Skocz do zawartości

RAM Kingston 2GB źle współpracuje z płytą główną


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Fabrycznie nowy 2GB Kingston KVR13N9S6/2 + płyta MSI G41M-P26 (najnowszy BIOS 26.11) daje efekt, jak na zdjęciach poniżej:

BIOS widzi 64 MB zamiast 2048 MB!
post-4746-0-69170000-1424375701_thumb.jpg

Memtest 28 MB (resztę pewnie zabiera zintegrowana karta graficzna)

post-4746-0-43210000-1424375717_thumb.jpg

Sprawdzone na dwóch identycznych komputerach z takim samym skutkiem. BIOS przywracany do ustawień fabrycznych oraz resetowany zworką. Inne płyty główne (w tym także MSI) rozpoznają pamięć prawidłowo. Inne pamięci o tych samych parametrach (np. ADATA, Crucial) współpracują z G41M-P26 prawidłowo.

Czy jest to podstawa do reklamacji (w komputerze sprzedawcy pamięć działa prawidłowo)?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdziłem na mojej MSI G41M-P28 (MS-7592) i mam tak samo, tzn. Copyright 1985-2005. Widocznie ten typ tak ma.

attachicon.gifIMG_20150219_214158.jpg

Także na innej płycie od MSI 760GA-P43 jest to samo. Wyjaśnieniem jest to, że dotyczy nie wersji BIOS-u ale programu Setup Utility. W praktyce często używamy tych pojęć zamiennie, np. mówimy "wszedłem do BIOS-u" ale warto pamiętać, że to jednak nie to samo :)

 

Po południu będę miał dostęp do tamtego problematycznego komputera i przeprowadze dodatkowe testy. Nie sądzę jednak żeby to coś wniosło do sprawy. Ta płyta rzeczywiście na poziomie sprzętowym widzi tylko ułamek faktycznej wielkości pamięci Kingston, a nie jest to jakiś błąd polegający na nieprawidłowym komunikacie.

Odnośnik do komentarza

mam tak samo, tzn. Copyright 1985-2005.

Tu wszystko jest w porządku. To jedynie ekran post. Potrzebna jest fotka z sekcji Main, czyli wejście do biosu.

 

Po południu będę miał dostęp do tamtego problematycznego komputera i przeprowadze dodatkowe testy. Nie sądzę jednak żeby to coś wniosło do sprawy. Ta płyta rzeczywiście na poziomie sprzętowym widzi tylko ułamek faktycznej wielkości pamięci Kingston, a nie jest to jakiś błąd polegający na nieprawidłowym komunikacie.

Myślę że szkoda Twojego czasu na experymenty. Kość nie wspólpracuje z tym modelem płyty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...