 

Restart i F8 - wejdź do trybu awaryjnego i uruchom DDU. Zaznacz NVIDIA do usunięcia i postępuj zgodnie z tym co program każe. Jeszcze go nie używałem.

Finalnie start do trybu normalnego i instalacja pobranych sterowników do grafiki.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

; /, przed chwilą grałem, aktualny problem zniknął, teraz tym wypadałoby się zająć, a moglbys moze polecić jakąś alternatywę dla hwinfo? może to wina programu, drugi może by to potwierdził, np programie OCCT po teście cpu i gpu na wykresach nie ma spadków tylko hwinfo to wyczuwa

 

 

w cpu-z również wartości 800mhz oraz 98-100mhz żadnych zer

Odnośnik do komentarza

O taki log prosiłem wiele osób i nigdy taki efekt nie występował. Możesz mieć wadliwy procesor.

Zrób ponowny log z obciążeniem. Spróbuj również np. CPU-Z i obserwuj przez jakiś dłuższy czas taktowania rdzenia Core#0 czy nie osiąga wartości 0.

Popatrz jak często to występuje na wykresie.

 

Ja tu widzę główny problem z tym, że znika zasilanie rdzenia #0. Nie wiem jak to fizycznie jest zrealizowane.

Możliwy również zły kontakt którejś nóżki lub pina w podstawce. Sprawdzenie to wyjęcie procka i ponowny montaż np.

W Hwinfo w SS masz obok okienko z taktowaniem. Popatrz czy rdzeń #0 nie spada do zera.

 

A to, że w OCCT nie widzisz tego problemu może być skutkiem częstotliwości rejestracji wartości.

W Sensors możesz zmienić (Configure sensors) np. częstotliwość próbkowania (domyślnie 2000 ms) na 100 ms oraz wybrać te elementy, które mają być rejestrowane czyli np. taktowanie core#0, 1, 2, 3 oraz Core#0 Vid itp. Możesz ustawić alerty i OSD.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

ustawielm sensors na 100 i skacze jak cholera ; / oczywiscie ten core 0 dochodzi i do zera, puscilem cpu test na podgladzie mialem hw info, w stresie rowniez skacze na zero potem max; / mimo nie doswiadczam zadnych problemów, nie powinno mi sie cos zwiesic badz dac o sobie znac w inny sposob?

 

podsylam screeny z occt ( po 5 minutach testu)

 

http://www27.zippyshare.com/v/ucPDicfI/file.html

Odnośnik do komentarza

Pisałem wcześniej. Wynik w OCCT może mieć inną częstotliwość próbkowania i rejestrowania wartości.

Ustaw w HWInfo Core#0, 1, 2 i 3 + Zasilanie tych rdzeni.

Wg mnie na innych będzie OK.

 

Ponawiam sugestię:

Ja tu widzę główny problem z tym, że znika zasilanie rdzenia #0. Nie wiem jak to fizycznie jest zrealizowane.

Możliwy również zły kontakt którejś nóżki lub pina w podstawce. Sprawdzenie to wyjęcie procka i ponowny montaż np.

 

Czy możesz zobaczyć, odczuć efekt? Nie wiem. Trzeba byłoby znać konstrukcję procka i zaprogramowane działanie.

Może się zdarzyć efekt z praw Murphy`ego.

 

Porównaj częstotliwość zer w Idle i w stresie. Jeżeli w stresie będzie dużo więcej to może oznaczać zły kontakt w podstawce co skutkuje spadkiem napięcia spowodowanym wzrostem prądu a w efekcie odcinanie rdzenia.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

no na innych jest ok, tylko ten pierwszy zjezdza do zera,w takim razie czeka mnie przepinka od nowa, szczerze nie chcce mi sie tego robic mam na procku zamontowaną kobyłę od bequiet, montowałem ją z bratem, samemu jest to nie mozliwe ; d no ale bez tego nie zdiagnozuje czy to rzeczywiście wina procesora

zignorowanie tego i odlozenie na pozniej moze miec zle skutki? mysle zeby zgrać się z kumplem i wpiąć jego procek, tylko czy jest to wogóle mozliwe, da sie podmienic procek, windows bedzie chodził? 

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką samą kobyłę (podobną) Sapphire i wiem jak upierdliwy jest montaż.

Podmiana procka pod warunkiem zgodności z płytą jest możliwa. Prawdopodobnie pojawi się monit o aktywację systemu :D . Tak miałem.

Będziesz wówczas pewien gdzie jest problem. Albo wadliwy montaż albo procek. Oko na słupku i oblukaj dokładnie gniazdo.

Aby sobie ułatwić na czas podmiany zainstaluj boxowy cooler.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...