Skocz do zawartości

Zainfekowany router - adultcameras.info


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam router edimax ar-7084ga od jakiegoś miesiaca co jakiś czas wyskakuje strona hxxp://adultcameras.info/, jestem pewny ze jest to wina routera gdyż dzieje sie to na 3 komputerach  w domu, 1 podłączony przez lan 2 przez wifi, resetowalem router , ustawiłem dns, zmieniłem haslo, nic nei pomoglo;/ wszystkie 3 komputer po formacie, tez nic. juz brakło mi pomysłów a jest to naprawdę denerwujące szczególnie jak dzieci chcą wejść na komputer, pozdrawiam

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

posiadam router edimax ar-7084ga

Co zwraca ten test: KLIK? I widzę, że nie ma nawet nowego firmware, stare paczki z 2008 na stronie producenta: KLIK.

 

 

jestem pewny ze jest to wina routera gdyż dzieje sie to na 3 komputerach w domu, 1 podłączony przez lan 2 przez wifi, resetowalem router , ustawiłem dns, zmieniłem haslo, nic nei pomoglo;/ wszystkie 3 komputer po formacie, tez nic. juz brakło mi pomysłów a jest to naprawdę denerwujące szczególnie jak dzieci chcą wejść na komputer

Serwery pobrane z urządzenia są już poprawne:

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4

 

Skoro nadal są przekierowania, obstawiałabym bufor DNS oraz cache przeglądarek, ale wyraźnie mówisz, że formatowałeś systemy, co usuwa oba typy cache rzecz jasna. Czyli tu pokazany system jest zaraz po formacie?

Odnośnik do komentarza

1. Proponuję jeszcze raz zresetować cały router do ustawień fabrycznych poprzez przytrzymanie przycisku resetującego na obudowie. Zanotuj dane aktualnych połączeń, na wypadek gdyby reset usunął jakąś istotną konfigurację. Po resecie routera zaloguj się przy udziane domyślnych poświadczeń i zmień login, upewnij się też że nie zostały nigdzie podstawione fałszywe DNS, a test Orange nadal zwraca pozytywny komunikat.

 

2. Po resecie routera na każdym komputerze uruchom skrypt FRST czyszczący cache. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
CMD: ipconfig /flushdns
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go - trzy kopie z trzech kompów.

 

3. Tablet i telefon muszą mieć czyszczone bufory DNS z osobna. Nie wiem co to za urządzenia, ale nie jest pewne czy udostępniają taką funkcję. W takich przypadkach robi się reset do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...