Skocz do zawartości

Używanie nieaktualnego antywirusa


Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas używałem Kaspersky Internet Security w wersjach 2013 i 2014. Sprawowały się wyśmienicie. Na początku roku postanowiłem uaktualnić KIS do wersji 2015, mając to przekonanie w nawyku, że zawsze powinno się mieć aktualny program antywirusowy. Jednak wersja 2015 rozczarowała mnie bardzo - w porównaniu do swoich poprzedników o wiele bardziej spowolniła mi system oraz korzystanie z aplikacji, które do swojego działania potrzebują połączenia z Internetem. Zdeinstalowałem więc całkowicie tę wersję i na krótko przerzuciłem się na Bitdefendera, który także nie sprawdził się przy mojej konfiguracji sprzętowej. Powróciłem więc pokornie do KIS 2014.

 

I tu moje pytanie. Na ile niebezpieczne może być korzystanie z antywirusa "przeterminowanego" o prawie 2 lata - bo jak by nie było, wersja 2014 powstała już w 2013 roku? Zaznaczę, że bazy wirusów aktualizuję regularnie. Pozostaje jednak kwestia "przestarzałych" technologii wykrywania... Czy ta jedna wersja "do tyłu" może robić bardzo dużą różnicę?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kolejne...nie tylko rocznikowo...wersje zasadniczo wprowadzają jakieś zmiany, a często są to zmiany związane z całkiem nowymi możliwościami. Z tego choćby powodu w sumie lepiej jest korzystać z wersji nowszych...z drugiej strony zdarza się, że producent przedobrzy i dotyczy to mi.in właśnie KIS 2015, który często jest zgłaszany jako bardziej kłopotliwy od poprzedników. Błędy w takich przypadkach mogą dotyczyć mechanizmów funkcji dodatkowych, silników AV, zastosowanych technologii, automatycznych działań programu, braku między nimi zgrania i optymalizacji współpracy i czegokolwiek jeszcze innego.

Ponieważ sygnatury są aktualizowane również dla starszych wersji, więc z tego punktu widzenia nie ma problemu - stara wersja będzie działać, natomiast co jest ważne dla Ciebie i jak to wpływa na Twoją decyzję...to już poza nami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...