Skocz do zawartości

Problem z odczytem DVD


gkulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka lat temu nagrałem 2 płyty dvd [TDK R+ scratch proof] z danymi. Co by na pewno dane nie wyparowały nagrałem jeszcze jedną kopię. Obecnie nie można otworzyć żadnej z 4 płyt. Komp kręci płytą i nic. Dioda gaśnie i tyle. Wydaje mi się że jakoś niedawno kopiowałem coś z nich. Wszelkie programy do nagrywania nie chcą nawet wyświetlić info o nośniku. Sprawdzałem na 2 komputerach.

 

O co chodzi ? Da się jakoś to ugryźć ? 

 

Win 7 64bit

Napęd ; iHAS122

 

Pozdrawiam,

gkulka

 

 

P.S. W sumie post nie pasował mi do żadnego działu, więc jeżeli pomyliłem proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak widzsz, płyty DVD okazują się bardzo niepewnym nośnikiem. Nawet te "markowe" (na specjalistycznych forach marka TDK wcale nie cieszy się najlepszą opinią). W tej sytuacji mogę ci tylko polecić poszukanie komputera z nagrywarką o dobrej korekcji błędów. W żadnym wypadku nagrywarki w laptopie!

Osobiście używam i jestem zadowolony z jakości modelu Pioneer DRV112.

Tak więc próbuj do skutku na różnych napędach (u znajomych, w pracy), a jak uda się odczytać - kopiuj natychmiast na inny nośnik.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o odzyskiwanie z płyt, to nie przerobiłem sporo programów tak jak w przypadku klasycznych nosnikow, ale sposrod tej garski pozytywnie sie wyroznil IsoBuster. Program w darmowej wersji nadaje się do podstawowych czynności. Zerknij czy on cokolwiek Ci wykryje. Paradoksalnie programy do nagrywania płyt wcale nie muszą cokolwiek wykrywać i są dosyć nędzne. Na przykład nie widzą nic na niesfinalizowanych płytach z kamer. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...