Skocz do zawartości

Dzielenie partycji


Muhof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy więc na początku witam i pozdrawiam wszystkich.

 

Mam taki mały problem. 

Wczoraj kupiłem nowego laptopa Toshiba satelitte z dyskiem 750 GB. Chciałbym podzielic dysk na powiedzmy 3 partycje.

Wiem już że w systemie można podzielić partycje i tak zrobiłem.Problem w tym że dysku C nie mogę zmniejszyć poniżej 350 GB. Użyłem defragmentatora dysku żeby poukładać pliki bliżej siebie ale to nie pomogło.Na wykresie widać że 2 pliczki siedzą kilometr od reszty na końcu dysku i nie chcą się przenieść.Prawdopodobnie dlatego nie mogę zmniejszyć partycji C do rozmiaru powiedzmy 100GB. Zainstalowałem defraggler ale też nie pomógł. 

Dodam tylko że od rana googluję żeby znaleźć coś na ten temat. Znalazłem mnóstwo podobnych tematów ale nie taki jak mój. Dziękuję za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To są pliki przywracania systemu oraz prawdopodobnie plik wymianu.

Narzędziem systemowym tego nie zrobisz. Są dwa wyjścia:

1. Wyłączasz przywracanie systemu oraz zmniejszasz plik wymiany do minimum 2 MB + Restart + Oczyszczanie systemu + Defragmentacja i zmiana partycji.

2. Bezpieczniejsze - Easeus Partition Master Free - KLIK.

Właśnie tą aplikację znalazłem jakiś czas temu i dzięki niej zrobiłem co trzeba ale wielkie dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...