Skocz do zawartości

Wolne ładowanie systemu


atasuke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę potrzebuje sprawdzić czy w laptopie HP 6720s nie ma infekcji lub czegoś podobnego.

Ponieważ System operacyjny Windows Vista Home Basic ładuje się około 9 minut zanim można na nim cokolwiek zrobić.

W dodatku Internet explorer zmienił stronę startową na bearshare i nie mogę się tego pozbyć.

Konfiguracja komputera : 1 GB pamieci ram,procesor: Intel core duo 1,60 Ghz,,Wydajność systemu na poziomie 2,7.

Po uruchomieniu dowolnej aplikacji programy nie odpowiadają i się zamykają.

Oczywiście zamieszczam logi z OTL do analizy:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ponieważ System operacyjny Windows Vista Home Basic ładuje się około 9 minut zanim można na nim cokolwiek zrobić.

 

1. Czy tak długi start występuje także na: czystym rozruchu (KB929135) lub w Trybie awaryjnym? Ponownie: ESET Smart Security to może być jedna z potencjalnych przyczyn, a żałować go nie ma co, bo jedzie przecież na cracku.

 

2. Patrząc na Dziennik zdarzeń jest tu m.in.

 

Error - 2011-01-12 11:27:05 | Computer Name = Aga-PC | Source = ACPI | ID = 327686

Description = IRQARB: System ACPI BIOS nie zawiera przerwania dla urządzenia w gnieździe

PCI 25, funkcja 0. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.

Wg MS ten komunikat można bezpiecznie zignorować, jeśli nie występują żadne defekty w Menedżerze urządzeń (KB930062). Spójrz do Menedżera czy wszystko jest w porządku.

 

3. System zupełnie nie zaktualizowany, brakuje Service Packów:

 

Windows Vista Home Basic Edition  (Version = 6.0.6000) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6000.17037)

Wymagane uaktualnienie do stanu: SP1 + SP2 (KB935791 = "Metoda 3") + Internet Explorer 8.

 

W dodatku Internet explorer zmienił stronę startową na bearshare i nie mogę się tego pozbyć.

 

Przy założeniu, że Bearshare ma pozostać zainstalowany, należy zdjąć integrację z Internet Explorer przed ręcznym przestawieniem strony:

 

IE - HKU\S-1-5-21-2236522417-4279797334-1522242105-1006\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://search.bearshare.com/"

 

O2 - BHO: (MediaBar) - {0974BA1E-64EC-11DE-B2A5-E43756D89593} - C:\Program Files\BearShareTb\BearShareDx.dll ()

O2 - BHO: (UrlHelper Class) - {74322BF9-DF26-493f-B0DA-6D2FC5E6429E} - C:\Program Files\BearShare Applications\BearShare\BearShareIEHelper.dll ()

O3 - HKLM\..\Toolbar: (MediaBar) - {0974BA1E-64EC-11DE-B2A5-E43756D89593} - C:\Program Files\BearShareTb\BearShareDx.dll ()

 

Albo albo:

 

1. Deinstalacja Bearshare MediaBar

2. Wyłączenie w konfiguracji dodatków IE obiektów Bearshare lub wyrejestrowanie wyżej widzialnych plików DLL.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

  1. Uruchomiłem msconfig.exe i zastosowałem się do zaleceń które podałaś jak ręką odjął [zostawiłem tylko te które uważałem za słuszne oczywiście po schowaniu systemowych :) ], co do ESET odinstalowałem i zmieniłem na AVASTA znaczna różnica chyba jest mniej pamięciożerny
  2. Uruchomiłem menadżer zadań i nic tam dziwnego nie widzę żadnych żółtych wykrzykników to chyba dobrze.
  3. Jeżeli chodzi o aktualizacje to tu jest problem ponieważ przy instalacji wyskakuje błąd 800700D i nie mogę dalej ruszyć z ich instalacją.
  4. Co do Bearshare odinstalowałem w całości razem z MediaBar i się wyświetla już normalnie ale jak się skończy robić log z OTL to go tu wrzucę dla pewności czy Bearshar poszedł sobie na dobre

Odnośnik do komentarza
Uruchomiłem msconfig.exe i zastosowałem się do zaleceń które podałaś jak ręką odjął [zostawiłem tylko te które uważałem za słuszne oczywiście po schowaniu systemowych :) ], co do ESET odinstalowałem i zmieniłem na AVASTA znaczna różnica chyba jest mniej pamięciożerny

 

O ile nie zaciemnił sprawy manewr z deinstalacją ESET (jak rozumiem proces przeprowadzony po teście z czystym rozruchem), to należy teraz precyzyjnie ustalić który z obiektów wyłączonych w msconfig generuje problem. Czyli cofaj się wstecz, włączając grupy obiektów tego samego producenta + restart, aż wytypujesz punkt defektu.

 

Jeżeli chodzi o aktualizacje to tu jest problem ponieważ przy instalacji wyskakuje błąd 800700D i nie mogę dalej ruszyć z ich instalacją.

 

Chodzi o instalację SP z instalatora pobranego już na dysk ręcznie z w/w linków (a nie "webowo" z Windows Update)? Do wglądu temat ogólnych napraw Windows Update: KLIK. Zaprezentuj CBS.LOG.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

  1. Po wykonaniu analizy w msconfig wytypowałem że komputer zwalnia najbardziej jeżeli ma włączone "narzędzia serwisowe" jeżeli to tak można nazwać np: Hp protecTools,Hp checkservice oraz z firmy Macrovisions InstallDriver Table Manager
  2. Co do poprawek coś tam się udało zainstalować z tego co widziałem na pewno jest SP1,SP2,IE8,tylko cały czas jeszcze coś chce ściągać ale wyskakuje ten błąd. 800700D i dalsza aktualizacja stoi.Daje loga z CBS.log którego znalazłem katalogu Windows a że zajmował około 15 MB to dałem go na Wrzutę; oto link do niego: http://w794.wrzuta.p...4lHaZkZiQCk/cbs

Odnośnik do komentarza
Co do poprawek coś tam się udało zainstalować z tego co widziałem na pewno jest SP1,SP2,IE8,tylko cały czas jeszcze coś chce ściągać ale wyskakuje ten błąd.

 

1. Ale Ty wyraźnie mówisz o Windows Update. Podałam linki do pełnych paczek Service Pack ("Metoda 3"), SP1 + SP2 do ściągnięcia ręcznie (nie przez Windows Update). I mnie interesuje czy jest błąd podczas instalacji z takiego pełnego instalatora.

2. Natomiast to co chce się ściągać automatycznie = może trzeba przeczyścić SoftwareDistribution i pokrewne = do tego jest narzędzie Fixit MS resetujące Windows Update (z ustawieniem na tryb agresywny), opisane w podanym już przeze mnie linku.

 

Log obejrzę zaraz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czyli podsumuj:

- Czy zainstalowałeś SP1+SP2 z moich linków? Instalacja tą drogą eliminuje potrzebę ściągania SP przez Windows Update.

- Czy po resecie przez Fixit jest nadal problem z pobieraniem automatycznym aktualizacji? Nie dotyczy SP = to masz instalować w/w metodą z dysku (ta metoda degraduje potencjalne dewiacje powstałe przez ściąganie auto).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...