Skocz do zawartości

Laptop ASUS F3TC - Problem z klawiaturą i ekranem


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam problem z jednym laptopem a mianowicie najpierw był w jakimś tam serwisie.. Nie wyświetlał obrazu ani nic w serwisie napisali że to niby rozwarstwienie laminatu ... Potem ten laptop do mnie trafił na części lecz jednak mi się go udało uruchomić - wyciągnąłem jedną kość ramu i działa ALE...

 

Klawiatura jakoś nie działa poprawnie - F1 - e F2 - 0 a inne klawisze bóg wie co powodują - nic się nie dzieje...

 

Na zewnętrznej klawiaturze na USB działa poprawnie..

 

A z ekranem jest taki problem że raz na jakiś czas gdy lekko ruszy się tego laptopa czy coś to na chwilę się robi biały ekran i on tak mignie i spowrotem jest ok...

 

Gdy go się nie dotyka to chyba ok jest

 

Gdy coś tam się dociska czy coś to trochę miga....

 

 

Jak uda mi się to złapać to zrobię foto ale to trwa sekundę a nawet mniej więc kiepsko..

 

Przed tą awaria i wysyłką do serwisu było wszystko dobrze...

 

Zastanawiam się czy to nie ten niby serwis coś zepsuł??

 

Ja go tam nie wysyłałem ja go dostałem na części ale udało mi się go uratować (chyba) ....

 

 

Zapewnię będę musiał coś porozkręcać... Proszę o info co tam bym musiał w nim pokombinować ???

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Klawiatura to jak kolega wcześniej napisał może być kwestia wypiętej taśmy ewentualnie jakoś źle wpięta. Co do matrycy to podłączałeś lapka do monitora zewnętrznego?

Bardzo możliwe, że jest uszkodzony inwenter.

Co do manuala to ciężko z tym tematem jest.

Musisz się dostać pod klawiaturę i potem odkręcić matrycę i zdjąć ramkę, żeby sprawdzić jak wyglądają taśmy itd.

Ogólnie musisz rozkręcić pół lapka.

 

PS. tylko nie pourywaj ZIF'ów i NONZIF'ów ;)

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...